M jak miłość

Wojtuś już nie wróci do M jak miłość. Co teraz robi Feliks Matecki i z czego żyje? Odniósł duży sukces! - ZDJĘCIA

2023-06-28 22:02

Feliks Matecki odszedł z "M jak miłość" w grudniu 2021 roku. Los Wojtusia Chodakowskiego został przypieczętowany zwolnieniem z obsady serialu Barbary Kurdej-Szatan. Mimo, że rolę Wojtusia grał przez 9 lat i bardzo się rozwinął na planie, to nie było dla Mateckiego miejsca w serialu po tym jak musiała z niego odejść ekranowa Joasia. Ale po zwolnieniu z "M jak miłość" kariera Mateckiego nie stanęła w miejscu. Co teraz robi serialowy Wojtuś? Niespełna dwa lata po pożegnaniu ze słynną rolą obecnie 15-letni Matecki bardzo się zmienił, a w jego życiu także sporo się dzieje. Nad wszystkim czuwają rodzice Feliksa, także aktorzy - Anna i Łukasz Mateccy. Poznaj szczegóły i zobacz ZDJĘCIA.

Czy Feliks Matecki zagra jeszcze kiedyś Wojtusia w "M jak miłość"?

Feliks Matecki podbił serca widzów "M jak miłość" jako Wojtuś Chodakowski już w pierwszym odcinku, w którym się pojawił w 2014 roku. Miał zaledwie 6 lat gdy razem z Barbarą Kurdej-Szatan dołączył do obsady serialu. Dokładnie w 1072 odcinku "M jak miłość" Joasia przywiozła Wojtusia do Polski z USA. Zabrała go Małgosi (Joanna Koroniewska), która wpadła w szpony sekty, żeby syn Tomka Chodakowskiego (Andrzej Młnarczyk) mógł bezpiecznie wrócić do bliskich. Joasia musiała posunąć się do podstępu, by Wojtuś trafił pod opiekę ojca. Podszyła się pod Małgosię, posługiwała się nawet jej paszportem. Z czasem okazało się, że Joasia dla Wojtusia jest kimś więcej niż jego nianią. Zastąpiła mu rodzoną matkę.

Przez lata losy Wojtusia w "M jak miłość" były nierozerwalnie związane z Joasią, która później została żoną Tomka, a po śmierci Chodakowskiego jedyną prawną opiekunką jego dzieci. Nie tylko Wojtusia, ale też adoptowanej Zosi (Julia Wróblewska). Kiedy w grudniu 2021 roku Barbara Kurdej-Szatan, decyzją prezesa TVP, została wyrzucona z obsady serialu, jej ekranowego syna Feliksa Mateckiego spotkało to samo! Ostatni odcinek "M jak miłość" z udziałem Wojtusia i Joasi nie wyjaśnił do końca co się z nimi stało. Ona wyjechała do Francji z ukochanym Leszkiem (Sławek Uniatowski), on na obóz sportowy. Od tego czasu nie wiadomo co się z nimi dzieje.

Na razie nie wiadomo czy i kiedy Wojtuś wróci do "M jak miłość". Póki bohater Mateckiego nie zostanie uśmiercony, wszystko może się zdarzyć.

Co teraz robi znany z "M jak miłość" Feliks Matecki?

Jak obecnie wygląda życie Feliksa Mateckiego? Czy po odejściu z "M jak miłość" będzie można go zobaczyć w jakieś innej roli? Kariera 15-letniego Mateckiego rozwinęła się w stronę filmu. Rok temu zagrał głównego bohatera w filmie wojennym "Orlęta. Grodno' 39", którego premiera odbyła się we wrześniu 2022 roku. Później Matecki promował swój pierwszy film na festiwalu w Gdyni, ale skupiał się także na innych projektach. Jesienią zeszłego roku razem z ojcem, także aktorem Łukaszem Mateckim, wystąpił w teledysku do piosenki "Silny".

Ale praca musiała zejść na dalszy plan, bo przed 15-letnim Feliksem stanęło inne wyzwanie. Pod koniec maja aktor z "M jak miłość" zdawał egzamin ósmoklasisty. Ostatnio na profilu Mateckiego na Instagramie pojawiły się jego zdjęcia z zakończenia szkoły podstawowej. Odebrał już dyplom absolwenta. W tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli mu rodzice, Anna i Łukasz Mateccy, którzy dbają o to, żeby Feliks skupiał się nie tylko na pracy aktora, ale przede wszystkim na nauce. Od września serialowy Wojtuś z "M jak miłość" rozpoczyna naukę w szkole średniej. Poza tym Matecki rozwija swoje pasje - gra w piłkę nożną w klubie Agrykola Warszawa i trenuje taekwondo.

M jak miłość. Zmiany u Zduńskich po żałobie! To ona zamiast Krysi Filarskiej zajmie się dziećmi Kingi i Piotrka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze