M jak miłość

M jak miłość. Tak wygląda prawdziwy dom Mostowiaków z Grabiny! Od drugiej strony bardzo rzadko sięga kamera - ZDJĘCIA

2023-07-11 10:29

Dom Mostowiaków z "M jak miłość" zna niemal każdy! Ujawniamy, gdzie znajduje się prawdziwy budynek, w którym kręcone są odcinki i jak naprawdę wygląda! W "M jak miłość" rzadko pokazują tył domu Mostowiaków i niewiele osób spodziewa się, że scenarzyści muszą nieźle się nagimnastykować, żeby okolica w Grabinie zachwycała. Charakterystyczne mury w serialowej miejscowości przywodzą na myśl bezpieczeństwo i szczęście, a zamieszkująca je Barbara (Teresa Lipowska), gościła już niejedną osobę w kultowej kuchni. Jak naprawdę wygląda i gdzie się znajduje dom Mostowiaków?

Tajemnice domu Mostowiaków z "M jak miłość" 

To, co fani "M jak miłość" widzą w telewizji, nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością. Produkcja serialu musi wykazać się pomysłowością i pewnymi sztuczkami, które potem sprawiają, że efekt widoczny na ekranie jest miły dla oka. Tymczasem dom w Grabinie nie wygląda tak pięknie i okazale, jak można by się tego spodziewać. W serialu ukochane miejsce Barbary zachwyca pięknem i urokliwym otoczeniem. Wokół widnieją sady i lasy, a wieś kojarzy się z prawdziwą sielanką. To jednak nie ma wiele wspólnego z realnym wyglądem domu w rzeczywistości. Zdradzamy, że budynek znajduje się w miejscowości Piaski pod Warszawą, koło Konstancina. 

Twórcy kanału "Podróżujemy i żremy" dodali wideo na platformę Youtube, gdzie pokazali całą drogę, prowadzącą wprost pod dom serialowych Mostowiaków. Można m.in. dowiedzieć się, że budynek na co dzień nie jest specjalnie ochraniany, a wokoło widnieją garaże i różne elementy infrastruktury. Do posesji prowadzi wąska, podziurawiona dróżka. Pokazano także, że las i sady, które tak pięknie prezentują się w telewizji, w rzeczywistości nie robią aż takiego wrażenia. Mało tego, w około budynku znajduje się wiele pozostawionych sprzętów, które przywodzą na myśl plac budowy. Możliwe, że aktorzy z "M jak miłość" grają sceny w kultowym sadzie Lucjana (śp. Witold Pyrkosz) w zupełnie innej scenerii, bo na wideo nie widać pięknej okolicy. 

Tak naprawdę wygląda dom w Grabinie z "M jak miłość"

W nadchodzącym sezonie "M jak miłość" widzowie pierwszy raz od dawna będą mieli okazję zobaczyć drugą stronę domu Mostowiaków. Tam rzadko sięga kamera, bo sceny kręcone są zazwyczaj tylko od frontu. Tymczasem w kolejnych odcinkach "M jak miłość" po wakacjach zostanie zorganizowana impreza, a do Grabiny zawitają Kinga (Katarzyna Cichopek) i Piotrek (Marcin Mroczek) z dzieciakami oraz Marta (Dominika Ostałowska). Brabara i Rogowscy zaproszą wszystkich na tyły domu i właśnie tam urządzą ognisko. ZDJĘCIA z tego wydarzenia można zobaczyć w galerii poniżej. 

To jedna z niewielu okazji, gdzie będzie widać tył domu Mostowiaków. Niestety okazuje się, że okolica budynku z serialowej Grabiny w rzeczywistości nie robi takiego wrażenia jak na ekranie telewizora. W "M jak miłość" zdecydowanie działa magia telewizji. 

Najnowsze