Zbrodnia prawie doskonała

i

Autor: Materiały prasowe Zabójca z Rillington Place

Ta historia wydarzyła się naprawę! Sprawa londyńskiego seryjnego mordercy stała się inspiracją dla twórców serialu „Zabójca z Rillington Place”

2021-07-25 10:27

Szokujące zbrodnie seryjnego mordercy grasującego w Londynie wstrząsnęły w latach 50. całą Wielką Brytanią. Jego historię przypomni serial „Zabójca z Rillington Place”. Kiedy premiera w TV?

Tureckie seriale, których nie było w Polsce

John Christie przez lata działał bezkarnie w jednej z ubogich dzielnic Londynu, pozostając nieuchwytnym. W skutek nieudolnie prowadzonego śledztwa za jego zbrodnie został skazany niewinny człowiek. Twórcy serialu, opierając się na oryginalnych materiałach archiwalnych, próbują odpowiedzieć na pytanie, jak do tego doszło.

Akcja serialu rozpoczyna się pod koniec lat 30., kiedy to do jednego z domów przy ulicy Rillington. Place wprowadzają się państwo Christie. Kilka lat później ich nowymi sąsiadami piętro wyżej zostają Timothy Evans (Nico Mirallegro) i jego żona Beryl (Jodie Comer), którzy z trudem wiążą koniec z końcem. Małżeństwo wkrótce nawiązuje relację z Johnem, któremu szybko udaje się pozyskać ich zaufanie. Gdy życie postawi parę wobec niespodziewanych komplikacji, niepozorny sąsiad zaoferuje im pomoc, z której chętnie skorzystają. Żadne z nich nie spodziewa się jednak, jak tragiczne będą jej konsekwencje...

Emisja w TV:

Zabójca z Rillington Place

Niedziela 21.30 Epic Drama

Najnowsze