Barwy szczęścia

Barwy szczęścia, odcinek 2755: Dramat Ewy po śmierci dziadka Karola. Wszyscy ją opuszczą - ZDJĘCIA

2023-02-10 13:19

W 2755 odcinku serialu "Barwy szczęścia" Ewa (Gabriela Ziembicka) mocno przeżyje śmierć ukochanego dziadka. Karol Żeleński (śp. Tadeusz Borowski), który od dawna ciężko chorował, odejdzie nagle we własnym domu, mając przy sobie Ewcię i żonę Elżbietę (Marzena Trybała). Dla 14-letniej Ewy to będzie kolejna bolesna strata w rodzinie. Została sierotą, bo pochowała już matkę Martę (Katarzyna Zielińska) i ojca Piotra (Piotr Jankowski), a także przyrodnią siostrę Moniczkę (Natalia Żyłowska). Nic więc dziwnego, że w 2755 odcinku "Barw szczęścia" poczuje jakby wszyscy bliscy ją opuszczali. W żałobie Ewę wesprze Alicja Umińska (Monika Dryl), która zastąpił jej matkę. To będzie trudny czas dla Ewy. Sprawdź szczegóły.

"Barwy szczęścia" odcinek 2755 - piątek, 10.02.2023, o godz. 20.10 w TVP2

Śmierć Karola Żeleńskiego w 2755 odcinku "Barw szczęścia" spadnie na Ewę i jej babcię Elżbietę nieoczekiwanie. Co prawda dziadek Ewy, mąż Eli od wielu miesięcy ciężko chorował, przebywał w domu albo na leczeniu w szpitalu, ale obie żyły nadzieją, że z tego wyjdzie. Zbyt wiele tragedii było ostatnio w ich rodzinie. Po bestialskim zabójstwie Marty, tragicznej śmierci 4-letniej Moniczki po wypadku autokaru, samobójstwie Piotra Walawskiego wydawało się, że los już wystarczająco okrutnie doświadczył Ewę i jej babcię.

W tej dramatycznej chwili Ewcia w 2755 odcinku "Barw szczęścia" zwróci się po pomoc do Alicji, przybranej ciotki, która zastępuje jej także matkę. Umińska od razu przyjedzie do Ewy i Elżbiety, świadoma tego, że śmierć Karola jest ponad ich siły. - Jak to jest? Przed chwilą żył, oddychał... Chwilka i nie ma... - wyzna zapłakana Elżbieta, którą Alicja serdecznie przytuli i złoży jej kondolencje.

W jeszcze gorszym stanie niż babcia będzie w 2755 odcinku "Barw szczęścia" sama Ewa, która w ciągu kilku lat straciła niemal całą rodzinę. -  Ciociu, czy coś jest ze mną nie tak? - zapyta zrozpaczona 14-latka Alicję. To pytanie wywoła wstrząs Umińskiej, przecież dziewczynka nie jest niczemu winna, że śmierć tak boleśnie jej doświadcza. - O czym ty mówisz?

- Wszyscy mnie opuszczają. Najpierw mama, potem Moniczka i jeszcze tata... I teraz jeszcze dziadek... - powie drżącym głosem Ewa.

- Ewcia, to nie chodzi o ciebie - zapewni ją Alicja, bo w 2755 odcinku "Barw szczęścia" nie znajdzie innych słów, żeby pocieszyć 14-latkę. - Ale czemu odeszli tak wcześnie?

- Ja wiem, że trudno się z tym pogodzić, ale ty nie masz na to zupełnie wpływu... - doda Umińska, która w 2755 odcinku "Barw szczęścia" otoczy opieką Ewę, pomoże Elżbiecie załatwić wszelkie formalności związane z pogrzebem Karola. W decydującym momencie Elżbieta zwróci się do Alicji i Artura Chowańskiego (Jacek Rozenek) ze szczególną prośbą, żeby zajęli się Ewcią po jej śmierci.

Barwy szczęścia. Emilka ośmieszy Natalię w oczach Cezarego! Malwina jej nie powstrzyma
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze