SUPERSERIALE Newsy Streszczenia Oglądaj online Kulisy seriali Galerie Piosenki Video
SuperSeriale newsy Na dobre i na złe. Adam Krajewski nienawidzi operować

Na dobre i na złe. Adam Krajewski nienawidzi operować

28.07.2016, godz. 17:30
Na dobre i na złe odc. 617. Adam Krajewski (Grzegorz Daukszewicz)
Na dobre i na złe odc. 617. Adam Krajewski (Grzegorz Daukszewicz) foto: ARTRAMA/www.nadobre.pl

Kto by pomyślał, że chirurg ze szpitala w Leśnej Górze z serialu "Na dobre i na złe" tak źle znosi operacje! Grzegorz Daukszewicz jako Adam Krajewski jest jednym z najlepszych lekarzy, ale sporo go kosztuje wcielanie się w rolę chirurga. Aktor, który dołączył do obsady "Na dobre i na złe" cztery lata temu nienawidzi scen na sali operacyjnej, podczas których musi grać i jeszcze trzymać narzędzia. Uwielbia za to robić pacjentom badania USG, a zwłaszcza nakładanie żelu.

"Na dobre i na złe" po wakacjach 2016 od środy, 31.08.2016, o godz. 20.40 w TVP2

Grzegorz Daukszewicz na planie "Na dobre i na złe" przeżywa istne męki kiedy musi zagrać sceny ze skalpelem w ręku. Nie lepiej jest też gdy wcielając się w postać Adama Krajewskiego z Leśnej Góry staje twarzą w twarz z pacjentem lub innym serialowym lekarzem i jest zmuszony posługiować się fachową terminologią medyczną.

Patrz: Na dobre i na złe po wakacjach 2016. Grzegorz Daukszewicz zdradza co będzie dalej z Adamem i Wiktorią

Bo co innego zapamiętać tekst zwykłych dialogów, a co innego nowych terminów, których znaczenia czasem nawet nie rozumie. Aktor z "Na dobre i na złe" w wywiadzie dla portalu wiadomości24.pl przyznał się, że trudno jest mu być lekarzem w Leśnej Górze, choć rolę tę gra od 2012 roku.

- Najtrudniejsze są dla mnie operacje, kiedy muszę odpowiednio trzymać narzędzia i cały czas grać. Bardzo lubię robić USG, nakładać żel. Jest to dla mnie bezstresowe badanie - śmiał się Grzegorz Dauszkewicz.

Przeczytaj: Na dobre i na złe po wakacjach 2016. Adam Krajewski zakładnikiem zamachowców w Leśnej Górze!

Serialowy Adam z "Na dobre i na złe" wkłada wiele wysiłków w to, żeby na ekranie wypaść wiarygodnie i nie mylić tekstu gdy musi mówić jak prawdziwy lekarz. Kiedy dostaje scenariusz "Na dobre i na złe" zwykle zaczynam od tego, że sprawdza czy są sceny z fachową terminologią. Nauczenie ich kosztuje go najwięcej czasu.

- Pamiętam swój pierwszy raz, kiedy długo musiałem powtarzać, że „tabletka różni się spektrem fotometrycznym“. Dopiero po wnikliwej analizie tych słów uświadomiłem sobie, o co tak naprawdę chodzi - dodał aktor.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: