Ojciec Mateusz 12 sezon. Danuta Stenka w obsadzie Ojca Mateusza, a Artur Żmijewski reżyseruje

2014-04-15 14:30 emagu

Danuta Stenka na chwilę dołączyła do obsady serialu ''Ojciec Mateusz''. W nowym 12 sezonie "Ojca Mateusza" jej bohaterka - Teresa - po latach wraca do rodzinnego Sandomierza, by odzyskać synów. Ojciec Mateusz (Artur Żmijewski) pomoże kobiecie zmierzyć się z tragiczną rodową historią. Efekty pracy Danuty Stenki i Artura żmijewskiego w serialu ''Ojciec Mateusz'' zobaczymy już w 150 odcinku po wakacjach 2014.

"Ojciec Mateusz" 12 sezon nowe odcinki od września 2014 w TVP1

Danuta Stenka i Artur Żmijewski ostatnio spotkali się przy produkcji filmowej "Kamienie na szaniec", gdzie zagrali rodziców "Rudego", ale widzowie z pewnością pamiętają ich płomienny romans sprzed lat w komedii romantycznej "Nigdy w życiu!"

Zobacz: "Ojciec Mateusz" 11 sezon. Zamachowski księdzem alkoholikiem w "Ojcu Mateuszu". Po pijaku ucieka z miejsca wypadku - zdjęcia

Ich zawodowa droga od lat znajduje wspólny mianownik - plan filmowy. Zagrali m.in. w serialach "Ekstradycja", "Odwróceni" oraz filmach "Bezmiar sprawiedliwości", czy "Katyń". Ich artystyczna przyjaźń wykuwała się także na deskach sceny Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie Artur Żmijewski występował do 2010, a Danuta Stenka wciąż należy do zespołu aktorskiego.

Tym razem, Artur Żmijewski, serialowy Mateusz, który od czasu do czasu, doskonale radzi sobie za kamerą "Ojca Mateusza", musiał "wyreżyserować'' Danutę Stenkę! Aktorka wystąpiła gościnnie w jednym z realizowanych właśnie odcinków najnowszego, XII sezonu.

Przeczytaj: ''Ojciec Mateusz'' 11 sezon. Serialowa Anna German powraca. Joanna Moro w "Ojcu Mateuszu"


W 150 odcinku 12 sezonu ''Ojca Mateusza'' jej bohaterka, Teresa, po latach powróciła do rodzinnego Sandomierza, by odzyskać synów, których porzuciła uciekając przed mężem tyranem. Niestety, za błędy przeszłości przyjdzie jej zapłacić. Powiernikiem historii jej życia zostanie Mateusz.

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Najnowsze