Rocznica śmierci Witolda Pyrkosza. Gdzie jest grób aktora z M jak miłość? Na którym cmentarzu został pochowany?

2018-04-22 8:00

Witold Pyrkosz (+ 90 l.) zmarł 22 kwietnia 2017 roku w szpitalu po długiej chorobie. Mija właśnie rok od śmierci aktora z "M jak miłość", uwielbianego przez widzów Lucjana Mostowiaka. Z okazji pierwszej rocznicy śmierci przypominamy wszystkim gdzie jest grób Witolda Pyrkosza. Gwiazdor "M jak miłość" został pochowany na cmentarzu w Górze Kalwarii. To w tej miejscowości mieszkał w ostatnich latach swojego życia.

Grób Witolda Pyrkosza na cmentarzu w Górze Kalwarii

Śmierć Witolda Pyrkosza była ciosem dla wszystkich fanów serialowego Lucjana Mostowiaka z "M jak miłość". Wiadomość o tym, że 90-letni aktor nie żyje spadła na wszystkich nagle, w sobotę 22 kwietnia 2017. Na trzy tygodnie przed śmiercią Witold Pyrkosz trafił do szpitala, bo zmagał się z ciężką chorbą. Zmarł na zapalenie płuc.

Uwielbiany przez Polaków aktor o szelmowskim poczuciu humoru słabł już od kilku miesięcy. Miał problemy z sercem i krążeniem. Nie poddawał się jednak i z wielkim zaangażowaniem grał w "M jak miłość". Wiele razy mówił, że będzie grał w serialu aż do śmierci.

Witold Pyrkosz został pochowany 28 kwietnia 2017 roku na cmentarzu w Górze Kalwarii. To właśnie z tym miastem aktor związany był od kilkudziesięciu lat. W ceremonii żałobnej udział wzięła rodzina, oraz liczne grono przyjaciół zmarłego. Nie zabrakło też wielu aktorów z "M jak miłość".

Na pogrzebie Witolda Pyrkosza byli m.in. Małgorzata Kożuchowska, Teresa Lipowska, Kacper Kuszewski, Małgorzata Pieńkowska, Barbara Kurdej-Szatan, Andrzej Młynarczyk, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Katarzyna Cichopek.

Msza żałobna odbyła się w Kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Górze Kalwarii. Urna z prochami zmarłego Witolda Pyrkosza została pochowana na miejscowym cmentarzu katolickim.

Patrz: Pożegnanie Lucjana Mostowiaka w "M jak miłość"

Przeczytaj: Pogrzeb Witolda Pyrkosza. Syn aktora ODMÓWIŁ prywatnych kondolencji. Relacja z uroczystości [ZDJĘCIA]

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Deser na zimno, atrakcyjny dla dzieci i dorosłych? Niedrogi i łatwy  w przygotowaniu? To na pewno śmietanowiec!

Najnowsze

Materiał sponsorowany