M jak miłość

M jak miłość po wakacjach. Mateusz znajdzie powołanie! Nie będzie już marynarzem na statku - ZDJĘCIA

2023-08-20 11:02

Mateusz Mostowiak w nowym sezonie "M jak miłość" zrobi rodzinę niespodziankę i wróci do Grabiny. Ale Krystian Domagała tylko na krótką chwilę zawita znów do obsady "M jak miłość". Blisko rok po pożegnaniu Mateusza z Barbarą (Teresa Lipowska), po tym jak wrócił na statek i wypłynął w morze, żeby uciec przed ścigającym go kochankiem Lilki (Monika Mielnicka), młody Mostowiak przyjedzie do rodzinnego domu. I przekaże babci oraz Rogowskim radosną nowinę. Ne będzie już marynarzem, teraz zostanie żołnierzem i wstąpi do wojska. Jak decyzje wnuka przyjmie Barbara? Poznaj szczegóły.

Powrót Mateusza do "M jak miłość" w nowym sezonie! Zostanie żołnierzem i wstąpi do wojska

Mateusz wróci do Mostowiaków w kolejnych odcinkach "M jak miłość" jesienią 2023, ale nie na długo! Od ponad dwóch lat wnuk Barbary, jedyny syn Marka (Kacper Kuszewski) żyje i pracuje na statku. Jako marynarz pływa na kontenerowcu po morzach i oceanach na całym świecie. Mimo grożących mu niebezpieczeństw, tak jak atak piratów u wybrzeży Afryki, którzy ostrzelali statek, Mateusz nie zrezygnował z ryzykownej pracy. Z dala od Grabiny, miejsc, która kojarzą mu się z byłą żoną Lilką, jej zdradą i odejściem do kochanka, postanowił ułożyć sobie życie na nowo.

Długi rejs zmienił i zahartował Mateusza, który rok temu w "M jak miłość" zaskoczył wszystkich innym wyglądem. Mostowiak stał się prawdziwym twardzielem. Morderczy rejs u wybrzeży Afryki, ciężka praca na kontenerowcu, który stał się jego drugim domem sprawiły, że Mateusz wydoroślał i zmężniał. 

Ale nowy sezon "M jak miłość" przyniesie kolejne zmiany u Mateusza, który podejmie decyzję, żeby zejść ze statku i zakończyć przygodę jako marynarz. Po powrocie do Grabiny pochwali się Barbarze, ciotce Marysi (Małgorzata Pieńkowska) i wujkowi Arturowi (Robert Moskwa), że wstąpi do wojska. Ale żeby zostać zawodowym żołnierzem Mostowiak będzie musiał przejść badania i długie szkolenia na poligonie i w jednostkach wojskowych. Mateusza od początku będzie wspierał Rogowski, który pomoże Mostowiakowi załatwić potrzebne dokumenty.

Wzruszona Barbara w "M jak miłość" po wakacjach zapewni wnuka, że jego wybór w pełni popiera. Będzie duma z Mateusza, że chce służyć Polsce jako żołnierz. Poza tym to oznacza, że teraz Mateusz zostanie w kraju, ale wciąż z dala od rodziny.

M jak miłość ZWIASTUN 1735 odcinka. Śmierć ojca Nadii i finał procesu oprawcy Basi. Tak się zacznie nowy sezon
Najnowsze