Michał Lesień, aktor - KIM JEST, w czym grał, co osiągnął

2011-03-23 16:40 mdz

Michał Lesień (37 l.) to jeden z najpopularniejszych aktorów serialowych. Ostatnio świetnie radzi sobie w roli dyrektora szkoły walczącego z narkomanią w serialu "M jak miłość", ale prawdziwą sławę przyniosła mu grana przez niego postać Jacka Przypadka w "Lokatorach". Kim jest Michał Lesień i co osiągnął?

Od 2008 roku gra w "M jak miłość" Arkadiusza Nowackiego, przyjaciela Hanki, skrycie kochającego młodą Mostowiakową. Wciela się w rolę dyrektora szkoły, który walczy z narkotykami i przemocą wśród młodzieży.

Popularność przyniosła mu rola w sitcomie "Lokatorzy", gdzie grał Jacka Przypadka, beztroskiego absolwenta Studium Gastronomicznego i szefa kuchni, który mieszka z dwiema dziewczynami.

Na dużym ekranie zadebiutował rolą Różyłły w filmie "Kroniki domowe" z Grażyną Szapołowską. Pojawił się też u boku Jana Englerta we wstrząsającym dramacie Radosława Piwowarskiego "Ciemna strona Wenus". Rok później wystąpił w roli nonszalanckiego, swobodnego i pełnego energii Irka w "Nie ma zmiłuj".

>>> M jak miłość - wszystko o serialu TVP2 na SE.pl

Ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. W 1998 został absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. W 1997 zadebiutował na scenie tamtejszego Teatru Powszechnego.

Występował w teatrach: Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu, Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. W latach 1999-2005 związał się z Teatrem Polskim w Warszawie, gdzie zagrał m.in. Piekielnego Piotrusia w "Zielonej Gęsi" Gałczyńskiego, Trinkulo w "Burzy" i Demetriusza w "Śnie nocy letniej" Szekspira.

W życiu prywatnym związany z aktorką Andżeliką Piechowiak, która również gra w "M jak miłość". 2 marca 2008 wystąpił w VII edycji Tańca z gwiazdami. Jego partnerką była Katarzyna Krupa, ale odpadli w 1 odcinku, zdobywając najmniej głosów widzów.

Data urodzenia: 24 maja 1974
Miejsce urodzenia: Wrocław
Znak zodiaku: Bliźnięta
Wzrost: 182 cm

Najnowsze