M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1736: Marysia odda Kindze najważniejsze miejsce. Tylko tak ukoi ból Zduńskiej po diagnozie - ZDJĘCIA

2023-08-31 9:54

Marysia (Małgorzata Pieńkowska) w 1736 odcinku "M jak miłość" zachowa się jak najlepsza teściowa. Pochyli głowę i odda najważniejsze miejsce Kindze (Katarzyna Cichopek), która będzie w opłakanym stanie po akcji ratunkowej Piotrka (Marcin Mroczek). Rogowscy i Zduńska znajdą się w szpitalu, gdzie lekarze nie będą mieli dobrych wieści. Stan Piotrka okaże się krytyczny, a widmo kolejnej operacji przerazi wszystkich. Dlatego tym bardziej zaskoczy zachowanie Marysi, która okaże dobro i zrozumienie synowej.

"M jak miłość" odcinek 1736 - emisja we wtorek, 29.08.2023, o godz. 20.55 w TVP2

W 1736 odcinku "M jak miłość" odbędzie się dramatyczna akcja ratunkowa Piotrka, który dostanie rozległego zawału. W siedlisku pojawią się zaalarmowani Marysia i Artur (Robert Moskwa) i razem z Kingą jak najszybciej pojadą do szpitala. Na miejscu lekarze nie będą mieli dobrych wieści dla bliskich pacjenta. Dowodzenie przejmie Rogowski, który zachowa zimną krew.

- (...) Rozmawiałem z doktorem Małeckim, Piotrek jest teraz w trakcie zabiegu koronografii, najpierw trzeba tętnicę udrożnić - przekaże rzeczowo Artur, ale Marysia natychmiast zauważy, że mąż coś ukrywa. - Artur, czego nam nie mówisz? Powiedz - zapyta Rogowska. 

W karetce jeszcze raz doszło do wstrzymania akcji serca - powie smutny Rogowski, a Kinga wpadnie w panikę. - Sytuacja jest poważna - doda stanowczo w 1736 odcinku "M jak miłość" i nie pozostawi złudzeń, że kolejne godziny okażą się decydujące.  

Marysia odda miejsce Kindze u boku chorego Piotrka 

Kiedy Piotrek zostanie przewieziony do sali po operacji, jego lekarz osobiście powiadomi Kingę, Artura, i Marysię o konieczności kolejnego zabiegu. Jego mina będzie mówić sama za siebie. Zapłakana Zduńska dowie się, że to nie koniec walki o zdrowie i życie męża.

- Możemy go zobaczyć? - zapyta roztrzęsiona Kinga, ale lekarz poinformuje, że tylko jedna osoba może teraz przebywać przy pacjencie. Marysia spojrzy na załamaną synową i szybko uzna, że to ona powinna wejść do męża, zobaczyć go i wesprzeć po operacji. Zachowa się honorowo i z pełnym zrozumieniem.

- Idź, kochanie. Poradzisz sobie? - zapyta z troską w głosie Marysia, chociaż sama na pewno wolałaby być w takiej sytuacji przy synu. Niemniej jednak, odda miejsce Kindze i to właśnie Zduńska wejdzie do Piotrka do sali. Zobaczy męża przypiętego do aparatury.

- Pamiętasz, co mi obiecałeś nad rzeką? - zapyta się cicho i nawiąże do sytuacji, w której jeszcze kilka godzin przed zawałem Piotrek obiecywał jej, że już zawsze będą tworzyć szczęśliwą rodzinę i zrobi wszystko, by wszelkie problemy się ułożyły. 

M jak miłość odcinek 1736. Ostatnie chwile Kingi i Piotrka przed walką o życie w Grabinie
Listen on Spreaker.
Najnowsze