Stulecie Winnych 4, odcinek 42: Śmierć Lotty. Jasiek nie pożegna się z żoną, ale odzyska syna Antka - ZDJĘCIA

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 4, odcinek 42: Śmierć Lotty. Jasiek nie pożegna się z żoną, ale odzyska syna Antka - ZDJĘCIA

Stulecie Winnych 4, odcinek 42: Śmierć Lotty. Jasiek nie pożegna się z żoną, ale odzyska syna Antka - ZDJĘCIA

2022-03-13 20:49

W 42 odcinku serialu "Stulecie Winnych" 4 do rodziny Winnych w Brwinowie dotrze wiadomość, że Lotta (Patrycja Volny) nie żyje! Żona Jaśka (Patryk Szwichtenberg) umrze w Niemczech, a Winny nie zdąży się nawet z nią pożegnać. Będzie rok 1978, od rozstania małżonków minie już wiele lat, lecz mimo to Jasiek bardzo przeżyje śmierć Lotty. Po długim czasie znów zobaczy syna. Dorosły Antek (Krzysztof Cybulski) wróci do Brwinowa, skąd wyjechał razem z matką jako dziecko, bo był prześladowany za to, że jest pół Niemcem. Powrót syna Jaśka do domu będzie dla Antka bardzo trudny. Wpakuje się niebezpieczny związek z hipiską Mirka (Iga Górecka) i zacznie brać narkotyki.

"Stulecie Winnych" 4 sezon, odcinek 42 (odc. 3) - niedziela, 20.03.2022, o godz. 20.15 w TVP1

Śmierć Lotty w 42 odcinku "Stulecia Winnych" spadnie na Jaśka Winnego w niespodziewanym momencie. Jego relacje z żoną, która wyjechała do Niemiec z synem Antkiem będą oziębłe, w zasadzie ograniczające się tylko do kontaktów w sprawie Antka. Ostatni raz Jasiek i Lotta widzieli się w Brwinowie na pogrzebie Kazi (Katarzyna Kwiatkowska) w finale 3 sezonu "Stulecia Winnych". Doszło między nimi wówczas do ostrej wymiany zdań, a obecność żony Jaśka wywołała spory skandal w rodzinie. Tak jak słowa Lotty o zmarłej teściowej na stypie po pogrzebie. Jasiek poczuł się wtedy bardzo dotknięty. Od tamtej chwili Winny nie widział żony. Nie było nawet wiadomo czy się rozwiedli.

Nie przegap: Stulecie Winnych 4 sezon. Ewa wróci do Brwinowa. Wzruszające słowa Ani po powrocie córki - ZWIASTUN

Akcja w 42 odcinku "Stulecia Winnych" 4 przeniesie się do roku 1978, gdy po śmierci Lotty, do domu ojca i dziadka Władka (Arkadiusz Janiczek) wróci po latach dorosły Antek. Syn Jaśka bardzo się zmieni, wyrośnie na przystojnego, wrażliwego mężczyznę, który będzie desperacko próbował się odnaleźć w nowej rzeczywistości, w komunistycznej Polsce. Jako pół Niemiec nadal będzie narażony na prześladowania. Tak jak w dzieciństwie, gdy dzieci w szkole dręczyły go, bo jego matka była Niemką.  Antek w 42 odcinku "Stulecia Winnych" będzie mógł liczyć na wsparcie ojca, dziadka, a nawet stryja Stanisława (Jan Wieczorkowski).

Sprawdź też: M jak miłość, odcinek 1649: Tajemnica Budzyńskiego i nowej prawniczki Julii wyjdzie na jaw. Od lat oszukiwał Magdę tak jak z byłą kochanką - ZDJĘCIA

Wkrótce po powrocie syn Jaśka w 42 odcinku "Stulecia Winnych" bardzo zaangażuje się w związek z szaloną hipiską Mirką, która wciągnie go w narkotyki, a do tego zadrwi z pochodzenia Antka, faktu, że jego ojciec i dziadek mieszkają w wiejskiej chacie w Brwinowie! Niestety miłość do Mirki przysporzy Antkowi samych kłopotów, z których Jasiek będzie go musiał wyciągać. Dojdzie nawet do tego, że Antek zostanie brutalnie pobity i cały we krwi stanie przed obliczem ojca.

Okazją do tego, by Jasiek i Antek zbliżyli się do siebie, nadrobili stracony czas, lata rozłąki będą w 42 odcinku "Stulecia Winnych" 4 rodzinne święta Bożego Narodzenia w Brwinowie w domu Stanisława i Andzi (Barbara Wypych), która dla wszystkich bliskich urządzi Ani (Urszula Grabowska). Nie tak łatwo będzie jednak Jaśkowi ochronić Antka przed czyhającym na niego zagrożeniem, bo wyrośnie na niepokornego mężczyznę. Tak jak on kiedyś.

Stulecie Winnych 4 sezon ZWIASTUN. Dramatyczna walka o uwolenienie Ryszarda z więzienia. Ewa wróci z Izraela!
Najnowsze