Hejterzy o Koronie Królów: Jaki kraj, taka Gra o tron. Jacek Kurski komentuje

2017-11-14 10:00 ZetEs

Prezes TVP jest oburzony wypowiedziami internautów na temat nowego serialu "Korona Królów". Wyraźnie nie spodobały mu się porównania do zagranicznej "Gry o tron". Wypowiedział się w ostrych słowach... Co powiedział Jacek Kurski o "Koronie Królów"?

Jacek Kurski oburzony komentarzami o "Koronie królów"

Po wypuszczeniu przez TVP 10 listopada zwiastunu "Korony Królów" w sieci pojawiły się negatywne (delikatnie to ujmując) komentarze. Niedługo później stacja zdjęła spot i zastąpiła go ulepszonym, jak podaje "Świat Seriali". Jacek Kurski odniósł się do wypowiedzi internautów:

- Śmieszą mnie porównania "Korony królów" do "Gry o tron". To jest absurdalne, ponieważ my nigdy nie komunikowaliśmy naszej produkcji, że jest to polska odpowiedź na "Grę o tron". Porównywanie ze sobą obu seriali miałoby sens tylko wtedy, gdybyśmy mogli porównywać ze sobą ich budżety. Tymczasem koszt produkcji jednego odcinka "Korony królów" stanowi nawet nie 1/2, nie 1/4, nie 1/10, a nawet nie 1/50 wartości budżetu jednego odcinka ósmej edycji "Gry o tron". Budżet "Korony królów" to... 1/250 budżetu "Gry o tron".

Według doniesień portalu Spierd's Web jeden odcinek 8 sezonu "Gry o tron" to koszt 15 mln dolarów, a jak wyliczył innpolad.pl epizod "Korony Królów to zaledwie 220 tys złotych...
- W tych okolicznościach uważam za wielki misyjny sukces Telewizji Polskiej, że udało się podjąć taką produkcję i wobec ograniczonych funduszy urzeczywistnić ten projekt w obszarze gatunku telewizyjnego telenoweli historycznej - skomentował Kurski. - Nasz naród musi mieć własne opowieści o swoich bohaterach oraz o swojej historii i nie być skazany na kibicowanie zagranicznym produkcjom. Od czegoś trzeba zacząć - dokończył Jacek Kurski.

Zobacz: Korona Królów. Jacek Kurski wróży sukces nowego serialu TVP - NOWE ZDJĘCIA

Przeczytaj: Korona Królów. Kto jest kim w nowym serialu TVP?

Sprawdź: Korona Królów. Wszystko co wiemy na temat nowego serialu