Stulecie Winnych 3, odcinek 37: Rodzina Kazi i Władka się powiększy! Będą mieli wnuczkę

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3, odcinek 37: Rodzina Kazi i Władka się powiększy! Będą mieli wnuczkę

Stulecie Winnych 3, odcinek 37: Rodzina Kazi i Władka się powiększy! Będą mieli wnuczkę

2021-04-22 9:27

W 37 odcinku serialu "Stulecie Winnych" 3 Kazia (Katarzyna Kwiatkowska) i Władek (Arkadiusz Janiczek) znów zostaną dziadkami. Rodzina Winnych powiększy się o kolejnego wnuka. Jasiek (Patryk Szwichtenberg) po ucieczce Lotty (Patrycja Volny) i Antosia (Iwo Rajski) do Niemiec pogodzi się z ojcem i zacznie pomagać mu w gospodarstwie. Ale los ześle też Kazi Władkowi wyjątkową niespodziankę. Po latach do Brwinowa w 37 odcinku "Stulecia Winnych" wróci ich drugi syn Damian (Jakub Sasak), starszy brat Jaśka. Przyjedzie do rodzinnego domu z dorosłą córką Michelle (Maria Pawłowska). Jak to możliwe skoro syn Winnych był gejem?

"Stulecie Winnych" 3 sezon, odcinek 37 - poniedziałek, 3.05.2021, o godz. 20.15 w TVP1

Duże zmiany w rodzinie Winnych nastąpią w 37 odcinku "Stulecia Winnych"! Tragedia jaka spotkała Jaśka w związku z wyjazdem Lotty i Antosia do Niemiec, walka o żonę i syna, zbliży go do ojca, z którym od wielu lat toczy wojnę. Władek nigdy nie pogodził się z tym, że jego młodszy syn jest komunistą, sprzeniewierzył się wartościom, które wpajał mu od dzieciństwa, wyrzekł się wiary w Boga i służby partii! Ale po tym jak Jasiek straci rodzinę, Władek wyciągnie do niego pomocą dłoń. Wesprze go, by zachował się jak mężczyzna i walczył o tych, których kocha. Między Winnymi nastąpi wzruszające pojednanie, a w 37 odcinku "Stulecia Winnych" Jasiek odwdzięczy się ojca pomagając mu w gospodarstwie.

Patrz też: Stulecie Winnych 3 sezon. Czy Ewa i Benek wrócą z Izraela? Finał serialu może zaskoczyć. W książce po latach Ania znów zobaczy córkę!

Oczywiście to Kazia w 37 odcinku "Stulecia Winnych" 3 będzie najbardziej szczęśliwa, że rodzina znów trzyma się razem, że Władek pogodził się z Jaśkiem. I wtedy nastąpi radosna chwila u Winnych. Po ponad 30-stu latach do Brwinowa przyjedzie starszy syn Kazi i Władka, Damian, wraz z córką Michelle. Serce Kazi wypełni wielka radość, że znów ma synów przy sobie, a do tego zyskała także wnuczkę! Tajemnicza, piękna Michelle, z pochodzenia pół Francuzka to młoda kobieta, która w 3 sezonie "Stulecia Winnych" wywoła sporo zamieszania w rodzinie.

Kim jest Damian Winny ze "Stulecia Winnych"?

Damian Winny, którego w pierwszym sezonie "Stulecia Winnych" grało trzech aktorów: Artur Sokólski, Bartosz Szczerbiak i Jakub Sasak nie był ani razu wspomniany w drugim sezonie serialu. Wzmianki o nim pojawią się dopiero w 3 sezonie "Stulecia Winnych" i okaże się, że Damian po wojnie wyemigrował do Francji. Tam się ożenił i tam przyszła na świat jego córka, Michelle. W książce Ałbeny Grabowskiej Damian nigdzie nie wyemigrował, miał żonę Janinę i dwóch synów: Roberta i Piotra.W serialu "Stulecie Winnych" to Damian jest starszym synem Kazi i Władka, urodził się w 1908 roku, natomiast w powieści Damian jest młodszy od Jaśka i urodził się w 1914 roku. Z tym bohaterem wiąże się jeden z największych skandali jaki spadł na rodzinę Winnych. W pierwszym sezonie "Stulecia Winnych" wyszło bowiem na jaw, że Damian jest homoseksualistą. Był zaręczony z Zosią, córką karczmarza. Zaręczyny zostały zerwane po tym, jak dziewczyna na weselu Mani (Karolina Bacia) i Pawła (Tomasz Włosok) przyłapała narzeczonego całującego się z jednym z członków orkiestry.

Stulecie Winnych 3 sezon. Tego nikt nie wiedział o zmianie aktorek! Urszula Grabowska zastąpiła Weronikę Humaj, bo dostała znak od losu - WIDEO

Sprawdź też: Powrót Agnieszki do M jak miłość. Po ponad roku wróci ze Szczecina. Budzyński ściągnie byłą kochankę w sprawie tajemniczego morderstwa

Wiele lat temu w "Stuleciu Winnych" podczas naprawy pieców w domu Iwaszkiewiczów, Damian poznał bliżej pisarza Jarosława i był nim zafascynowany. Kazia domyśliła się prawdy i z pomocą Ani (Weronika Humaj) sprawiła, że żona Iwaszkiewicza zwalnia Damiana z pracy. Winny miał pretensję do matki, wie, że to przez nią został zwolniony i robił jej z tego powodu wyrzuty. Kazia powiedziała wtedy wprost synowi, że nie pozwoleni by jej dziecko było "chłoptasiem do towarzystwa" Iwaszkiewicza.

W pierwszym sezonie "Stulecia Winnych" Damian wyjechał z Brwinowa. W 1939 roku wysyłał rodzinie zdjęcia w mundurze informując, że porzucił pracę w Krakowie i zaciągnął się do wojska, by iść na wojnę.

Niebawem w 3 sezonie "Stulecia Winnych" okaże się, że Damian po wojnie wyemigrował do Francji i zamieszkał w Prowansji. Mimo tego, że jest gejem ożenił się i ma córkę Michelle. Oboje pojawi się w 37 odcinku "Stulecia Winnych". Na razie nie wiadomo kto zagra Damiana Winnego.

Stulecie Winnych 3 odc. 34. Jasiek (Patryk Szwichtenberg), Kazia (Katarzyna Kwiatkowska)

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 34. Jasiek (Patryk Szwichtenberg), Kazia (Katarzyna Kwiatkowska)
Stulecie Winnych 3 odc. 30. Kazia (Katarzyna Kwiatkowska), Władek (Arkadiusz Janiczek)

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 30. Kazia (Katarzyna Kwiatkowska), Władek (Arkadiusz Janiczek)
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze