M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1699: Magda dowie się, że dziecko Andrzeja i Julii zmarło. Nie będzie w stanie mu współczuć - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2023-01-10 21:05

W 1699 odcinku "M jak miłość" Magda (Anna Mucha) dowie się od Kingi (Katarzyna Cichopek), że dziecko Andrzeja (Krystian Wieczorek) i Julii (Marta Chodorowska) zmarło tuż przed porodem. Wiadomość o śmierci nienarodzonej córki Budzyńskiego mocno poruszy Magdę, która pożałuje, że na tak długo zerwała kontakt z mężem. A kiedy w 1699 odcinku "M jak miłość" los postawi na drodze Magdy zagubioną dziewczynkę z Ukrainy, 7-letnią Nadię (Mira Fareniuk), to właśnie Andrzeja poprosi o pomoc. Po wielu tygodniach Budzyńscy wreszcie się spotkają, ale Magda ani słowem nie wspomni o zmarłym dziecku. Nie złoży nawet mężowi kondolencji. Sprawdź, co będzie dalej i zobacz ZDJĘCIA z 1699 odcinka "M jak miłość".

"M jak miłość" odcinek 1699 - wtorek, 10.01.2023, o godz. 20.55 w TVP2

W 1699 odcinku "M jak miłość" wyjaśni się w jakich okolicznościach Magda pozna prawdę o dziecku Andrzeja i Julii, o tym, że ich córka zmarła wskutek krwotoku jakiego Malicka dostała po brutalnym napadzie w parku. To Kinga przekaże przyjaciółce zatrważającą wiadomość o tym, że Andrzej jednak nie zostanie ojcem.

Dla Magdy, która w 1699 odcinku "M jak miłość" zakończy samotną podróż po Polsce będzie to prawdziwy wstrząs. Dopadną ją wyrzuty sumienia, że od wielu dni nie odpowiada na telefony męża, a Andrzej przecież chciał jej powiedzieć coś ważnego. Wiadomość o stracie dziecka przez Julię sprawi, że Magda poczuje się jeszcze bardziej zagubiona niż wcześniej. Nie odważy się jednak zadzwonić do ukochanego.

Przeznaczenie sprawi, że w 1699 odcinku "M jak miłość" Magda i Andrzej nareszcie się spotkają. Podczas drogi powrotnej do Grabiny do samochodu Magdy dostanie się 7-letnia dziewczynka z Ukrainy o imieniu Nadia. Ponieważ Budzyńska nie zna ukraińskiego, to jedynce co zrozumie ze słów Nadii to, że zgubiła się gdy jechała z mamą autobusem do Polski. Jedynym wyjściem z sytuacji będzie odwiezienie dziecka na policję, ale przerażona Nadia, która przeżyła koszmar wojny zareaguje nerwowo na widok policjantów.

Dlatego w 1699 odcinku "M jak miłość" Magda wezwie Andrzeja. Żadna inna bliska jej osoba nie będzie w stanie pomóc jej w sprawie ukraińskiej dziewczynki. - Cześć, potrzebuję pilnej pomocy. Nikt inny nie odbiera... - zacznie rozmowę Magda, nieświadoma tego, że Andrzej będzie u pogrążonej w depresji Julii. - Dobrze, że w końcu się odezwałaś. Co się stało?

- Mam problem. Nie wiem co mam robić...

- A gdzie jesteś? Ciągle na Lubelszczyźnie?

- Nie, jestem jakąś godzinę od Warszawy...

- Dobrze, to wyślij mi pinezkę i zaraz do ciebie przyjadę - zapewni Budzyński, który w 1699 odcinku "M jak miłość" natychmiast zostawi Julię samą i pojedzie do żony. Na poboczu drogi wiodącej w stronę Warszawy Magda i Andrzej spotkają się po raz pierwszy od rozstania w siedlisku, gdy Budzyński musiał pilnie wyjechać z Grabiny, bo Julia trafiła do szpitala.  - Co się stało? Coś z autem?

- Poniekąd. Zajrzyj do środka

- A czyje do dziecko?

- Nie wiem... - przyzna Magda i w 1699 odcinku "M jak miłość" opowie Andrzejowi jak znalazła Nadię w samochodzie, jak zawiozła ją na posterunek policji, ale nie mogła jej tam zostawić, bo dziewczynka bała się funkcjonariuszy w mundurach. Dla Budzyńskim stanie się jasne, że mała Ukrainka mocno przeżyła wojenną traumę. Andrzej łagodnym głosem zwróci się do dziewczynki po ukraiński, by zapewnić Nadię, że już nic jej nie grozi. 

- Nie bój się. Jestem mężem Magdy. Jesteś tu zupełnie bezpieczna. Pojedziemy teraz w miejsce, gdzie jest wiele osób z Ukrainy. Sami przyjaciele i dobrzy ludzie. Będziesz mogła im zaufać. Tam nam ktoś pomoże. Co ty na to?

W 1699 odcinku "M jak miłość" Magda i Andrzej nie porozmawiają o śmierci dziecka

Sprawa zaginionej Nadii w 1699 odcinku "M jak miłość" znów połączy Magdę i Andrzeja, którzy jednak wciąż nie odbędą najważniejszej rozmowy - o śmierci dziecka Budzyńskiego i Julii. Poruszona ostatnimi wydarzeniami Magda nawet nie złoży mężowi kondolencji, nie będzie w stanie mu współczuć. A tym bardziej Julii.

Podczas kolejnych rozmów w 1699 odcinku "M jak miłość" poruszą zamiast tego temat swoich dzieci - Maćka (Franciszek Przanowski) i Ani (Gabriela Świerczyńska), którzy obecnie spędzają wakacje poza domem. - Dojechał do Zakopanego. Dwa dni wytrzymał w domu - Magda głośno odczyta SMS-a od syna. - Ania z kolei na obozie żeglarskim...

- Wiesz, mają wakacje niech korzystają. Skończą się wakacje, skończy się laba

- A kiedy będziemy mogli w końcu o nas porozmawiać?

- Andrzej, ja wiem, że musimy. Przepraszam cię, ale nie dzisiaj. Możemy to przełożyć, jestem potwornie wykończona, zmęczona. Jeszcze to... Ja muszę jechać jeszcze dziś do Grabiny. Inny razem, dobrze?

- To może w takim razie przenocuj w domu. Obiecuję, że nie będę cię męczył rozmowami. Nie chcę, żebyś prowadziła w takim stanie. Oczywiście mogę przenocować u Kamila...

- Dobrze już, naprawdę... Jedźmy - zgodzi się Magda, lecz w 1699 odcinku "M jak miłość" niezbyt długo wytrzyma w ich mieszkaniu, które opuściła kilka miesięcy temu na wieść o zdradzie Andrzeja. Najbliższą noc Magda w 1699 odcinku "M jak miłość" spędzi w ośrodku dla uchodźców z małą Nadią, z którą połączy ją bardzo silna więź. Tragiczna historia dziewczynki z Ukrainy, jej rodziców, którzy zostali w ogarniętym wojną kraju będzie przełomem w relacjach Budzyńskich.

M jak miłość odcinek 1699 ZWIASTUN. Magda uratuje 7-letnią Nadię! Dziecko połączy ją z Andrzejem
Najnowsze