M jak miłość po wakacjach 2018. Nowy Lucjan Mostowiak? Stefan Friedmann o roli ukochanego Barbary

2018-07-26 9:17 sz
Teresa Lipowska, Stefan Friedmann
Autor: AKPA Teresa Lipowska, Stefan Friedmann

Do obsady serialu "M jak miłość" po wakacjach 2018 dołączy Stefan Friedmann! Widzowie już jesienią będą mogli oglądać znanego aktora w nowych odcinkach emitowanych na małym ekranie. Czy jego bohater zastąpi Lucjana Mostowiaka (śp. Witold Pyrkosz) w "M jak miłość"? Starszy artysta zdradził, co myśli o roli ukochanego Barbary (Teresa Lipowska).

"M jak miłość" po wakacjach 2018 nowe odcinki od poniedziałku, 27.08.2018, o godz. 20.50 w TVP2

Nadchodzą zmiany w "M jak miłość".

Śmierć Witolda Pyrkosza nastąpiła nagle 22 kwietnia 2017 roku. Oficjalnie nikt nie spodziewał się, że wybitny aktor zakończy życie w wieku 90 lat. Sam artysta wspominał jednak, że chce odejść będąc wciąż aktywnym zawodowo - nic dziwnego, że jeszcze za życia stał się prawdziwą legendą polskiego aktorstwa.

Pomimo wielkiego żalu i bólu po stracie wieloletniego kolegi oraz przyjaciela ekipa produkcyjna serialu "M jak miłość" musiała podjąć zdecydowane kroki i również pożegnać się z Lucjanem Mostowiakiem, ostatnią rolą śp. Pyrkosza. Ponad rok po jego śmierci w serialu "M jak miłość" pojawi się nowy senior, który wyróżnia się na tle niedawno zwerbowanych młodych zdolnych. Ma on szansę na rozbudowanie wątku starszych postaci. Co Stefan Friedman sądzi o roli Lucjana z "M jak miłość"? Czy zastąpi go na planie?

- Ja nie zastępuję Witka, bo jego nie da się zastąpić - odpowiedział szczerze nowy aktor "M jak miłość" w wywiadzie z Dobrym Tygodniem. Współpracownicy zmarłego artysty niejednokrotnie wspominali, że był niepowtarzalny. Zresztą Stefan Friedmann znał się z Witoldem:

- Występowaliśmy w radiowej "Trójce", w programie satyrycznym "Korek". Byliśmy niemalże sąsiadami, bo mieszkaliśmy w domach oddalonych o dwie podwarszawskie wsie. Składaliśmy sobie wizyty w święta i bez okazji.

Wiadomo, że nikt nie będzie w stanie załatać dziury w sercu Barbary po stracie Lucjana. Na planie "M jak miłość" jego krzesło w kuchni seniorki nadal będzie przywoływało wspomnienia. Pomimo wszystko Stefan Friedmann cieszy się na myśl o wystąpieniu u boku Teresy Lipowskiej, z którą poznali się wiele lat wcześniej.

Jesteście ciekawi tego nowego wątku?

Najnowsze