Stulecie Winnych 2 sezon, odcinek 18: Ania złapana przez Niemców! Odejdzie od Kazimierza - ZWIASTUN

2020-04-12 20:15 Ag
Stulecie Winnych 2 sezon, odcinek 18: Ania złapana przez Niemców! Odejdzie od Kazimierza - ZWIASTUN
Autor: Facebook TVP Stulecie Winnych 2 sezon, odcinek 18: Ania złapana przez Niemców! Odejdzie od Kazimierza - ZWIASTUN

W 18 odcinku serialu "Stulecie Winnych" 2 sezonu Ania (Weronika Humaj) nie będzie już miała żadnych wątpliwości, że jest mąż Kazimierz (Mateusz Janicki) to prawdziwy drań, nieczuły na cierpienie innych ludzi w czasie wojny, zwłaszcza Żydów. Tarasiewicz pokaże swoje okrucieństwo kiedy każe Ani wyrzucić z ich mieszkania Różę (Maria Dębska), która cudem ucieknie z getta. Na tym jednak nie koniec, bo potem w 18 odcinku "Stulecia Winnych" Ania znajdzie pieniądze męża, które "zarobił" u piekarza. Po kolejnej kłótni ucieknie od pijanego Kazimierza, mimo godziny policyjnej. I wpadnie wprost w ręce Niemców. Zobaczcie ZWIASTUN "Stulecia Winnych".

Stulecie Winnych 2 sezon, odcinek 18 (odc. 5) - Niedziela Wielkanocna, 12.04.2020, o godz. 20.20 w TVP1

Małżeństwo Ani i Kazimierza w 18 odcinku "Stulecia Winnych" zamieni się w koszmar. Konflikt między młodymi małżonkami pogłębi się kiedy Ania znajdzie pieniądze, które mąż przynosi do domu. Będzie niemal pewna, że nie są uczciwie zarabiane. Jednak Kazimierz nie przyzna się w jak okrutny sposób został dostawcą mąki dla warszawskiego piekarza Rawicza (Mirosław Kotowicz). Przez niego w Brwinowie na szubienicy zginęli przecież Bartosiewiczowe - teściowe Mani (Karolina Bacia).

Czarę goryczy w 18 odcinku "Stulecia Winnych" przeleje żądanie Kazimierza, by Ania wyrzuciła z ich mieszkania Żydówkę Różę Frejlich-Kronenberg. Okaże się, że sąsiadka Tarasiewiczów za złoty pierścionek wydostała się z getta, żeby znaleźć lekarstwa dla chorego syna Chaima (Maksymilian Zieliński). Ania obieca jej pomóc, ale Kazimierz zabroni jej ze strachu, że sprowadzi na nich nieszczęście.

Patrz też: Stulecie Winnych 2 sezon, odcinek 17: Kazimierz rzuci Ani w twarz podłe obelgi! Zmusi ją, żeby urodziła mu dziecko?

A kiedy w 18 odcinku "Stulecia Winnych" pijany Kazimierz znów będzie chciał wykorzystać Anię, dziewczyna powie "dosyć". - Czy ty zupełnie zapomniałeś co to jest ludzka przyzwoitość?
- Zaraz ci pokaże co to jest przyzwoitość! - Tarasiewicz rzuci się na żonę, żądając swoich "praw". - Co się z tobą stało?! - Ania nie uwierzy, że jej maż tak bardzo się zmienił. - Musimy się rozmnażać, to jest jedyny ratunek!

- Nie zostanę z tobą ani minuty dłużej!
- I gdzie pojedziesz? Wrócisz do tatusia do Brwinowa? - zakpi mężczyzna. - Odchodzę Kazimierz...
- Głupia jesteś, jest godzina policyjna! - rzuci tylko Kazimierz, ale nie zatrzyma już Ani.

Chwilę po tym jak w 18 odcinku "Stulecia Winnych" Ania wybiegnie na ulicę, przed kamienicą zatrzyma ją patrol Niemców. Złapana przez hitlerowców trafi na nic do aresztu. Pomóc jej będzie mógł tylko Kazimierz. Czy jednak okrutny mąż Ani się na to zdobędzie? Tarasiewicz przypomni słowa małżeńskiej przysięgi, którą złożył Ani w kościele i wykupi ją z więzienia.

- Kocham cię i zrobię dla ciebie wszystko. Wiesz, ile mnie to kosztowało, żeby cię stąd wyciągnąć? Zacznijmy wszystko do początku... Teraz przynajmniej wiesz, że nic ci ze mną nie grozi. Nie bocz się, nic się nie stało... - wyzna kiedy rankiem żona wyjdzie z aresztu.

W 18 odcinku "Stulecia Winnych" 2 sezonu Ania wróci do pracy w kawiarni "Stokrotka" u Michała Śniegockiego (Stefan Pawłowski), jeszcze nieświadoma tego jak bardzo zmieni on jej życie...

Stulecie Winnych 2 sezon odc. 18. Ania (Weronika Humaj)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 2 sezon odc. 18. Ania (Weronika Humaj)
Stulecie Winnych 2 sezon odc. 18: Ania (Weronika Humaj), Kazimierz (Mateusz Janicki)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 2 sezon odc. 18: Ania (Weronika Humaj), Kazimierz (Mateusz Janicki)
Stulecie Winnych 2 sezon odc. 18: Ania (Weronika Humaj), Michał Śniegocki (Stefan Pawłowski)
Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 2 sezon odc. 18: Ania (Weronika Humaj), Michał Śniegocki (Stefan Pawłowski)
Najnowsze