Stulecie Winnych 3, odcinek 34: Rodzina Winnych się rozpadnie. Stanisław stanie w obronie Ani! Ujawni Ewie co zrobiła, żeby ratować ją przed śmiercią - ZWIASTUN

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3, odcinek 34: Rodzina Winnych się rozpadnie. Stanisław stanie w obronie Ani! Ujawni Ewie co zrobiła, żeby ratować ją przed śmiercią - ZWIASTUN

Stulecie Winnych 3, odcinek 34: Rodzina Winnych się rozpadnie. Stanisław stanie w obronie Ani! Ujawni Ewie co zrobiła, żeby ratować ją przed śmiercią - ZWIASTUN

2021-04-16 22:34

W 34 odcinku serialu "Stulecie Winnych" 3 rozegrają się dramatyczne sceny w domu Winnych w Brwinowie zapowiadające rozpad rodziny. Ewa (Sonia Mietielica) nie wybaczy Ani (Weronika Humaj), że nie powiedziała jej prawdy o tym, że jest Żydówką. Odsunie się od matki, choć Ania wreszcie przerwie milczenie i wyjawi bolesne fakty z przeszłości córki. Mimo to Ewa i Benek (Bartłomiej Kotschedoff) w 34 odcinku "Stulecia Winnych" przyjmą zaproszenie do rodziców i dziadka na rodzinny obiad. Zwykle milczący Stanisław zabierze głos w obronie Ani. Powie głośno jak jego córka ratowała małą Idę przed śmiercią w czasie wojny. Zobaczcie ZWIASTUN.

"Stulecie Winnych" 3 sezon, odcinek 34 - niedziela, 18.04.2021, o godz. 20.15 w TVP1

Po tragedii jaka w serialu "Stulecie Winnych" spadła na Ewę jej życie dosłownie legnie w gruzach. Straciła dziecko Benka po brutalnym pobiciu przez milicję, a do tego w wyjątkowo dramatycznych okolicznościach dowiedziała się od Kazimierza Tarasiewicza, że Ania nie jest jej matką, że jest córką Żydówki i naprawdę nazywa się Ida Freilich. W 34 odcinku "Stulecia Winnych" Ewa po poronieniu nie pogodzi się z tym, co ją spotkało. Pozwoli Ani się do siebie zbliżyć, lecz nie zdoła jej wybaczyć. Między matką i córką dojdzie do poruszającej rozmowy, podczas której Ania wyjawi Ewie wszystkie bolesne sekrety z przeszłości związane ze śmiercią Róży (Maria Dębska) i jej żydowskiej rodziny. Mimo to nie zdobędzie jej wybaczenia.

Patrz też: Stulecie Winnych 3, odcinek 34: Pożegnanie Ewy z Anią. Nie wybaczy matce, że tyle lat ją okłamywała. Wyjedzie do Izraela!

W 34 odcinku "Stulecia Winnych" Ewa zdecyduje się na wyjazd do Izraela, by poznać swoją przeszłość i jedyną żyjącą osobę z rodziny, kuzynkę. Ukochanego męża przekona, że nie może inaczej postąpić. - Kto o nich będzie pamiętał, jak nie ja... - powie Ewa ze łzami w oczach po wizycie w miejscy gdzie mieszkała jej prawdziwa rodzina w czasie wojny, tuż przed bestialską śmiercią w getcie. Benek w 34 odcinku "Stulecia Winnych" postanowi jechać razem z żoną. Zanim to jednak nastąpi przyjmą zaproszenie na obiad do Winnych do Brwinowa. 

Atmosfera na rodzinnym spotkaniu w 34 odcinku "Stulecia Winnych" będzie bardzo napięta. Aż wreszcie Stanisław zabierze głos, żeby Ewa poznała także prawdę z ust kogoś innego niż przybrana matka. - To co zrobiła Ania podczas wojny to bohaterstwo...- Tato... - przerwie mu córka, poruszona tym słowami.

- Nie zaprzeczaj Ania. Za ukrywanie Żydów podczas wojny groziła śmierć. Dla całej rodziny i dla bliskich... Ewa, źle się stało, że dowiedziałaś się w taki sposób, w jaki się dowiedziałaś i wiedz, że bardzo cię tutaj wszyscy kochamy. Bardzo... Gdyby dało się cofnąć czas, chciałabym żebyś dowiedziała się o tym w innych okolicznościach, ale nie żałuję tego, co zrobiła Ania. Nie żałuję... - powie Stanisław, a jego wyznanie sprawi, że w 34 odcinku "Stulecia Winnych" Ewa powiadomi wszystkich o swojej decyzji.

Stulecie Winnych, odcinek 34 ZWIASTUN. Ewa w traumie po stracie dziecka. Nie wybaczy Ani. Stanisław stanie po stronie córki

Sprawdź także: Stulecie Winnych 3, odcinek 35: Mania zabierze Kasi córkę Małgosię! Nie pozwoli, żeby pijaczka skrzywdziła dziecko

- Kocham cię mamo... Wiem, że zrozumiesz - zwróci się do Ani, która zaleje się łzami. W 34 odcinku "Stulecia Winnych" w rozpaczy pogrąży się także Andzia (Barbara Wypych). Matka Benka nie zgodzi się na wyjazd młodych na drugi koniec świata. Zgłosi swój zdecydowany sprzeciw, ale Ewa i tak postawi na swoim. A Benek będzie trwał przy żonie mimo, że bardzo zrani matkę. - Jak ona może mi go tak po prostu zabrać - powie załamana Andzia kiedy Ewa i Benek wyjdą z rodzinnego domu.

Serca dwóch matek, Ani i Andzi w 34 odcinku "Stulecia Winnych" rozpadną się na kawałki. Tuż przed wyjazdem do Izraela Andzia zapyta jeszcze syna dlaczego jej to robi. - Mamo, ja nie robię tego przeciwko tobie. Ja to robię dla niej... Dla swojej żony! Mamo... Ewa straciła nasze dziecko. Ja czuję się w obowiązku, żeby ją wspierać. Myślałem, że to zrozumiesz...

Stulecie Winnych 3 odc. 34. Stanisław (Jan Wieczorkowski)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 34. Stanisław (Jan Wieczorkowski)
Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ewa (Sonia Mietielica), Benito Benek (Bartłomiej Kotschedoff), Basia (Kamila Bujalska), Kasia (Weronika Humaj)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ewa (Sonia Mietielica), Benito "Benek" (Bartłomiej Kotschedoff), Basia (Kamila Bujalska), Kasia (Weronika Humaj)
Stulecie Winnych 3 odc. 34. Andzia (Barbara Wypych), Benito Benek (Bartłomiej Kotschedoff)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 34. Andzia (Barbara Wypych), Benito "Benek" (Bartłomiej Kotschedoff)
Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ania (Urszula Grabowska), Michał (Stefan Pawłowski), Andzia (Barbara Wypych), Stanisław (Jan Wieczorkowski), Michał junior (Marcin Franc)

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ania (Urszula Grabowska), Michał (Stefan Pawłowski), Andzia (Barbara Wypych), Stanisław (Jan Wieczorkowski), Michał junior (Marcin Franc)
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze