M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1706: Barbara załatwi dla Pawła i Franki działkę w Grabinie! Marysia nie odda Zduńskim swojej - ZDJĘCIA, WIDEO

2023-02-01 9:11

W 1706 odcinku "M jak miłość" Barbara (Teresa Lipowska) będzie miała spory udział kupnie działki dla Pawła (Rafał Mroczek) i Franki (Dominika Kachlik) w Grabinie. Do tej pory Paweł w podstęp z działką wciągał tylko matkę Marysię (Małgorzata Pieńkowska), ale teraz okaże się, że bez obrotnej seniorki rodu Mostowiaków Zduńskiego nie byłoby stać na zakup ziemi w Grabinie. Jak Barbara dokona inwestycyjnego cudu? Wykorzysta do tego znajomość z właścicielem działki. Dziwi tylko fakt, że Marysia nie zechce oddać Pawłowi i France swojej ziemi w Grabinie, którą dostała w spadku po Lucjanie (śp. Witold Pyrkosz). Poznaj szczegóły, zobacz ZDJĘCIA i WIDEO z 1706 odcinka "M jak miłość".

"M jak miłość" odcinek 1706 - poniedziałek, 6.02.2023, o godz. 20.55 w TVP2

W niespodziankę Pawła dla Franki w 1706 odcinku "M jak miłość" zaangażują się połowa rodziny Mostowiaków z Grabiny. Zduński w ten sposób będzie chciał podziękować żonie za uratowanie mu życia, odciągnąć Frankę od czarnych myśli o kalectwie, o tym, że po postrzale nie może ruszać ręką i nie wiadomo czy kiedykolwiek wróci do dawnej sprawności.

Już jakiś czas temu w "M jak miłość" Paweł wciągnął Marysię w podstęp z działką. Dzięki matce, która wypatrzyła w Grabinie pięknie położoną ziemię, na skraju sadu dziadka Lucjana (śp. Witold Pyrkosz), w sąsiedztwie siedliska Magdy (Anna Mucha), Paweł rozmarzył się o przeprowadzce na wieś i budowie własnego dom. Za co skoro ceny działek w Grabinie niejednego zwaliłaby z nóg? Czyżby aż tak dobrze Zduński zarabiał w swojej "Rowerowni"?

Oczywiście w 1706 odcinku "M jak miłość" okaże się, że bez wsparcia Barbary Paweł nie ma co nawet śnić o tej działce. Z pomocą babci i Marysi Zduński rozpocznie wstępne rozmowy z właścicielem ziemi, którym będzie bliski znajomy zmarłego Lucjana. Spory udział w negocjacjach będzie miała właśnie Barbara.- Właścicielem jest bardzo miły człowiek, znał dziadka Lucjana. Dlatego zgodził się ją zarezerwować dla was, chociaż ma innych kupców... Obiecał oddać wam tę działeczkę troszeczkę taniej... - przekaże France i Pawłowi w 1706 odcinku "M jak miłość" seniorka rodu Mostowiaków.

Prezent od Pawła wzbudzi zachwyt Franki, która w 1706 odcinku "M jak miłość" zgodzi się na zakup działki w Grabinie, przeprowadzkę na wieś za parę lat. - To najwspanialsza niespodzianka w moim życiu!

- Jeśli ci się tu podoba. Jeśli jesteś sobie w stanie wyobrazić, że moglibyśmy tu kiedyś zamieszkać, to możemy umówić notariusza, nawet w tym tygodniu! Na razie to tylko kawałek ziemi. Jeszcze trochę nam zejdzie, zanim odłożymy na budowę domu - uprzedzi Paweł żonę w 1706 odcinku "M jak miłość", bo na kupno działki wyda wszystkie swoje oszczędności, także to co zostało Zduńskim po sprzedaży działki Franki w Bukowinie Tatrzańskiej i zakupie mieszkania dla Basi (Gabriela Raczyńska).

- Nie szkodzi! Możemy tu przyjeżdżać pod namiot! Zabierzemy Basię, jej paczkę. Nawet jeszcze w tym roku, zanim zrobi się zimno! - rozmarzy się Franka.

Trudno jednak zapomnieć, że w 1706 odcinku "M jak miłość" Marysia nie zaproponuje Pawłowi i France własnej ziemi w Grabinie, o którą nie tak dawno zabiegał przebiegły profesor Nieśpielak (Zbigniew Suszyński) pod budowę kliniki okulistycznej. Dostała działkę w spadku po Lucjanie, to rozległy teren graniczący z sadem Mostowiaków, więc Zduńscy mieszkaliby blisko rodziny. Rogowska nie odda ziemi synowi i synowej, bo postanowiła już, że dostanie ją kto inny, najmłodsza córka Basia (Karina Woźniak).

M jak miłość. Franka i Paweł wybudują dom w Grabinie. Po postrzale Zduńska nie odzyska sprawności?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze