M jak miłość. 10 rocznica śmierci Hanki Mostowiak w kartonach. To były jej najlepsze momenty w serialu - WIDEO, ZDJĘCIA

2021-11-07 13:49

Hanka Mostowiak to kultowa postać "M jak miłość", która pomimo odejścia z serialu lata temu, wciąż jest jedną z najbardziej kojarzonych postaci hitu TVP2. Hanka zginęła w 862 odcinku ""M jak miłość", a jej odejście śledziło ponad 8 milionów osób! Śmierć Hanki Mostowiak w kartonach przeszła do historii telewizji i jest prawdopodobnie najgłupszą sceną pożegnania bohatera w jakimkolwiek serialu. Hanka zginęła 7 listopada 2011 r., ale Małgorzata Kożuchowska po dziś dzień nie odcięła się od roli w "M jak miłość". Zobacz najlepsze momenty Hanki w GALERII ZDJĘCIA.

Śmierć Hanki Mostowiak w kartonach. Co wydarzyło się w 862 odcinku "M jak miłość"?

Odejście Hanki Mostowiak z "M jak miłość" zapowiadano jako "Ostatnia droga Hanki Mostowiak). I faktycznie, w 862 odcinku "M jak miłość" Hanka jechała samochodem z siostrą Anią (Tamara Arciuch), ale nie miała pojęcia, że nosi w głowie tętniaka, który może pęknąć w każdym momencie. Kiedy Hanka zobaczyła na drodze dziecko, gwałtownie zahamowała i skręciła, co spowodowało rozbicie auta i wypadek.. Do dziś nie bardzo wiadomo, dlaczego Hanka Mostowiak zamiast w słup czy barierkę, wjechała w kartony, które nie wiedzieć czemu stały akurat na poboczu. Pomimo że kobieta zmarła w szpitalu, bo w trakcie uderzenia tętniak pękł, każdy jej odejście zapamiętał jako śmierć w kartonach. Dziwny pomysł scenarzystów przeszedł do historii, a aktorka do dziś nie może poradzić sobie ze śmiechami na ten temat.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ i przypomnij sobie rolę Hanki Mostowiak>>>

Małgorzata Kożuchowska sama odniosła się do śmierci Hanki z 2011 r. w programie TVN "Kuba Wojewódzki". - Rekwizytorzy powiedzieli: "Gośka, ponieważ nie ma kasy na to, nie możemy rozwalić samochodu i generalnie jest słabo, więc dla Ciebie sprowadziliśmy kartony, (...) żeby, to była taka amortyzacja. Nie było materacy, gąbek. Powinny być takie rzeczy. Były kartony, no bo to jedyne, co mogli po prostu za friko tam wrzucić. Ja wtedy, pamiętam powiedziałam: "dobra, musimy to tak wykadrować, żeby tego nie ich widać". A oni: "nie no, Gośka, przecież wiadomo!". Wyszło jak wyszło - mówiła wtedy. 

Przeczytaj: Na dobre i na złe, odcinek 824: Śmierć Piotra Korbana. Zdąży wyznać miłość Hani Sikorce i wyląduje na stole operacyjnym Michała - ZDJĘCIA

Hanka to zdecydowanie kultowa postać "M jak miłość", która doczekała się spektakularnej śmierci, o której mówi się do dziś. To jednak nie może wykluczyć jej wspaniałych momentów w serialu. Widzowie pokochali Hankę za to, że była dobrą i ciepłą osobą. Mimo trudnego dzieciństwa założyła rodzinę z Markiem (Kacper Kuszewski) i tworzyli piękną parę. Wychowali również Ulę (Iga Krefft) i Natalkę (Marcjanna Lelek), a także biologicznego synka Mateusza (Krystian Domagała). Razem z Jaroszym (Maciej Kozłowski) mieli fundację, ale mężczyzna nie był szczery. Hanka kojarzy się jako bardzo pozytywna postać z "M jak miłość", a jej najlepsze momenty można zobaczyć w GALERII ZDJĘCIA.

Najnowsze