Rozłączyła ich śmierć

2021-05-07 11:46 KI
ktos zabija
Autor: Materiały prasowe

Czy wiążąc się z drugą osobą, a nawet biorąc z nią ślub, możesz mieć pewność, że na pewno ją znasz? Bohaterowie nowego programu telewizji Crime+Investigation Polsat zginęli z rąk najbliższych sobie osób. Serial „Jedno z nas zabije” przedstawia cztery prawdziwe historie miłosne, które zakończyły się morderstwem. Premiera w piątek, 7 maja o 21.00 na Crime+Investigation Polsat.

W przysiędze małżeńskiej są znamienne słowa: „dopóki śmierć nas nie rozłączy…”. Wypowiadamy je w najszczęśliwszym dniu w życiu. Mówili je także ci, którzy potem zabijali. Dlaczego niektóre historie miłosne kończą się tak tragicznie? Czy można to było przewidzieć?  

Program „Jedno z nas zabije” to cztery odcinki. W każdym zobaczymy losy jednej z par, której miłość skończyła się tragiczną śmiercią.

Alicja i Adam, małżeństwo z Chorzowa, mieli się rozstać. Ona zaczęła już układać sobie życie. Pewnego dnia jednak wyszła z domu, niedługo przed rozprawą o podział majątku... i już nie wróciła. Od kilkunastu lat jej najbliżsi nie wiedzą, co się z nią stało. Elżbieta i Jacek to młode małżeństwo z Rzeszowa. Któregoś ranka Jacek dzwoni po karetkę, twierdząc, że jego żona nie żyje. Lekarce z pogotowia jednak ta śmierć wydaje się podejrzana... Anna nie była szczęśliwa w małżeństwie z Mariuszem. W samolocie poznała Pedra, portugalskiego biznesmena. Wybuchł gorący romans. Mariusz postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Zainstalował nadajnik GPS w samochodzie żony i przejmował jej SMS-y. Spotkał się z portugalskim biznesmenem i ze spotkania wrócił sam. Zuza, studentka SGGW poznaje Piotra, o wiele od siebie starszego właściciela stadniny koni w Beskidach. Niby się kochają, niby Piotr obiecuje jej ślub, jednak źle traktuje dziewczynę i swoim przyjaciołom nie przyznaje się do związku ze studentką. Nic więc dziwnego, że gdy dziewczyna poznaje pracującego w stadninie Marcina, zakochuje się w nim bez pamięci. Piotr wpada we wściekłość. Marcin i jego kolega Bogdan zostają zamordowani. Wszystkie te historie łączy miłość, która z czasem zamienia się w obsesję, zazdrość i nienawiść, prowadzące do tragedii.

Program „Jedno z nas zabije” w telewizji Crime+Investigation Polsat poprowadzi Justyna Mazur, autorka jednego z najpopularniejszych polskich podcastów kryminalnych „Piąte: nie zabijaj”. Każdego odcinka jej podcastu słucha z uwagą około 250 tys. osób. Talent Justyny Mazur do opowiadania historii doceniło jury plebiscytu Best Stream Awards 2019, nagradzając ją dwiema statuetkami za najlepsze podcasty.

- W programie poruszam sprawy, które wydarzyły się w związkach. Małżeńskich, partnerskich. Przyjrzenie się motywacji sprawców zabójstw bliskich osób, to niezwykłe przeżycie - mówi Justyna Mazur. - W tak zwanych zbrodniach z miłości motywacje kobiet są zupełnie inne niż motywacje mężczyzn - ci zabijają z zazdrości, chęci zemsty. Kobiety zaś z nienawiści i poczucia krzywdy. Do jakiego konfliktu musi dojść w związku, by jedno zdecydowało się odebrać życie drugiemu? To fascynujące z psychologicznego i socjologicznego punktu widzenia. W programie poznamy motywację sprawców takich właśnie zabójstw z miłości ­– opowiada.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze