Barwy szczęścia

Barwy szczęścia, odcinek 2785: Tajemnicze zaginięcie Basi! Nikt nie będzi wiedział co się stało z Basią. Jeden telefon wyjaśni wszystko

2023-03-24 20:46

W 2785 odcinku "Barw szczęścia" Basia (Sławomira Łozińska) zostanie uznana za zaginioną! Od dnia, w którym wyszła z domu, stanęła na moście nad rzeką, nikt z rodziny Grzelaków i z przyjaciół nie będzie wiedział co się stało z Basią. Strach o wdowę po Zenku (śp. Jan Pęczek) popchnie Borysa (Jakub Wieczorek) i Aldonę (Elżbieta Romanowska) oraz pracującą z Basią Urszulę (Bożena Stachura) do tego, by w 2785 odcinku "Barw szczęścia" dostać się do jej domu. Na miejscu zastaną smutny widok. Nigdzie jednak nie będzie Basi. Wszystkich ogarną złe przeczucie, że Grzelakowa mogła zrobić sobie krzywdę. Zagadkę zniknięcia Basi wyjaśni jeden telefon. Poznaj szczegóły!

"Barwy szczęścia" odcinek 2785 - poniedziałek, 27.03.2023, o godz. 20.10 w TVP2

Zaginięcie Basi w 2785 odcinku "Barw szczęścia" wywoła przerażenie wśród jej najbliższych. Przez kilka dni nikt nie będzie miał kontaktu z Basią, która podczas samotnego spaceru dotarła do mostu nad rzeką, stanęła przy barierkach i była gotowa na desperacki krok. Z jakiego powodu? Ostatnio z Basią zaczęła dziać się coś złego. Znów poczuła dojmującą samotność, przygnębienie związane z faktem, że została w domu zupełnie sama. Po śmierci Zenka i wyjeździe syna Adama Jakubika (Bartosz Porczyk) nikt nie był w stanie zapełnić tej pustki. Bliska relacja z Arturem Chowańskim (Jacek Rozenek), spotkania z przyjaciółkami, Różą (Anna Gornostaj) i Jolą (Małgorzata Potocka), tylko na krótką chwilę uśmierzały cierpienie samotnej Grzelakowej.

Przed dramatycznymi wydarzeniami w 2782 odcinku "Barw szczęścia" Basia kolejny raz oglądała zdjęcia zmarłego męża, syna i wnuka Jasia (Dawid Okafor) i właśnie wtedy podjęła ostateczną decyzję jak wreszcie pokonać ten ból. Ale nikomu o tym nie powiedziała. Wyszła z domu, zostawiając tylko kieliszek z niedopitym winem i otwarty album ze zdjęciami rodziny. 

Dopiero w 2785 odcinku "Barw szczęścia" zaniepokojeni Aldona, Borys i Urszula wejdą do domu Basi, która nie odpowie na żaden z telefonów bliskich osób. Zastaną tam smutny widok, ale odkryją przy tym, że Basi tam nie ma, a wszystkie  rzeczy zostawiła tak, jakby miała już nigdy nie wrócić. Grzelaków ogarnie przerażenie, że Basia mogła sobie coś zrobić, że za jej zniknięciem może stać nawet samobójstwo. Kilka godzin później Aldona i Borys odbiorą telefon od Basi, która  zadzwoni, żeby uspokpoić bliskich, że nic jej nie jest. Wyjaśni, że wyjechała do Adama, Jasia i Sary (Dominika Kimaty), którzy ukrywają się za granicą przed mafią ścigającą Jakubika.

Barwy szczęścia. Pożegnanie Basi z przyjaciółkami. Zniknie bez śladu i więcej jej nie zobaczą
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze