Stulecie Winnych 5 sezon. Mania umrze na guza mózgu po śmierci Ryszarda. Ania nie pożegna się z siostrą

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 5 sezon. Mania umrze na guza mózgu po śmierci Ryszarda. Ania nie pożegna się z siostrą

Stulecie Winnych 5 sezon. Mania umrze na guza mózgu po śmierci Ryszarda. Ania nie pożegna się z siostrą

2022-05-16 8:30

Nowy 5 sezon "Stulecia Winnych", który w TVP1 będzie emitowany w 2023 roku, wypełnią pożegnania z głównymi bohaterami serialu. Mania (Magdalena Walach) będzie jedną z postaci, która odejdzie na zawsze, umrze w 5 sezonie "Stulecia Winnych". Taki los spotkał bowiem Manię w trzeciej części książki "Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli", której serial jest adaptacją. Czy tak jak w powieści Mania umrze na guza mózgu, niedługo po śmierci Ryszarda (Piotr Rogucki), bez pożegnania z Anią (Urszula Grabowska) i resztą rodziny? Sprawdźcie, co już wiemy!

"Stulecie Winnych" 5 sezon nowe odcinki w TVP1 w 2023 roku

Śmierć Mani w 5 sezonie "Stulecia Winnych" będzie nieunikniona tak jak odejście innych lubianych bohaterów, znanych od początku niezwykłej sagi o rodzinie z Brwinowa. Akcja nowych odcinków "Stulecia Winnych" najpewniej rozpocznie się już po 1989 roku i obejmie co najmniej 10 lat. A to oznacza, że jeśli nadejdzie 2000 rok Mania nagle zachoruje i umrze na guza mózgu. W książce "Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli" choroba Mani spada na rodzinę w najmniej spodziewanym momencie. A zaczyna się od tego, że Mania po stracie Ryśka zachowuje się coraz dziwniej. W końcu córka Basia (Kamila Bujalska) namawia matkę na badania, które wykazują, że Mania jest chora na nowotwór mózgu.

Nie przegap: Stulecie Winnych 5 sezon. Ania dożyje 100 urodzin! Ale na starość zostanie całkiem sama

Oczywiście 5 sezon "Stulecia Winnych" może się różnić od trzeciej części sagi Ałbeny Grabowskiej, gdzie śmierć Mani jest opisana jako smutne wydarzenie, które spada na Anię, Basię i Kasię (Weronika Humaj) bardzo nieoczekiwanie. Dziwaczne zachowanie, huśtawki nastrojów Mani, agresja wobec rodziny po odejściu Ryszarda, wywołuje u niej złośliwy guz mózgu, który zmienia bohaterkę "Stulecia Winnych" z miłej, łagodne osoby w narzekającą, zgryźliwą staruszkę. W chwili śmierci Mania w 2000 roku ma 86 lat.

Sprawdź też: Koniec Stulecia Winnych 4. Ania i Michał stracą dom w Brwinowie w ostatnim 52 odcinku? Jerzyk zabierze im wszystko - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

W nowych odcinkach "Stulecia Winnych" 5 Mania zapewne umrze wcześniej niż Ania, ale jej śmierć może być przedstawiona inaczej niż w powieści. Tam Mania odchodzi pewnej nocy, we śnie, gdy guz w jej mózgu nagle pęka. Nie cierpi umierając. Ukochana siostra Ani, matka Basi i Kasi już się nie budzi następnego dnia. A na pogrzebie Mani lekarka Basia rozpacza, że nie zorientowała się wcześniej, że matka choruje. Także Ania nie zauważa, że z jej siostrą bliźniaczką dzieje się coś złego. Po śmierci Mani w 5 sezonie "Stulecia Winnych" na pewno Ania będzie czuła się tak, jakby straciła cząstkę siebie, jakby w niej też coś umarło.

Koniec Stulecia Winnych 4 ZWIASTUN. Nieproszeni goście na 100. urodzinach Władka Winnego
Najnowsze