Polowanie na ćmy

Polowanie na ćmy, odcinek 2: Zabójstwo Piotrowskiego pokrzyżuje plany Szlimakowskiej. Zaśmieją się jej w twarz - ZWIASTUN, ZDJĘCIA

2023-03-26 21:12

W 2 odcinku "Polowania na ćmy" Piotrowski (Leszek Abrahamowicz) straci życie z ręki Czarnego (Marcin Sztabiński), który zaczai się na niego i pozbawi życia poprzez uduszenie. To zniweczy cały plan Szlimakowskiej (Monika Krzywkowska), która za jego pośrednictwem miała zrobić interes z pewną damą z Petersburga. Szlimakowska chce się pozbyć burdelu, który chociaż jest kurą znoszącą złote jaja, nie pozwala spełnić jej marzeń. W 2 odcinku "Polowania na ćmy" zabójstwo mężczyzny każe Madame sięgnąć do radykalnych kroków. Na własną rękę spróbuje poznać tożsamość klientki.

"Polowanie na ćmy" odcinek 2 - niedziela, 26.03.2023, o godz. 20.20 w TVP1

W 2 odcinku "Polowania na ćmy" Piotrowski zostanie uduszony w swoim własnym mieszkaniu. Czarny podejdzie do niego od tyłu, by nie zobaczył jego twarzy i pozbawi go życia. Kiedy z ust ofiary poleje się krew, oprawca tylko ohydnie się uśmiechnie. Potem pojawi się problem, kogo wsadzić do więzienia za zabójstwo. Tym zajmie się cwany Grun (Przemysław Stippa), który odnajdzie przypadkowego bezdomnego i na niego zrzuci odpowiedzialność za śmierć Piotrowskiego. Zabierze niewinnego człowieka w ustronne miejsce, gdzie skaże go na tortury i zmusi do podpisania dokumentów, w których przyznaje się do winy zabójstwa. - Przypilnujcie żeby powiesił się w celi - rzuci Grun na odchodnym, skazując tym samym niewinnego człowieka za coś, czego nie zrobił. 

Szlimakowska oniemieje na wieści o śmierci Piotrowskiego w 2 odcinku "Polowania na ćmy"

O szokujących doniesieniach z życia Warszawy poinformuje Szlimakowską gosposia Antosia (Kamila Jarosińska). Przy śniadaniu dokona przeglądu porannej prasy, ale takiej informacji Madame na pewno się nie spodziewa. - Warszawski adwokat znaleziony martwy - zacznie czytać gazetę Antosia. - Brutalne uduszenie. Ciało znalezione nad ranem, zabójca nieznany. Mecenas Piotrowski - wyduka gosposia, a Szlimakowska natychmiast zainteresuje się sprawą. Będzie już za późno, a ona zrozumie, że właśnie traci szansę na sprzedaż burdelu, którego nie chce już prowadzić. Jeszcze w poprzednim odcinku "Polowania na ćmy" zwierzyła się Piotrowskiemu, że marzy o wyjeździe do Francji, gdzie panuje ład i porządek. 

- Coś jeszcze przyszło z poranną pocztą? - zapyta się Szlimakowska, a gosposia doniesie jej o pewnym podarunku od Wiktora Gruna. Przyśle Madame szampana z życzeniami miłego dnia, co kobieta ma odebrać jako znak, że czeka na zapłatę za prowadzenie burdelu, na co on przymyka oko. Grun wie też dobrze, że Piotrowski zginie, bo przecież sam znalazł podejrzanego. 

Szlimakowska namierzy damę z Petersburga na własną rękę? 

W 2 odcinku "Polowania na ćmy" Madame zakradnie się do mieszkania zmarłego Piotrowskiego, by na własną rękę poszukać informacji o damie z Petersburga, która chciała kupić od niej burdel. Po śmierci adwokata, sprawa wcale nie zrobi się prostsza. To on miał przecież pośredniczyć we wszystkim. Na miejscu rzuci się na nią lokator Piotrowskiego (Błażej Stencel) z bronią w ręku. Ona jednak da radę uzyskać od chłopaka kluczyk do skrytki i odczyta imię i na nazwisko, potrzebne do odnalezienia kobiety z Rosji. 

Polowanie na ćmy odcinek 2 ZWIASTUN. Tragiczna noc Yvette w burdelu
Najnowsze