Ojciec Mateusz 14 sezon. Koniec Ojca Mateusza! Artur Żmijewski odstawił rower i zrzucił sutannę księdza

2015-07-07 20:30 Ag

Koniec serialu "Ojciec Mateusz"! W Sandomierzu nagrano właśnie ostatnie odcinki nowego 14 sezonu "Ojca Mateusza", które widzowie TVP1 zobaczą już po wakacjach 2015 w TVP1. Zdjęcia do kolejnej serii "Ojca Mateusza" rozpoczęły się 21 marca, a skończyły na początku lipca. Jednak aktorzy i pozostali członkowie ekipy "Ojca Mateusza" na planie serialu w Sandomierzu spędzili zaledwie kilkanaście dni. W 14 sezonie "Ojca Mateusza" Artur Żmijewski znów zrzucił sutannę i został reżyserem kilku odcinków.

"Ojciec Mateusz" 14 sezon nowe odcinki do czwartku, 3.09.2015, o godz. 20.25 w TVP1

"Ojciec Mateusz" na antenie telewizyjnej Jedynki gości już od siedmu lat i nie nie wskazuje na to, by miał się szybko skończyć. Ostatni 13 sezon "Ojca Mateusz" oglądało ponad 4,4 mln widzów. Kryminalne zagadki rozwiązywane przez księdza detektywa z Sandomierza zajęły trzecie miejsce w rankingu najlepszych seriali wiosny 2015.

Przeczytaj: Ojciec Mateusz. Artur Żmijewski na dosyć roli księdza detektywa?

Ekipa "Ojca Mateusza" zaczęła kręcić 14 serię wiosną i kilka dni temu padł ostatni klaps na planie w Sandomierzu. Co ciekawe większość odcinków powstało w innych miejsca. W słynnym mieście gdzie porządku i prawa strzeże ksiądz Mateusz Żmigrodzki realizowano sceny tylko do sześciu odcinków, które zobaczymy we wrześniu.

Na planie "Ojca Mateusza" w Sandomierzu powstają tylko ujęcia, w których ma pojawić się charakterystyczna zabytkowa zabudowa miasta oraz pejzaż wzgórz i lessowych wąwozów, jakich nie ma się w okolicach Warszawy.

Zobacz: Ojciec Mateusz. Artur Żmijewski jako ksiądz zarobił 4,5 miliona złotych

A co wydarzy się w 14 sezonie "Ojca Mateusza"? W tej serii Artur Żmijewski znów stanął z drugiej strony kamery jako reżyser, więc miał utrudnione zadanie, bo w większości scen był w podwójnej roli.

W nowych odcinkach "Ojca Mateusza" jesienią 2015 pojawią się nowy bohaterowie, których zagrają znani aktorzy, m.in. Agnieszka Sienkiewicz, Agnieszka Więdłocha, Marian Opania, Piotr Cyrwus, Magdalena Boczarską, Wojciech Błach, Rafał Królikowski, Wojciech Mecwaldowski, Adam Fidusiewicz, Jacek Lenartowicz, Mateusz Banasiuk, Jacek Kopczyński.

W jednym z odcinków 14 sezonu "Ojca Mateusza" Nocula (Michał Piela) odwiedzi ekscentryczny, pełen poczucia humoru stryjek Roman (Marian Opania), któremu wpadnie w oko Natalia (Kinga Preis).

Policjantów z Sandomierza czekają poważne służbowe i prywatne wyzwania. Inspektor Orest Możejko (Piotr Polk) podczas jednej z akcji zostanie postrzelony i cudem uniknie śmierci! A serce Marczaka (Artur Pontek) skradnie kelnerka Elwira (Agnieszka Sienkiewicz), której szybko się oświadczy...

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej? Odwiedź nas na Facebooku!

Najnowsze