Korona Królów. Wszystko co wiemy na temat nowego serialu

2017-07-13 16:45 oprac. emagu

Telewizja Polska rozpoczęła produkcję najnowszego historycznego serialu pt. „Korona Królów". Zaprezentowana na posiedzeniu sejmowej komisji kultury i środków przekazu przez Jacka Kurskiego produkcja, będzie toczyła się w latach 1333-1370, kiedy to Kazimierz III Wielki przejął władzę po śmierci swojego ojca Władysława Łokietka. Akcja rozpocznie się na łożu śmierci Łokietka i będzie się skupiać na rządach ostatniego władcy z dynastii Piastów. Zobaczcie, co wiemy o zbliżającej się premierze serialu „Korona Królów"!

"Korona Królów" premiera już tej jesieni w TVP1!

"Korona Królów" będzie pierwszą - od 30 lat - tak ogromną produkcją Telewizji Polskiej. Serial będzie opowiadał historię Kazimierza III Wielkiego - ostatniego władcy z dynastii Piastów. To właśnie on w 1311 roku przejął koronę po spoczywającym na łożu śmierci Władysławie Łokietku.

– „Korona królów” będzie pierwszą wielką produkcją Telewizji Polskiej od ponad 30 lat. Pokaże piękno naszej historii, czasy odbudowywania naszej państwowości – podkreślił Jacek Kurski

Zobacz: Belfer 2 sezon. Konieczna, Sydor, Pawłowski - kto zagra w nowych odcinkach? - WIDEO

Kiedy dokładnie najnowsza produkcja zawita na naszych ekranach? Wiemy tylko tyle, co do tej pory zdradził prezez TVP:

"Jeśli będzie wyprodukowana odpowiednia ilość odcinków z zapasem, to jest szansa, że ruszymy od września z czterema odcinkami tygodniowo. Ten kostiumowy serial jest już na etapie produkcji. Zrobiony będzie z rozmachem i pokaże wielką potęgę polskiej historii."

W obsadzie serialu „Korona Królów” nie zabraknie na pewno Wiesława Wójcika, bo to właśnie on wcieli się w jednego z najważniejszych historycznych władców polski — Kazimierza III Wielkiego. Między innymi w obsadzie znajdą się również: Halina Łabonarska, Marta Bryła, Mateusz Król i Marcin Rogacewicz. Nowy projekt TVP ma rzekomo upodabniać się do serialu „Wspaniałe stulecie”, tureckiej produkcji, która opowiada o najdłużej panującym władcy Imperium Osmańskiego — sułtanie Sulejmanie Wspaniałym.

Jak wielu fanów zyska najnowsza produkcja telewizji polskiej „Korona Królów"? Czy czekacie niecierpliwie na premierę? Bądźcie z nami na bieżąco i sprawdzajcie co nowego w serialach!

Chcesz wiedzieć więcej o serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Najnowsze