Klan. Śmierć Krystyny z Klanu. Na co zmarła Krystyna Lubicz? To menigokoki zabiły Krystynę!

2014-05-29 19:30

Krystyna Lubicz (Agnieszka Kotulanka) z "Klanu" umiera, a śmierć Krystyny jest prawdziwym ciosem dla wszystkich Lubiczów. W 2597 odcinku "Klanu" rodzina zmarłej dowiaduje się, że Krystyna nie żyje. Choroba bohaterki granej przez Agnieszkę Kotulankę w ostatnim czasie nieco odpuściła, więc wydawało się, że uda się ją uratować. Na co chorowała i zmarła Krystyna z "Klanu"? Od ponad roku Krysia cierpiała na zapalenie opon mózgowych, które wywołały groźne bakterie meningokoki.

Śmierć Krystyny Lubicz z "Klanu". Jak umrze Krystyna?

Choroba Krystyny Lubicz została wprowadzona do scenariusza "Klanu", bo wiosną zeszłego roku z serialu odeszła Agnieszka Kotulanka. Aktorka, która ponoć walczy z uzależnieniem od alkoholu, od tamtej pory nie wróciła do "Klanu". Ponieważ producenci nie byli w stanie ustalić kiedy powrót Kotulanki do "Klanu" będzie możliwy, zapadła decyzja o uśmierceniu Krystyny.

W 2597 odcinku "Klanu" Krystyna Lubicz umiera na pokładzie samolotu, którym razem z córką Agnieszką (Paulina Holtz) wraca do Polski po wielomięsięcznym pobycie w Bostonie.

Zobacz: Klan. Pogrzeb Krystyny Lubicz z Klanu. Krystyna spocznie na Ryśku i teściach

Być może nie wszyscy wiedzą dokładnie co dolegało Krystynie Lubicz, więc spieszymy z wyjaśnieniami. Prawie rok temu Krystyna wyjechała do Chorwacji na sympozjum naukowe i tam zaatakowały ją groźne bakterie - meningokoki. To właśnie zakażenie meningokokowe wywołało u Krystyny zapalenie opon mózgowych.

Choroba Krystyny z "Klanu" nie jest wytworem wyobraźni scenarzystów, bo meningokoki naprawdę są bardzo niebezpieczne dla ludzkiego życia.

Patrz: Klan. Agnieszka Kotulanka wyleciała z Klanu i nie ma za co żyć

Czym jest zakażenie meningokokowe?

Zakażenie meningokokowe jest wywoływane przez bakterie - dwoinki zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, zwane również meningokokami. Występują one w jamie nosowo-gardłowej u zdrowych osób (tzw. nosicieli), nie powodując żadnych dolegliwości ani objawów. Do zakażenia dochodzi na skutek kontaktu podatnej osoby z bezobjawowym nosicielem lub osobą chorą.

Przenoszenie meningokoków odbywa się drogą kropelkową (podczas kaszlu lub kichania) lub przez kontakt bezpośredni (np. podczas intymnego, głębokiego pocałunku).

Okres wylęgania choroby wynosi od 2 do 10 dni, przeciętnie 3-4 dni.

Meningokoki są najczęściej przyczyną zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych lub sepsy (posocznicy), określanymi wspólnie mianem inwazyjnej choroby meningokokowej. Mogą również wywoływać, chociaż nieporównywalnie rzadziej, zapalenie płuc, ucha środkowego, osierdzia, wsierdzia, stawów i inne.

Inwazyjna choroba meningokokowa stanowi bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia; dlatego osoba z podejrzeniem takiego zakażenia powinna natychmiast trafić do szpitala.

Chcesz wiedzieć więcej o "Klanie"? Polub nas na Facebooku

Zobacz SCENĘ ŚMIERCI KRYSTYNY Lubicz z "Klanu" >>>



ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości SuperSeriale.pl na e-mail

Nasi Partnerzy polecają

Najnowsze