M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1759: Dima załamie się przy Magdzie. Przypomni sobie zmarłą żonę Olenę i nie zapanuje nad gniewem - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2023-11-22 19:32

W 1759 odcinku "M jak miłość" Dima (Michaił Pszeniczny) nie da po sobie poznać jak bardzo cierpi, jaką traumą była dla niego wojna, która odebrała mu ukochaną żonę. Ze względu na Nadię (Mira Fareniuk) jej chory ojciec będzie się jakoś trzymał, udawał, że dochodzi do siebie, ale przejdzie załamanie psychiczne. Tylko w obecności Magdy w 1759 odcinku "M jak miłość" Dima pozwoli sobie na bolesne wspomnienie o Olenie, która zginęła w Kijowie po wybuchu bomby. Ból po śmierci żony będzie tak wielki, że Ukrainiec nie zapanuje nad gniewem. A dla Budzyńskiej stanie się jasne, że z Dimą jest coraz gorzej. Poznaj szczegóły.

"M jak miłość" odcinek 1759 - poniedziałek, 20.11.2023, o godz. 20.55 w TVP2

Nie tylko choroba Dimy, który w 1759 odcinku "M jak miłość" nadal będzie pod stałą kontrolą Artura Rogowskiego (Robert Moskwa) i neurochirurga z Gródka, stanowi zagrożenie dla ojca Dimy. Przede wszystkim mocnym obciążeniem są dla Dimy koszmarne przeżycia z wojny. Weteran psychicznie jest głęboko poraniony, zmaga się z traumą i w najmniej spodziewanych momentach wracają do niego makabryczne obrazy z Ukrainy, z tego co widział na froncie, gdzie walczył i pracował jako lekarz w szpitalu polowym. Poza tym Dima wciąż nie doszedł do siebie po śmierci żony Oleny. Nie uporał się z żałobą po ukochanej, która zginęła po wybuchu bomby, gdy wyszła po zakupy, a Nadię zostawiła w mieszkaniu. Nie było go wtedy przy Olenie, bo wyruszył na front.

- Wojna zmienia ludzi całkowicie. Dima jest załamany i nie wiadomo kiedy i w jaki sposób to załamanie da o sobie znać. Nigdy już nie będzie tak, jak było. Wszystko się zmieniło... - powiedział ostatnio Michaił Pszeniczny w "Kulisach serialu M jak miłość".

Niestety już w 1759 odcinku "M jak miłość" Dima załamie się przy Magdzie na samo wspomnienie o zmarłej Olenie. A zacznie się od rysunków, które Nadia zostawi na stole w siedlisku. Na obrazkach dziewczynki będą nie tylko portrety jej matki, ale także otaczająca ją w Grabinie przyroda. - Ma talent dziewczyna... - zauważy Magda, która bladym świtem przyłączy się do Dimy, by nie był sam.

- To pewnie po mamie. Olena była nauczycielką plastyki. Studiowała malarstwo. Przerwała studia kiedy urodziła się Nadia. Miała wrócić na uczelnię, ale wojna zmieniła wszystko... - wyzna drżącym głosem Dima i nagle w 1759 odcinku "M jak miłość" w jego oczach pojawią się łzy, z trudem powstrzyma płacz, a gniew wyładuje łamiąc jedną z kredek, którymi rysowała Nadia. Tylko Magda będzie świadkiem załamania Dimy. Nie powie nawet Andrzejowi (Krystian Wieczorek) o tym, co zobaczy.

M jak miłość. Ojciec Nadii zostanie z Budzyńskimi i zbliży się do Magdy. Dima będzie bliski śmierci
151037 M jak miłość odcinek 1759 ZWIASTUN. Dima uratuje Magdę po wypadku nad rzeką! Werner oświadczy się Sylwii
Najnowsze