Śmierć Igi w O mnie się nie martw. Nie będzie pogrzebu Igi. Nie pokażą też jak umrze

2019-02-13 13:41 Ag
O mnie się nie martw 9 odc. 13. Iga (Joanna Kulig)
Autor: TVP O mnie się nie martw 9 odc. 13. Iga (Joanna Kulig)

Iga z "O mnie się nie martw" umrze, bo Joanna Kulig odeszła z serialu. Już w 1 odcinku 10 sezonu "O mnie się nie martw" widzowie dowiedzą się, że Iga nie żyje. Nie będą jednak mieli okazji płakać na scenie pogrzebu Igi. Nie dość, że w premierowym odcinku 10 serii "O mnie się nie martw" nie pokażą jak zmarła Iga, to jeszcze akcja zostanie przesunięta o półtora roku. Co będzie z Marcinem Kaszubą (Stefan Pawłowski) po śmierci Igi?

"O mnie się nie martw" 10 sezon odcinek 1 - piątek, 1.03.2019, o godz. 20.40 w TVP2

Śmierć Igi w "O mnie się nie martw" będzie skutkiem tragicznego wypadku, do którego doszło w ostatnim 13 odcinku 9 sezonu serialu. W drodze z Mazur do Warszawy Iga udzielała pomocy kobiecie (Marta Pruszak), której auto rozbiło się o przydrożne drzewo.

Na chwilę zostawiła syna Zbyszka (Mikołaj Fersten) w samochodzie, by ratować najpierw córkę kobiety (Aleksandra Kołacz). Nie zdążyła jednak pomóc samej ciężko poszkodowanej, bo na leśnej drodze nagle pojawił się kierowca ciężarówki, który stracił panowanie nad pojazdem.

W 1 odcinku 10 sezonu "O mnie się nie martw" nie będzie ani scen jak Iga umiera, ani też pogrzebu Małeckiej, rozpaczy jego męża, córek Helenki (Maja Kwaśny) i Oliwki (Oliwia Dąbrowska) oraz wszystkich przyjaciół. Akcja rozpocznie się bowiem półtora roku po śmierci Igi.

Marcin po odejściu ukochanej żony będzie samotnym ojcem dwóch dorastających dziewczynek, Helenki i Oliwki, oraz 3-letniego Zbyszka. Przyjaciele i rodzina będą go wspierać ze wszystkich sił, ale po tak wielkiej stracie Kaszuba w 1 odcinku 10 sezonu "O mnie się nie martw" nie będzie już cieszyć się życiem ani szczęściem bliskich. 

Młody wdowiec ucieknie od rodzinnych problemów w pracę, której w kancelarii nie zabraknie. Na domiar złego bez porozumienia z ojcem Markiem (Krzysztof Stelmaszyk) i kolegami po fachu podejmie bardzo odważną zawodową decyzję.


Fani "O mnie się nie martw" muszą się przygotować na to, że w serialu zobaczą sceny, które kłócą się z głównym założeniem scenariusza. Bo miała to być ciepła, rodzinna, pełna humoru opowieść o Idze, jej problemach i prawnikach. A zrobi się dramatycznie i bardzo łzawo.

Najnowsze