M jak miłość

Grał Michała Łagodę w M jak miłość, ale dwukrotnie odszedł. Paweł Okraska zdradził prawdziwy powód dopiero po latach

2023-08-02 14:46

Paweł Okraska dwukrotnie odchodził z "M jak miłość", ale w 2014 roku zniknął na dobre. Mimo iż, za pierwszym razem aktor sam podziękował produkcji, tak za drugim nie miał już nic do gadania, gdyż po odejściu Joanny Koroniewskiej scenarzyści zdecydowali się uśmiercić jego bohatera, aby przypadkiem nie przyszedł mu do głowy kolejny powrót. Michał Łagoda zginął w tragicznym wypadku samochodowym w USA, do którego przyczyniła się sekta, w kręgi której wstąpiła Małgosia. Tym samym, stało się jasne, że Okraska już nie wróci do "M jak miłość", ale dopiero po latach aktor przyznał, dlaczego w 2004 roku postanowił rozstać się z produkcją! Będziecie zszokowani! Koniecznie poznajcie szczegóły!

Dlaczego Paweł Okraska odszedł z "M jak miłość"? Chodziło o postać Michała Łagody!

Paweł Okraska występował w "M jak miłość" od samego początku serialu i przez cztery lata wcielał się w postać Michała Łagody. Syn Zenona (Emil Karewicz) przyjechał do Grabiny z USA, gdzie od pierwszego wejrzenia zakochał się w Małgosi, której szybko się oświadczył. Para wzięła ślub, ale ich szczęście nie potrwało długo z powodu podejrzeń o podwójną orientację seksualną Michała, który miał zdradzić z nim Małgosię. Wówczas ich małżeństwo szybko się rozpadło, a Okraska po raz pierwszy zniknął z "M jak miłość". Wtedy aktor sam podziękował produkcji za współpracę i jak podaje serwis pomponik.pl tłumaczył swoją decyzję względami prywatnymi, gdyż męczyły go ciągłe dojazdy z Krakowa do Warszawy, które mogły się odbić również na jego małżeństwie z Magdaleną Walach. Jednak dopiero po latach przyznał, że chodziło o coś zupełnie innego!

W jednym z wywiadów aktor wspomniał, iż wpływ na jego decyzję o odejściu z "M jak miłość" miała orientacja seksualna Michała Łagody! Aktor nie chciał być kojarzony z rolą, w którą się wcielał, dlatego wolał zrezygnować z serialu, który przyniósł mu niebotyczną sławę niż dalej odgrywać geja!

- Nigdy nie było moim marzeniem granie przed dziesięcioma milionami widzów mężczyzny, który nagle odkrywa swoje odmienne skłonności seksualne - przyznał we wspomnianej rozmowie.

Tyle tylko, że po odejściu z "M jak miłość" kariera aktora stanęła w miejscu, w przeciwieństwie do jego żony, która zaczęła otrzymywać mnóstwo ofert z produkcji, które miały swoje zdjęcia w Warszawie. Wówczas skruszony Łagoda skontaktował się z Iloną Łepkowską i zapytał o możliwość powrotu do serialu, na który scenarzystka ostatecznie się zgodziła!

W 2007 roku Okraska wrócił nie tylko do "M jak miłość", ale również i Małgosi, która w czasie jego nieobecności zdążyła się już związać z Tomkiem (Andrzej Młynarczyk) i urodzić mu syna Wojtka (Feliks Matecki). Zakochani postanowili dać sobie jeszcze jedną szansę i wspólnie wylecieli do USA, gdzie ostatecznie rozpadło się małżeństwo Chodakowskich. Tyle tylko, że po 13 latach gry z "M jak miłość" postanowiła pożegnać się Joanna Koroniewska, a wraz z końcem jej wątku scenarzyści postanowili rozwiązać sprawę Michała. I tym razem postanowili uśmiercić jego bohatera, aby po raz trzeci nie wracał do kultowego serialu. Łagoda zginął w tragicznym wypadku samochodowym w Los Angeles, w którym swój udział miała sekta, do której wstąpiła jego żona. Aktor ostatecznie rozstał się z produkcją w 2014 roku i od tego czasu sporadycznie pojawia się w innych filmach czy serialach, gdzie gra głównie epizody.

M jak miłość. Tragiczny pożar w Grabinie! Nie tylko policjant Rafał wkroczy do akcji
Najnowsze