Barwy szczęścia

Barwy szczęścia, odcinek 2703: Przerażające odkrycie Borysa o Aleksie! Nie pozwoli, aby syn Aldony został sam

2022-11-22 16:15

W 2703 odcinku „Barw szczęścia” (emisja w środę 23.11.2022 o 20.10 w TVP2) Borysa (Jakub Wieczorek) bardzo zaniepokoi zachowanie Aleksa (Hubert Wiatrowski). Syn Aldony (Elżbieta Romanowska) chętnie będzie pomagał rodzicom i opiekował się zwierzętami, a nawet przejmie pasiekę, którą na pożegnanie zostawi im Kuczma (Arkadiusz Nader), ale to i tak wzbudzi wątpliwości Grzelaka. W 2703 odcinku „Barw szczęścia” Borys zdecyduje się na szczerą rozmowę z przybranym synem, z której dowie się, dlaczego Aleks woli spędzać czas ze zwierzętami niż kolegami! Słowa Grzelaka aż przerażą Borysa, który natychmiast postanowi temu zaradzić!

"Barwy szczęścia" odcinek 2703 - środa, 23.11.2022, o godz. 20.10 w TVP2

W 2703 odcinku „Barw szczęścia” Borys zwróci uwagę na nietypowe zachowanie Aleksa. Syn Aldony będzie bardzo przykładnym dzieckiem, który będzie przynosił ze szkoły dobre oceny, a także zawsze chętnie pomoże rodzicom na gospodarstwie i zaopiekuje się zwierzętami. W końcu to on uratował konia Ułana, którego Kuczma chciał przeznaczyć na rzeź i był gotowy poświęcić własne życie, aby odnaleźć go, gdy po pożarze w Borkach spłoszone zwierzę zaginęło bez śladu! W podobny sposób młody Grzelak zaopiekował się królikami, a w 2703 odcinku „Barw szczęścia” weźmie na siebie jeszcze opiekę nad pszczołami, które niejako w spadku na pożegnanie zostawi im Kuczma, który wreszcie opuści Borki! Zachowanie Aleksa będzie godne uwagi, ale Borysa mocno zacznie ono zastanawiać….

W 2703 odcinku „Barw szczęścia” Dąbek (Grzegorz Ciągardlak) zgodzi się powierzyć opiekę nad pasieką Aleksowi, którego postawa bardzo mu zaimponuje. Szczególnie, że sam w wieku młodego Grzelaka bardziej myślał o kopaniu piłki z kolegami niż poświęcaniu się wiejskiemu życiu zupełnie tak samo jak Borys! Właśnie te słowa sąsiada dadzą mężowi Aldony sporo do myślenia, gdyż Grzelak uświadomi sobie, że Aleks chętniej spędza czas w towarzystwie zwierząt niż kolegów i bardzo go to zaniepokoi, dlatego w 2703 odcinku „Barw szczęścia” postanowi to wyjaśnić z przybranym synem! Słowa Aleksa zmartwią go jeszcze bardziej…

- Słuchaj Aleks, bo tak pomyślałem, kiedy Dąbek wspominał o tej piłce. Nie lubisz spędzać czasu z kumplami? Bo wiesz ani Ułan, ani króliki, ani nawet pszczoły nie zastąpią ci znajomych – zapyta delikatnie Borys.

- Może i nie lubię, ale to zależy z kim. Wiesz, moi kumple z klasy mają inne zainteresowania i nie można się z nimi za bardzo dogadać – przyzna Aleks.

- A Ewa? Przecież się przyjaźnicie – dopyta.

- Nie będę cały czas z Ewą. Też ma koleżanki – wyjaśni.

W 2703 odcinku „Barw szczęścia” Borys zgłębić się w temat kolegów Aleksa i wypytać go, w czym leży problem, że nie mogą się dogadać! Wówczas okaże się, że we wszystkim chodzi o wspomnianą piłkę nożną, którą interesują się wszyscy koledzy z klasy poza nim, bo sam nawet nie umie w nią grać, a co dopiero mówić o jej oglądaniu!

- A co to znaczy, że z kumplami nie można się dogadać? – pociągnie go za język.

- Albo się wydurniają tak prymitywnie albo cały czas gadają o piłce – wyjaśni Aleks.

- A ty nie lubisz? – spyta Borys.

- Ani gadać, ani grać – odpowie.

- Wiesz, piłka to fajna sprawa – uśmiechnie się.

- No jak się umie w nią grać… - skwituje smutno.

Chwilę później w 2703 odcinku „Barw szczęścia” Borys opowie o swoim odkryciu Aldonie, która zacznie mieć wyrzuty sumienia. Grzelakowa nie zdawała sobie sprawy, że problem syna jest na tyle poważny, ale Borys uspokoi ją, że ma już pewien plan jak go rozwiązać!

- Wydaje mi się, że Aleks jest samotny – zacznie Borys.

- Czyli może jednak ma za dużo obowiązków? – uzna Aldona.

- Właśnie ucieka w obowiązki, bo nie ma przyjaciół – wyjaśni jej.

- Ja myślałam, że on na wsi jest szczęśliwy. Przecież on kocha zwierzęta – zauważy.

- No tak skarbulku, ale zwierzęta nie zastąpią mu ludzi, a my nie zastąpimy mu relacji z rówieśnikami. On potrzebuje wiesz, kumpli – uświadomi ją.

- To co my możemy jeszcze zrobić? – dopyta zaniepokojona.

- Mam pewien pomysł – uśmiechnie się Borys, który postanowi zapisać Aleksa na treningi do Darka Janickiego (Andrzej Niemyt).

Barwy szczęścia. Zapowiedź nowych odcinków po wakacjach 2022
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze