M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1717: Barbara wypomni Uli krzywdę wyrządzoną rodzinie. Zada jej cios prosto w serce - ZDJĘCIA

2023-03-14 21:08

W 1717 odcinku "M jak miłość" Barbara (Teresa Lipowska) odkryje, że Ula (Iga Krefft) okłamała ją w sprawie wyjazdu do Australii, wyprowadzki na stałe z Grabiny. Poczuje jakby wnuczka zadała jej cios prosto w serce! Los sprawi, że od Anieli (Elżbieta Kijowska), prababci Kalinki (Oliwia Kępka), Mostowiakowa dowie się, że Ula tak naprawdę nie chce wiosną wrócić do domu. W gorzkich słowach Barbara w 1717 odcinku "M jak miłość" przypomni Uli o zobowiązaniu wobec rodziny, o krzywdzie jaką wyrządzi nie tylko jej, ale także Bartkowi (Arkadiusz Smoleński). Ale czy do Uli coś trafi i wreszcie się opamięta? Poznaj szczegóły i zobacz ZDJĘCIA z 1717 odcinka "M jak miłość".

"M jak miłość" odcinek 1717 - wtorek, 14.03.2023, o godz. 20.55 w TVP2

Kłamstwa Uli w 1717 odcinku "M jak miłość" dotkną nie tylko Barbarę, ale także Bartka i pozostałych domowników z Grabiny. Wszystkim bliskim Ula wmówi, że wyjedzie do Australii tylko na parę miesięcy, że razem z Bartkiem i Kalinką wrócą do domu w kwietniu, by już wiosną na nowo zacząć pracę w firmie ogrodniczej Tadeusza (Bartłomiej Nowosielski). Zabrnie na tyle daleko w swoich oszustwach, że szczęśliwy Bartek dogada się już z Tadziem w sprawie powrotu do spółki, upewniając się przy tym, że przyjaciel jeszcze przez pół roku poprowadzi firmę bez nich, ale z Jagodą (Katarzyna Kołeczek).

Jednego Ula w 1717 odcinku "M jak miłość" nie przewidzi! Że wyda ją Aniela, prababcia Kalinki, którą Lisiecka podczas krótkiej wizyty uprzedzi, że zamieszkają na stałe w Australii, że w związku z tym długi czas nie zobaczy córki swojej zmarłej wnuczki Marzenki (Olga Szomańska). A ponieważ Barbara spotka przypadkiem Anielę w przychodni Rogowskich, ta wspomni Mostowiakowej jak martwi się z powodu rozłąki z jedyną prawnuczką.

Po tym co w 1717 odcinku "M jak miłość" Barbara usłyszy o prawdziwych zamiarach Uli z trudem dojdzie do siebie. Po powrocie do domu zażyje leki, położy się nawet na chwilę, że na spokojnie wszystko przemyśleć. Tyle tylko, że właśnie wtedy Ula postanowi przyznać się do kłamstwa. - Przepraszam babciu, przepraszam, że ci nie powiedziałam prawdy. Ja faktycznie chcę tam zostać, ale bałam się ci powiedzieć, bo nie chciałam cię zranić...

- No cóż... Twoja decyzja, twoje życie... A ja mogę ci życzyć tylko, żeby ta decyzja była słuszna i szczęśliwa. Wiesz, że zawsze chciałam dla ciebie jak najlepiej? Dalej tak chcę... - powie drżącym głosem Barbara, bo w 1717 odcinku "M jak miłość" uzna, że nie powstrzyma już Uli przed wyjazdem. Ledwo co Mostowiakowa zapanuje nad cisnącymi się do oczy łzami, a już z goryczą przypomni Uli co jest w życiu najważniejsze, o czym wnuczka najwyraźniej już zapomniała.

- Mam tylko prośbę żebyś swojego szczęścia nie budowała na krzywdzie najbliższych... Nie myśl tylko o sobie. Pomyśl o Bartku, który cię bardzo kocha i o Kalince... Jesteście przecież rodziną. A to zobowiązuje - upomni Ulę w 1717 odcinku "M jak miłość". Ale nawet tak gorzkie słowa Barbary nie trafią do samolubnej, zapatrzonej w siebie Uli.

M jak Miłość.Ula wróci do Grabiny, ale nie na długo. Zostawi Bartka i Kalinkę, bo znajdzie nowy cel w życiu!
Najnowsze