Jan Wieczorkowski z M jak miłość do Leśniczówki. Kogo zagra w 2 sezonie?

2018-07-28 5:15 Aleksandra Niedźwiedź
Jan Wieczorkowski
Autor: AKPA Jan Wieczorkowski

Serial "Leśniczówka" zadebiutował tej wiosny na antenie TVP 1, ale już w maju ruszyły prace nad 2 sezonem, który zobaczymy od września. Jesienią 2018 serial „Leśniczówka” powróci o nowej porze. W 2 sezonie do obsady dołączyło kilka znanych twarzy, m.in. Jan Wieczorkowski, aktor znany z "M jak miłość" oraz Aleksandra Szwed, czyli Liliana z "Barw szczęścia".

"Leśniczówka" 2 sezon nowe odcinki od września 2018 w TVP1

"Leśniczówka", w przeciwieństwie do większości tego typu produkcji w Polsce, nie powstaje w hali. Zdjęcia kręcone są głównie z Zalesiu Górnym, malowniczej podwarszawskiej miejscowości, na skraju lasu.

- Grałem w wielu serialach, również w takich, w których zdjęcia odbywały się głównie w hali  i siłą rzeczy większość czasu spędza się w tym samym miejscu, co w dłuższej perspektywie jest nużące – mówi Marek Bukowski, czyli serialowy Krzysztof Majewski. - Szybko popada się w rutynę i trzeba mocno walczyć ze sobą, żeby jakoś właśnie urozmaicić sobie ten czas i okoliczności. Tutaj tak nie jest, zdjęcia są w różnych miejscach, często kręcimy w plenerze, zmieniamy lokacje, dzieje się...

Ekipa serialu przyznaje, że podczas zdjęć chętnie korzysta z uroków tutejszej przyrody. - Dzięki temu, że kampery i cała logistyka jest pod lasem, kiedy trafia się okienko w dniu zdjęciowym, można się położyć na leżaku i skorzystać z pięknej pogody i okoliczności przyrody – mówi Przemysław Stippa. - Jest czas na chwilę relaksu, skupienia. To sprawia, że dobrze się tutaj pracuje, wszyscy są w dobrych nastrojach, nie ma nerwowej atmosfery, nie przeszkadzają nam dźwięki miasta.

W nowych odcinkach "Leśniczówki" na bohaterów serialu czekać będą kolejne wyzwania. Aktorzy na planie zdradzili, co wydarzy się w 2 sezonie. - Moja postać zaangażuje się - tym razem pozytywnie - w życie rodziny Majewskich - zapowiada Przemysław Stippa.

- Będę więc częstym gościem w Leśniczówce. Ta postać swoje już przeszła i narozrabiała. Teraz spróbuje naprawić krzywdy, które wyrządziła na początku i stanie się wparciem dla rodziny Majewskich. Głowna bohaterka Kasia, w którą wciela się Jolanta Fraszyńska, będzie również mogła liczyć na wsparcie tutejszego księdza, którego w serialu gra Zbigniew Lesień, który z dumą zaznacza, że Jolanta Fraszyńska była przed laty jego studentką. - Ksiądz Wiktor zawsze będzie po stronie Kasi – mówi.

Jej ojciec Antoni prosił go o to na łożu śmierci. Powoli będzie się wyjaśniał wieloletni konflikt księdza z Antonim, powód zerwania ich przyjaźni – dodaje.

W nowych odcinkach "Leśniczówki" Katarzyna i Krzysztof rozpoczną nowe, odważne przedsięwzięcie. Ogromną rolę odegra w nim Maryna, którą w serialu gra Iwona Cichosz, jedna z nielicznych w Polsce głuchoniemych aktorek. W życiu okolicznych mieszkańców pojawi się również nowy problem. Lokalnej przyrodzie zagrożą plany budowy obwodnicy, na której szczególnie będzie zależeć rodzinie Karczów. Lokalny konflikt wybuchnie z dnia na dzień. Pojawi się też wątek kryminalny.

Leśniczówka 2 sezon. Kasia (Jolanta Fraszyńska), Paweł (Michał Czernecki)
Autor: AKPA Leśniczówka 2 sezon. Kasia (Jolanta Fraszyńska), Paweł (Michał Czernecki)

W serialu pojawią się także nowe postaci, które wprowadzą wiele zamieszania. Do obsady dołączą Maria Pakulnis, Agnieszka Czekańska, Beata Fido , Jan Wieczorkowski a także Aleksandra Szwed w roli nieustraszonej pani ekolog.

serial Leśniczówka
Autor: TVP1 serial Leśniczówka
Najnowsze