Stulecie Winnych 3, odcinek 35: Desperacka decyzja Ani. Zaryzykuje wszystko, żeby spotkać się z Ewą - ZWIASTUN

2021-04-25 18:55 Agnieszka Pyź
 Stulecie Winnych 3, odcinek 35: Desperacka decyzja Ani. Zaryzykuje wszystko, żeby spotkać się z Ewą - ZWIASTUN
Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3, odcinek 35: Desperacka decyzja Ani. Zaryzykuje wszystko, żeby spotkać się z Ewą - ZWIASTUN

Czy w serialu "Stulecie Winnych" 3 Ewa (Sonia Mietielica) i Benek (Bartłomiej Kotschedoff) wrócą jeszcze do Polski? Córka Ani (Urszula Grabowska) razem z mężem zrzekła się obywatelstwa polskiego i wyjechała do Izraela, by znaleźć prawdziwą, żydowską rodzinę, poznać swoją przeszłość. W 35 odcinku "Stulecia Winnych" załamana psychicznie Ania złapie się każdej możliwości, by spotkać z córką. Mimo sprzeciwu Michała (Stefan Pawłowski) wpadnie na pomysł jak zobaczyć Ewę i Benia. Desperacka decyzja Ani będzie się wiązała z ogromnym ryzykiem, bo w komunistycznej Polsce powrót Ewy będzie w zasadzie już niemożliwy. Zobaczcie ZWIASTUN "Stulecia Winnych".

"Stulecie Winnych" 3 sezon, odcinek 35 - niedziela, 25.04.2021, o godz. 20.15 w TVP1

W 35 odcinku "Stulecia Winnych" wyjazd Ewy i Benka do Izraela przyniesie Ani ogrom cierpienia. Zwłaszcza, że córka zerwie z nią kontakt. Napisze jeden list, a potem przestanie się odzywać. Tylko Benio będzie przysyłał do Andzi (Barbara Wypych) regularne listy, w których poinformuje matkę i rodzinę żony co się u nich dzieje. Właśnie dlatego Ania w 35 odcinku "Stulecia Winnych" tak boleśnie przeżyje tą rozłąkę z Ewą. Bo będzie widziała na własne oczy ile radości daje Andzi najmniejsza choćby wiadomość od syna. Z dala od Ewy będzie wracała pamięcią do chwil kiedy były razem. Niemal załamie się psychicznie z tęsknoty, ale zacznie się też chwytać każdej możliwości, by znów się spotkać z córką.

Patrz też: Nowy Paweł w Stuleciu Winnych. Mąż Mani wróci do Polski, ale z inną twarzą. Nie zagra go już Tomasz Włosok!

Kiedy Andzia w 35 odcinku "Stulecia Winnych" przekaże jej listy od Benia, Ania czytając je zrozumie dlaczego Ewa milczy, dlaczego odcięła się od rodziny, w której się wychowała, która tak jaką kocha. W 35 odcinku "Stulecia Winnych" odzyska nadzieję i nabierze sił do walki. - Michał, postanowiłam, koniec czekania i zamartwiania się. Ja przeczytałam wszystkie listy od Benka i chyba rozumiem dlaczego Ewa nie chce kontaktu. Emigranci po prostu muszą odciąć się od przeszłości. I jeszcze to poczucie, że ich wyrzucili z własnego kraju...

Tak nagła zmiana u Ani w 35 odcinku "Stulecia Winnych" zaniepokoi Śniegockiego. - Co ty chcesz zrobić Ania? - zapyta przerażony, bo będzie się bał tego, co planuje ukochana. Wreszcie w 35 odcinku "Stulecia Winnych" Ania wyjawi mu swoje zamiary. - Jak to co? Musimy spotkać się z Ewą? Ja, ty, Michał! Ona musi zobaczyć, że my nadal, mimo dzielącej nas odległości, nadal jesteśmy jej rodziną...

- Przecież dobrze wierz, że to niemożliwe... - przypomni jej Michał. Jednak Ania w 35 odcinku "Stulecia Winnych" w wpadnie na pomysł jak zobaczyć znów Ewę. - Wręcz przeciwnie! Najłatwiej w Jugosławii. Trzeba wykupić wycieczkę i dostać paszporty! Andzie zapewni ją, że wszystkim jej pomoże.

Stulecie Winnych 3, odcinek 35 ZWIASTUN. Ania spotka się z Ewą, ale córka nie wróci do Polski. Władek przed śmiercią pogodzi się z Jaśkiem

Sprawdź też: Stulecie Winnych 3 sezon. Czy Ewa i Benek wrócą z Izraela? Finał serialu może zaskoczyć. W książce po latach Ania znów zobaczy córkę!

Desperacka decyzja Ani w 35 odcinku "Stulecia Winnych" o wyjeździe z Brwinowa na wakacje do Jugosławii będzie się wiązała z ogromnym ryzykiem. W komunistycznym kraju nadal ona i Michał nie będą mogli czuć się bezpiecznie. Śniegocki walczył w Powstaniu Warszawskim, siedział kilka lat w więzieniu, brutalnie dręczony przez władzę. Z kolei Ania jako dyrektorka szkoły podstawowej musi przestrzegać twardych zasada. Dla stęsknionej matki Ewy w 35 odcinku "Stulecia Winnych" to jednak nie będą przeszkody nie do pokonania. Uprze się, że wyjedzie, by spotkać się z Ewą.

A Michał w 35 odcinku "Stulecia Winnych" nie zdoła jej powstrzymać. Dlatego zwróci się o pomoc do matki Benka, która dla Ani jest jak prawdziwa mama, bo ona ją wychowywała od urodzenia. - Andzia, przecież wiesz, że to absurdalny pomysł! Nie może się udać. To ją tylko znowu przygnębi...

- Może tak, może nie. Michasiu, ona musi działaś. Nawet jak jej nic z tego nie wyjdzie, niech ma poczucie, że zrobiła wszystko co mogła. Moc jakąś mieć będzie... - wyjaśni żona Stanisława (Jan Wieczorkowski).

Stulecie Winnych 3 sezon odc. 35. Andzia (Barbara Wypych), Ania (Urszula Grabowska), Michał (Stefan Pawłowski)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 sezon odc. 35. Andzia (Barbara Wypych), Ania (Urszula Grabowska), Michał (Stefan Pawłowski)
Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ania (Urszula Grabowska), Ewa (Sonia Mietielica), Benito Benek (Bartłomiej Kotschedoff)
Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ania (Urszula Grabowska), Ewa (Sonia Mietielica), Benito "Benek" (Bartłomiej Kotschedoff)
Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ewa (Sonia Mietielica), Benito Benek (Bartłomiej Kotschedoff)
Autor: Stulecie Winnych Facebook Stulecie Winnych 3 odc. 34. Ewa (Sonia Mietielica), Benito "Benek" (Bartłomiej Kotschedoff)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze