Komisarz Alex, odc. 2 - OPIS, STRESZCZENIE: Uniknąć śmierci

2012-03-10 3:00 oprac. Agnieszka Tomczak

Na wysypisku śmieci w plastikowych workach Bromski znajduje fragmenty ludzkich zwłok. Kobieta ze stacji benzynowej informuje go, że czerwony bus, którego śledził znowu pojawił się w okolicy. Marek podejrzewa, że ma do czynienia z nielegalnym transportem imigrantów. Komisarz wpada w ręce mafii. Ze śmiertelnego niebezpieczeństwa może go uratować tylko Alex.

Na parkingu przy trasie wlotowej do Łodzi zostają znalezione zwłoki obcokrajowca. Okazuje się, że mężczyzna zamarzł. Policjanci podejrzewają, że mógł podróżować w chłodni. Alex podejmuje trop, ale po kilku kilometrach gubi go.

>>> Chcesz dostawać streszczenia na e-mail? Zapisz się na naszą listę miłośników seriali

Bromski próbuje zdobyć informacje na pobliskiej stacji benzynowej. Dowiaduje się od pracownicy, że niedawno byli tutaj dziwni mężczyźni w czerwonym busie. Komisarz jedzie na znajdujące się w okolicy wysypisko śmieci, gdzie dokonuje makabrycznego odkrycia. W plastikowych workach znajdują się fragmenty ludzkich zwłok.

Niedługo później telefonuje do niego ekspedientka ze stacji benzynowej, która informuje o ponownym pojawieniu się czerwonego busa. Bromski zaczyna podejrzewać, że ma do czynienia z nielegalnym transportem imigrantów. Ślady prowadzą go do opuszczonej fabryki, gdzie jest świadkiem przekazywania obcokrajowców członkom mafii. Zostaje przez nich zauważony i złapany. Jego życie zależy teraz tylko od Alexa.

Najnowsze