Na Wspólnej

Porażka Na Wspólnej. Spadek oglądalności to początek kłopotów?

2023-06-25 9:06

"Na Wspólnej" gromadzi widzów już od ponad dwudziestu lat! NIestety serial zalicza spadek oglądalności i nie ma co ukrywać, że niektórzy fani odwrócili się od produkcji i przestali śledzić wątki bohaterów. Chociaż w serialu wiele się dzieje, cały czas pojawiają się nowe zwroty akcji dobrze znanych postaci oraz tych nowych, które dopiero pojawiły się na ekranie, TVN nie może pochwalić się rosnącą oglądalnością "Na Wspólnej". Co się dzieje, że jeden z najpopularniejszych seriali stacji, zalicza porażkę?

"Na Wspólnej" traci widzów

"Na Wspólnej" odnotowuje spadek oglądalności, pomimo wielu wątków i kolejnych zwrotów akcji. Serial można oglądać od poniedziałku do czwartku, o godz. 20.15. To jedna z nielicznych produkcji, która nie znika na okres wakacji, a nowe odcinki można oglądać przez cały okres trwania przerwy wakacyjnej. To duża atrakcja dla widzów, którzy przeważnie ubolewają nad zaprzestaniem emisji innych hitowych produkcji, na wszystkich stacjach. Zazwyczaj w okresie letnim emitowane są głównie powtórki. Dlatego widzowie "Na Wspólnej" mogą cieszyć się nowościami i nieprzerywanymi wątkami ulubionych bohaterów. 

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, serial TVNu zaliczył jednak spadek oglądalności i stracił widzów. - serial „Na Wspólnej” w sezonie 2022/2023 gromadził średnio 1,09 mln widzów, o 130 tys. osób mniej niż w analogicznym okresie rok wcześniej - czytamy analizę portalu Wirtualnemedia.pl.

- (...) W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej „Na Wspólnej” straciło 130 tys. widzów. W okresie od 1 września 2021 roku do 21 czerwca 2022 roku serial śledziło 1,22 mln osób. Przełożyło się na odpowiednio 9,05 proc. udziału w grupie 4+, 10,92 proc. w 16-49 oraz 14,30 proc. w 16-59 - podaje wspomniany portal. 

"Na Wspólnej", co się wydarzy?

Chociaż serial odnotował spadek oglądalności, wahania są naturalne w świecie telewizji i wcale nie oznaczają, że dana produkcja zostanie zdjęta z anteny. Wręcz przeciwnie, widzów "Na Wspólnej" czeka wiele niespodzianek, bo dopiero w kolejnych odcinkach serialu wyjdzie na jaw, jakie naprawdę ma zamiary Judyta Bradecka (Anna Dereszowska) względem Igora (Jakub Wesołowski). Powoli rozwiąże się też sprawa aborcji Antosi (Gabriela Jeżółkowska) i oskarżenia Weroniki (Renata Dancewicz), a Ola (Marta Wierzbicka) przeżyje koszmar w związku z ciążą i porodem. 

Na Wspólnej, odcinki 3643-3646 ZWIASTUN. Judyta przechytrzy Igora. Agnieszka zacznie podejrzewać Hebla o zdradę
Najnowsze