Stulecie Winnych 3, odcinek 34: Rodzina Winnych się rozpadnie. Stanisław stanie w obronie Ani! Ujawni Ewie co zrobiła, żeby ratować ją przed śmiercią - ZWIASTUN

2021-04-16 22:34 Agnieszka Pyź
Stulecie Winnych 3, odcinek 34: Rodzina Winnych się rozpadnie. Stanisław stanie w obronie Ani! Ujawni Ewie co zrobiła, żeby ratować ją przed śmiercią - ZWIASTUN
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3, odcinek 34: Rodzina Winnych się rozpadnie. Stanisław stanie w obronie Ani! Ujawni Ewie co zrobiła, żeby ratować ją przed śmiercią - ZWIASTUN

W 34 odcinku serialu "Stulecie Winnych" 3 rozegrają się dramatyczne sceny w domu Winnych w Brwinowie zapowiadające rozpad rodziny. Ewa (Sonia Mietielica) nie wybaczy Ani (Weronika Humaj), że nie powiedziała jej prawdy o tym, że jest Żydówką. Odsunie się od matki, choć Ania wreszcie przerwie milczenie i wyjawi bolesne fakty z przeszłości córki. Mimo to Ewa i Benek (Bartłomiej Kotschedoff) w 34 odcinku "Stulecia Winnych" przyjmą zaproszenie do rodziców i dziadka na rodzinny obiad. Zwykle milczący Stanisław zabierze głos w obronie Ani. Powie głośno jak jego córka ratowała małą Idę przed śmiercią w czasie wojny. Zobaczcie ZWIASTUN.

"Stulecie Winnych" 3 sezon, odcinek 34 - niedziela, 18.04.2021, o godz. 20.15 w TVP1

Po tragedii jaka w serialu "Stulecie Winnych" spadła na Ewę jej życie dosłownie legnie w gruzach. Straciła dziecko Benka po brutalnym pobiciu przez milicję, a do tego w wyjątkowo dramatycznych okolicznościach dowiedziała się od Kazimierza Tarasiewicza, że Ania nie jest jej matką, że jest córką Żydówki i naprawdę nazywa się Ida Freilich. W 34 odcinku "Stulecia Winnych" Ewa po poronieniu nie pogodzi się z tym, co ją spotkało. Pozwoli Ani się do siebie zbliżyć, lecz nie zdoła jej wybaczyć. Między matką i córką dojdzie do poruszającej rozmowy, podczas której Ania wyjawi Ewie wszystkie bolesne sekrety z przeszłości związane ze śmiercią Róży (Maria Dębska) i jej żydowskiej rodziny. Mimo to nie zdobędzie jej wybaczenia.

Patrz też: Stulecie Winnych 3, odcinek 34: Pożegnanie Ewy z Anią. Nie wybaczy matce, że tyle lat ją okłamywała. Wyjedzie do Izraela!

W 34 odcinku "Stulecia Winnych" Ewa zdecyduje się na wyjazd do Izraela, by poznać swoją przeszłość i jedyną żyjącą osobę z rodziny, kuzynkę. Ukochanego męża przekona, że nie może inaczej postąpić. - Kto o nich będzie pamiętał, jak nie ja... - powie Ewa ze łzami w oczach po wizycie w miejscy gdzie mieszkała jej prawdziwa rodzina w czasie wojny, tuż przed bestialską śmiercią w getcie. Benek w 34 odcinku "Stulecia Winnych" postanowi jechać razem z żoną. Zanim to jednak nastąpi przyjmą zaproszenie na obiad do Winnych do Brwinowa. 

Atmosfera na rodzinnym spotkaniu w 34 odcinku "Stulecia Winnych" będzie bardzo napięta. Aż wreszcie Stanisław zabierze głos, żeby Ewa poznała także prawdę z ust kogoś innego niż przybrana matka. - To co zrobiła Ania podczas wojny to bohaterstwo...- Tato... - przerwie mu córka, poruszona tym słowami.

- Nie zaprzeczaj Ania. Za ukrywanie Żydów podczas wojny groziła śmierć. Dla całej rodziny i dla bliskich... Ewa, źle się stało, że dowiedziałaś się w taki sposób, w jaki się dowiedziałaś i wiedz, że bardzo cię tutaj wszyscy kochamy. Bardzo... Gdyby dało się cofnąć czas, chciałabym żebyś dowiedziała się o tym w innych okolicznościach, ale nie żałuję tego, co zrobiła Ania. Nie żałuję... - powie Stanisław, a jego wyznanie sprawi, że w 34 odcinku "Stulecia Winnych" Ewa powiadomi wszystkich o swojej decyzji.

Stulecie Winnych, odcinek 34 ZWIASTUN. Ewa w traumie po stracie dziecka. Nie wybaczy Ani. Stanisław stanie po stronie córki

Sprawdź także: Stulecie Winnych 3, odcinek 35: Mania zabierze Kasi córkę Małgosię! Nie pozwoli, żeby pijaczka skrzywdziła dziecko

- Kocham cię mamo... Wiem, że zrozumiesz - zwróci się do Ani, która zaleje się łzami. W 34 odcinku "Stulecia Winnych" w rozpaczy pogrąży się także Andzia (Barbara Wypych). Matka Benka nie zgodzi się na wyjazd młodych na drugi koniec świata. Zgłosi swój zdecydowany sprzeciw, ale Ewa i tak postawi na swoim. A Benek będzie trwał przy żonie mimo, że bardzo zrani matkę. - Jak ona może mi go tak po prostu zabrać - powie załamana Andzia kiedy Ewa i Benek wyjdą z rodzinnego domu.

Serca dwóch matek, Ani i Andzi w 34 odcinku "Stulecia Winnych" rozpadną się na kawałki. Tuż przed wyjazdem do Izraela Andzia zapyta jeszcze syna dlaczego jej to robi. - Mamo, ja nie robię tego przeciwko tobie. Ja to robię dla niej... Dla swojej żony! Mamo... Ewa straciła nasze dziecko. Ja czuję się w obowiązku, żeby ją wspierać. Myślałem, że to zrozumiesz...

Stulecie Winnych 3 odc. 34. Stanisław (Jan Wieczorkowski)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 34. Stanisław (Jan Wieczorkowski)
Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ewa (Sonia Mietielica), Benito Benek (Bartłomiej Kotschedoff), Basia (Kamila Bujalska), Kasia (Weronika Humaj)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ewa (Sonia Mietielica), Benito "Benek" (Bartłomiej Kotschedoff), Basia (Kamila Bujalska), Kasia (Weronika Humaj)
Stulecie Winnych 3 odc. 34. Andzia (Barbara Wypych), Benito Benek (Bartłomiej Kotschedoff)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 34. Andzia (Barbara Wypych), Benito "Benek" (Bartłomiej Kotschedoff)
Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ania (Urszula Grabowska), Michał (Stefan Pawłowski), Andzia (Barbara Wypych), Stanisław (Jan Wieczorkowski), Michał junior (Marcin Franc)
Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ania (Urszula Grabowska), Michał (Stefan Pawłowski), Andzia (Barbara Wypych), Stanisław (Jan Wieczorkowski), Michał junior (Marcin Franc)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze