M jak miłość

M jak miłość, odcinek 1696: Ślub Kasi i Jakuba będzie nielegalny! Wszystko przez księdza, którego sprowadzi Aneta - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

2023-01-02 20:32

W 1696 odcinku "M jak miłość" Kasia (Paulina Lasota) i Jakub Karski (Krzysztof Kwiatkowski) wezmą ślub w szpitalu. Umierający na białaczkę Kuba, który nie zakwalifikuje się do ryzykownej terapii, podda się w walce ze śmiertelną chorobą, a Kasia straci nadzieję, że jej narzeczony dożyje następnego dnia. Organizm osłabionego Jakuba nie zareaguje na leczenie, lecz w 1696 odcinku "M jak miłość" pojawi się cień szansy, że znajdzie w sobie jeszcze trochę siły. Ślub z Kasią będzie dla Kuby powodem, by walczyć o życie. Co prawda Kasia i Jakub złożą przysięgę przed księdzem (Paweł Janyst), ale ich ślub nie będzie miał żadnej mocy prawnej. Sprawdź, jak do tego dojdzie i zobacz ZDJĘCIA.

"M jak miłość" odcinek 1696 - poniedziałek, 2.01.2023, o godz. 20.55 w TVP2

Ślub Kasi i Jakuba w 1696 odcinku "M jak miłość" będzie specyficzną metodą leczenia chorego na białaczkę Karskiego, opracowaną przez Anetę Chodakowską, gdy wszystkie inne metody się wyczerpią. Śmiertelna choroba Kuby będzie bowiem postępowała coraz szybciej, a jego organizm nie zareaguje już na chemioterapię.

Argasiński w 1696 odcinku "M jak miłość" nie ocali umierającego Jakuba

W końcu lekarz w 1696 odcinku "M jak miłość" przekaże Kasi, że z każdą minutą szanse Karskiego na przeżycie maleją coraz bardziej. Kuba zwyczajnie się podda. Nawet Jerzy Argasiński (Karol Strasburger), który obiecał Kasi pomoc w ratowaniu jej narzeczonego, nie zdoła już nic zrobić.- Słyszałem, że pan Jakub nie zakwalifikował się do terapii. Jest mi niezmiernie przykro - powie Argasiński, którego cytuje światserali.interia.pl. Jakby chciał uświadomić Stawskiej, że jej ukochany umiera i nic tego nie zmieni.

Aneta załatwi szybki ślub Kasi i Kuby w 1696 odcinku "M jak miłość"

Niespodziewanie Aneta w 1696 odcinku "M jak miłość" wpadnie na pomysł, by Kasia i Kuba wzięli ślub w szpitalu. - Musisz dać mu powód, żeby się zmobilizował i na nowo zaczął walczyć - przekona koleżankę. Ponieważ Karski będzie tak słaby, że może nie dożyć jutra, Aneta zarządzi ślub za godzinę i zajmie się poszukiwaniem księdza.

Z kolei Kasia w 1696 odcinku "M jak miłość" odwiedzi Jakuba, żeby namówić go na zrealizowanie ich wspólnego, największego marzenia. - Ożeń się ze mną. Dzisiaj. Tutaj. Zaraz!

Komplikacje pojawią się, gdy okaże się, że wytypowany przez Anetę młody kleryk nie ma jeszcze uprawnień do tego typu posług, do udzielania sakramentu małżeństwa zgodnie z prawem kanonicznym. Chodakowskiej to jednak nie powstrzyma, więc duchowny w 1696 odcinku "M jak miłość" nie będzie miał nic do gadania. - W sytuacji życia i śmierci ma pan wszelkie uprawnienia moralne. A ja nie mam czasu na szukanie księdza - stwierdzi Aneta.

Kasia i Jakub w 1696 odcinku "M jak miłość" wezmą więc nielegalny ślub, złożą małżeńską przysięgę przed księdzem bez uprawnień, lecz nie będzie to miało dla nich większego znaczenia. - Teraz jesteś mój, tylko mój. Nie możesz mnie zostawić... - szepnie Kasia i pocałuje swojego męża. Z kolei Kuba resztkami sił obieca żonie, że nigdy jej nie zostawi. - Jeśli będę miał trochę szczęścia. Zabiorę cię na Islandię, na Czerwoną Plażę, na Fiordy Zachodnie. I wszędzie, dokąd tylko zechcesz...

Czy dzięki ślubowi z Kasią chory Jakub pokona śmierć i białaczkę. Tego dowiemy się dopiero w kolejnych odcinkach "M jak miłość" w styczniu 2023 roku.

M jak miłość. Umierający Jakub dla Kasi podejmie ryzykowne leczenie. Tylko cud może uratować Karskiego przed śmiercią
M jak miłość odcinek 1696 ZWIASTUN. Ślub Kasi i umierającego Jakuba. Kryzys w małżeństwie Chodakowskich pogłębi się
Najnowsze