M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1743: Nagły powrót Mateusza do Grabiny! Barbara odkryje dlaczego Mostowiak wstąpił do wojska - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2023-09-25 19:58

Mateusz (Krystian Domagała) wróci do "M jak miłość" w 1743 odcinku, ale już nie jako marynarz, tylko żołnierz polskiej armii! Powrót Mateusza do Grabiny będzie ogromnym zaskoczeniem dla Barbary (Teresa Lipowska), która pochwali decyzję wnuka o rezygnacji z pracy na statku. Oczywiście seniorka rodu Mostowiaków w 1743 odcinku "M jak miłość" domyśli się co się kryje za powrotem Mateusza, co skłoniło go do wstąpienia do wojska. Ogarnie ją jeszcze większy niepokój, bo za wszystkim będzie stała Lilka (Monika Mielnicka), którą Mostowiak wciąż kocha. Poznaj szczegóły i zobacz ZDJĘCIA.

"M jak miłość" odcinek 1743 - poniedziałek, 25.09.2023, o godz. 20.55 w TVP2

Ten dzień w 1743 odcinku "M jak miłość" Barbara zapamięta na długo, bo ukochany wnuk Mateusz zrobi jej niespodziankę, o jakiej nawet nie marzyła! Po blisko roku młody Mostowiak znów przyjedzie do Grabiny i ogłosił jakie zmiany zaszły w jego życiu. Zresztą Barbara dostrzeże je gołym okiem. Mateusz zmężnieje jeszcze bardziej, a do tego nie będzie już marynarzem, tylko żołnierzem. Babcia nawet nie spróbuje ukryć wzruszenia... - Mateuszku, nie musisz nic mówić! Znam cię... I jestem pewna, że to nie był impuls, żeby wstąpić do wojska, tylko dobrze przemyślana decyzja. A czy twój tata wie?

- I wujek Artur. To on przesłał dokumenty do rekrutacji. Pomógł wszystko pozałatwiać, gdy byłem na statku - wyjaśni Mateusz, a Barbara w 1743 odcinku "M jak miłość" zacznie drążyć temat wnuka w wojsku u zięcia. Skorzysta z okazji, że wszyscy spotkają się na ślubie i weselu Jagody (Katarzyna Kołeczek) i Tadeusza (Bartłomiej Nowosielski). - Artur musisz mi koniecznie powiedzieć coś o Mateuszu... Dlaczego on nagle tak podjął decyzję, żeby wstąpić do wojska?

Rogowski ujawni jak Mateusz tak szybko został żołnierzem

- Jakiś czas temu zadzwonił do mnie i poprosił o pomoc. No to się zgodziłem. Wysłałem mu dokumenty, on je wypełnił, zgłosił się. Przyjęli go. Z tego co wiem jest już po zasadniczym, podstawowym szkoleniu, złożył przysięgę - Rogowski w 1743 odcinku "M jak miłość" opowie teściowej jak pomógł Mateuszowi zostać żołnierzem, ale musiał zachować przy tym pełną dyskrecję.

- Tak prędko?

- Powiem ci więcej! On już jest w trakcie specjalistycznego szkolenia! To się nazywa dobrowolna, zasadnicza służba wojskowa

- Czasy są teraz takie niespokojne. Martwię się o niego...

- Ale mamuś niepotrzebnie. Naprawdę, nie ma się martwić. Myślę, że to nawet dobrze, bo dzięki temu będzie teraz w kraju, bliżej rodziny. Myślę, że mu tego brakowało... To była jego osobista decyzja, taka mądra i przemyślana! - uspokoi teściową Rogowski, lecz w 1743 odcinku "M jak miłość" Barbara nie przestanie się martwić o wnuka. - Ja chyba wiem, co go do tego skłoniło...

Barbara zrozumie, że Mateusz kocha Lilkę

Dla seniorki rodu w 1743 odcinku "M jak miłość" stanie się jasne, że Mateusz wrócił dla Lilki, że do dla niej chce być w kraju, bo wciąż kocha byłą żonę, która tak podle go potraktowała, zdradziła i porzuciła, bo zachciało jej się wygodnego życia u boku kochanka bandyty z Australii. Barbara na weselu zauważy bowiem jak Mateusz zerka na Lilkę, jak ona także cały czas go wypatruje w domu Józefa Modrego.

Wzruszające pożegnanie Mateusza i Lilki przed wyjazdem do wojska!

Podczas przyjęcia w 1743 odcinku "M jak miłość" Mateusz pożegna się z Barbarą i ruszy na przystanek, bo będzie musiał stawić się w jednostce wojskowej. Ale Lilka nie pozwoli mu wyjechać bez pożegnania. Poprosi byłego męża, by na siebie uważał. Młody Mostowiak odpowie jej tym samym, ale nie zdobędzie się na żadne inne wyznanie. Zamiast tego będzie przeglądał w telefonie zdjęcia Lilki z czasów, gdy byli jeszcze szczęśliwym małżeństwem. Nigdy bowiem nie przestał jej kochać.

A to oznacza, że wkrótce w "M jak miłość" historia miłości Mateusza i Lilki może się doczekać ciągu dalszego.

M jak miłość odcinek 1743 ZWIASTUN. Ola zniszczy ślub Jagody i Tadeusza? Daniel zaatakuje Ewę!
Listen on Spreaker.
Najnowsze