M jak miłość. Rocznica śmierci Witolda Pyrkosza. Na co zmarł? Jaka była przyczyna śmierci?

2018-04-22 9:30

Witold Pyrkosz, czyli Lucjan Mostowiak z "M jak miłość" zmarł dokładnie rok temu, 22 kwietnia 2017 roku. W niedzielę przypada pierwsza rocznica śmierci Pyrkosza. Z tej okazji chcemy przypomnieć wszystkim fanom "M jak miłość" okoliczności śmierci aktora. Na co zmarł Pyrkosz? Jaka była przyczyna śmierci Pyrkosza?

Aż trudno uwierzyć, że od śmierci Witolda Pyrkosza minął już rok. Aktor z "M jak miłość" zmarł w sobotę, 22 kwietnia 2017, w szpitalu po długiej chorobie. Przez ostatnie trzy tygodnie swojego życia walczył z zapaleniem płuc.

To właśnie była przyczyna jego śmierci. Mimo tego, że zazwyczaj antybiotyki i odpoczynek wystarczają, by wyzdrowieć, u 90-letniego aktora choroba nie ustępowała. Gdy nie zaobserwowano poprawy, przez wiele dni leżał w szpitalu. Niestety, doszło do komplikacji. Na ich skutek dostał udaru i zmarł.

Mimo tego, że Witold Pyrkosz słabł w oczach już od miesięcy, wciąż grał w "M jak miłość". Na planie serialu był niemal do końca. Ostatnie sceny nagrał jeszcze na początku 2017 roku. Później rozpoczęła się krótka przerwa w zdjęciach do nowych odcinków "M jak miłość".

Producenci mieli nadzieję, że Witold Pyrkosz zdąży wyzdrowieć do 21 kwietnia, gdy zaplanowano wznowienia zdjęć. Tak się jednak nie stało. – Dzień przed zdjęciami otrzymałam telefon, że w scenariuszu pojawią się poprawki. Jak je zobaczyłam, okazało się, że nie będziemy mieć wspólnych scen z Witkiem. Pomyślałam, że pewnie jest przeziębiony i nie przyjdzie na plan – powiedziała Teresa Lipowska w jednym z wywiadów.

Niestety osłabiony chorobą Witold Pyrkosz odszedł... Została po nim wielka pustka, której scenarzyści "M jak miłość" nie mogli już w żaden sposób wypełnić. Twórcy serialu podjęli jedyną słuszną decyzję, by najszybciej jak to tylko możliwe rozpisać w "M jak miłość" także śmierć Lucjana Mostowiaka.

Ze względu na dramatyczne wydarzenia w serialu przedłużono tę chwilę o kilka miesięcy. Chory na serce Lucjan w tym czasie przebywał w szpitalu. Dopiero w 1329 odcinku "M jak miłość", którego emisja odbyła się 14 listopada 2017 roku, na rodzinę Mostowiaków spadła wiadomość o śmierci seniora rodu.

Patrz: Śmierć Lucjana Mostowiaka w 1329 odcinku M jak miłość

Przeczytaj: Teresa Lipowska szczerze o Witoldzie Pyrkoszu. Poza planem M jak miłość nie mieli wiele wspólnego

Sprawdź: M jak miłość. Ostatnie odcinki serialu z Lucjanem Mostowiakiem

Chcesz wiedzieć więcej o  serialach? Odwiedź nas na Facebooku!

Najnowsze