Zmarły Jan Pęczek znów w Barwach szczęścia. Zenek zostanie z rodziną Grzelaków jeszcze przez długi czas - ZDJĘCIA

i

Autor: vod.tvp.pl Zmarły Jan Pęczek znów w Barwach szczęścia. Zenek zostanie z rodziną Grzelaków jeszcze przez długi czas - ZDJĘCIA

Zmarły Jan Pęczek znów w Barwach szczęścia. Zenek zostanie z rodziną Grzelaków jeszcze przez długi czas - ZDJĘCIA

2022-01-29 22:26

Zenek Grzelak, którego w serialu "Barwy szczęścia" grał śp. Jan Pęczek nie opuści rodziny Grzelaków. Aktor zmarł 27 lipca 2021, a na ekranie ostatni raz pojawił się w odcinku, który w TVP2 został wyemitowany w środę, 27.10.2021. Śmierć Jana Pęczka nie wpłynęła jednak na losy ekranowej rodziny Basi (Sławomira Łozińska), Borysa (Jakub Wieczorek) i Aldony (Elżbieta Romanowska). Już w 2558 odcinku "Barw szczęścia" okaże się, że Zenek nadal jest obecny w serialu, czuje się świetnie i do tego poświęca się pracy. To jednak nie oznacza, że u Grzelaków nie nastąpią zmiany. Bo choć zmarły Jan Pęczek będzie duchem obecny w serialu, to widzowie już go nie zobaczą.

"Barwy szczęścia" odcinek 2558 - wtorek, 25.01.2022, o godz. 20.10 w TVP2

Zmarły Jan Pęczek odszedł na zawsze z "Barw szczęścia" w wyjątkowym 2500 odcinku, w którym ostatni raz w serialu pojawili się też inni nieżyjący aktorzy - Krzysztof Kiersznowski, czyli Stefan Górka i Paweł Nowisz, uwielbiany jako Fryderyk Struzik, dziadek Pyrków. Wszyscy doskonale wiedzieli, że to pożegnanie Jana Pęczka z rolą Zenka, ale produkcja nie wyjaśniła dokładnie co się stanie z bohaterem po śmierci aktora. Nic jednak nie wskazywało na to, że Zenek Grzelak może umrzeć lub na dłużej wyjechać i opuścić rodzinę. W 2558 odcinku "Barw szczęścia" wyjaśni się, że Zenek nadal jest obecny w rodzinnym domu przy ulicy Zacisznej mimo, że na ekranie nie będzie go widać.

Nie przegap: Pożegnanie Zenka Grzelaka. Zmarły Jan Pęczek ostatni raz w serialu "Barwy szczęścia" w 2500 odcinku - WIDEO

Życie Grzelaków w 2558 odcinku "Barw szczęścia" będzie się toczyło spokojnym rytmem. Borys i Aldona, którzy po pożarze własnego domu przeprowadzili się do Basi i Zenka, nie zauważą nawet nieobecności wujka. Podczas przygotowania śniadania dla Basi, jej wnuka Jasia (Dawid Okafor) i swojego syna Aleksa (Hubert Wiatrowski) Aldona tylko wspomni mężowi, że Zenek nie dołączy do nich i będą przy stole tylko w piątkę. - Zenek wstał wcześnie rano, wziął samochód i pojechał do mechanika. Przecież mówił ci o tym! - wyjaśni Borysowi.

Sprawdź też: Tak odszedł z Barw szczęścia zmarły Krzysztof Kiersznowski. Stefan Górka wyjechał na zawsze - ZDJĘCIA

W ten sposób w 2558 odcinku "Barw szczęścia" blisko pół roku po śmierci Jana Pęczka jego bohater pozostanie w rodzinie Grzelaków. Wygląda na to, że jeszcze długi czas wątek Zenka będzie tak pokazywany, żeby go nie zabrakło u boku Basi, wnuka i wszystkich bliskich. Wspomnienia Zenka w 2558 odcinku "Barw szczęścia" to jedno, ale akurat tego dnia u Grzelaków pojawi się nowy członek rodziny. Basia, Aldona i Borys zgodzą się, żeby Aleks przygarnął psa, którego razem z Ewą (Gabriela Ziembicka) znaleźli zagubionego na przystanku autobusowym. Żona Zenka zdecyduje za niego i podejmie decyzję, że kundelek Kuba, który należy do chorego pana Wacławika, zostanie w domu Grzelaków.

Pożegnanie zmarłego Krzysztofa Kiersznowskiego z Barwami szczęścia. To były ostatnie sceny Stefana Górki w serialu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze