M jak miłość

M jak miłość. Smutne wyznanie Barbary w Wigilię. Biedne święta u Mostowiaków w odcinku specjalnym - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2022-12-19 21:01

Wigilia u Mostowiaków w "M jak miłość" będzie dla Barbary (Teresa Lipowska) trudnym czasem. Tęsknota za członkami rodziny, których seniorka rodu nie ma już przy sobie w odcinku specjalnym "M jak miłość" jeszcze bardziej da jej się we znaki. Co prawda domownicy Barbary, córka Marysia (Małgorzata Pieńkowska), zięć Artur Rogowski (Robert Moskwa) i wnuczka Basia (Karina Woźniak) zadbają o to, by nie czuła się w Wigilię samotna, ale mimo to Mostowiakowa zacznie wspominać minione święta Bożego Narodzenia w Grabinie, gdy było biednie, ale kiedy miała obok siebie wszystkich bliskich. Z ust Barbary padnie smutne wyznanie. Poznaj szczegóły, zobacz ZWIASTUN i ZDJĘCIA ze świątecznego odcinka "M jak miłość".

"M jak miłość" świąteczny odcinek specjalny "Wigilia u Mostowiaków" - sobota, Wigilia 24.12.2022, o godz. 20.00 w TVP2

Święta Bożego Narodzenia "M jak miłość" upłyną pod znakiem cudów w domu Mostowiaków w Grabinie. Ale o poranku w Wigilię Barbara wróci pamięcią do chwil sprzed wielu lat, gdy żył jeszcze Lucjan (śp. Witold Pyrkosz), gdy miała blisko siebie ukochanego syna Marka (Kacper Kuszewski) z żoną Hanką (Małgorzata Kożuchowska) i ich dziećmi, gdy rodzinny dom tętnił życiem, bo w Wigilię zjeżdżali się niemal wszyscy bliscy - dzieci i wnuki z Warszawy oraz przyjaciele Mostowiaków.

W odcinku specjalnym "M jak miłość" podczas ubierania choinki w kuchni Barbary jej najstarsza córka Marysia przywoła w pamięci chwile, kiedy była jeszcze dzieckiem i jednego roku przed Wigilią Marek potłukł wszystkie bombki. Potem razem z bratem i młodszymi siostrami - Martą (Dominika Ostałowska) i Małgosią (Joanna Koroniewska) - musieli robić nowe ozdoby, by w wigilijny wieczór bożonarodzeniowe drzewko zdobiło dom. O innych dekoracja jeszcze wtedy nie było mowy. - Wujek Marek był chyba kiedyś niezłym łobuzem? - zauważy Basia (Karina Woźniak), a Marysia przytaknie.

Zasmucona Barbara przed Wigilią w "M jak miłość" nawet wpadki Marka sprzed lat będzie wiedziała inaczej. Tęsknota za synem, którego nie widziała od tak dawna da się jej we znaki. - Raczej rozrabiaką. Marek miał zawsze złote serce. Jak był mały, potem jak dorósł i założył własną rodzinę. Dawniej było biednie, nie przelewało się. Ale na święta do Grabiny przyjeżdżała cała rodzina. Nie było mowy, żeby kogoś zabrakło. A teraz co? - zapyta Marysię i przypomni sobie jak kiedyś wyglądało świętowanie Wigilii w domu Mostowiaków.

Marysia w specjalnym odcinku "M jak miłość" uśmiechnie się tylko do Basi, bo będzie miała dla matki niezwykłą niespodziankę. - Teraz zostawimy miejsce dla przypadkowego wędrowca. Kto wie? Może coś się wydarzy...- zapowie tajemniczo tuż przed powrotem Marka do Grabiny na święta do Mostowiaków, który przyjedzie z Australii sam, bez żony Ewy (Dominika Kluźniak), córek, wnuczek i przybranego syna Antka (Jakub Jankiewicz).

"M jak miłość" odcinek specjalny "Wigilia u Mostowiaków" - gdzie oglądać? Czy odcinek z Wigilią dostępny na VOD TVP.pl?

Odcinek specjalny "M jak miłość" z Wigilią u Mostowiaków w Grabinie będzie miał premierę w sobotę, 24.12.2022, czyli w Wigilię w TVP2 o godz. 20.00. Ale widzowie będą mogli też zobaczyć powtórkę świątecznego odcinka we wtorek, 27.12.2022, w TVP2 o godz. 20.55. Poza tym "Wigilia u Mostowiaków" jest już dostępna w serwisie VOD.TVP.pl, ale nie bezpłatnie TUTAJ >>>

M jak miłość. Wigilia u Mostowiaków zacznie się od nagłego powrotu Marka. Tak Barbara powita syna w Grabinie w specjalnym odcinku
Najnowsze