Stulecie Winnych 5 sezon. Sekrety z młodości Broni i Antoniego wyjdą na jaw! Akcja cofnie się w czasie o ponad 100 lat

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 5 sezon. Sekrety z młodości Broni i Antoniego wyjdą na jaw! Akcja cofnie się w czasie o ponad 100 lat

Stulecie Winnych

Stulecie Winnych 5 sezon. Sekrety z młodości Broni i Antoniego wyjdą na jaw! Akcja cofnie się w czasie o ponad 100 lat

2022-08-31 7:27

To już pewne, że akcja "Stulecia Winnych" w 5 sezonie nie będzie kontynuacją wydarzeń z 1989 roku, a to oznacza, że nie zobaczymy dalszych losów bohaterów ostatniej serii. Tym razem twórcy "Stulecia Winnych" postanowili skupić się na adaptacji książki Ałbeny Grabowskiej "Stulecie Winnych. Początek", która ukazuje pierwsze dekady historii rodu Winnych, czyli młodość Broni i Antoniego Winnego. Wszystko zacznie się w 1874 roku, gdy w Brwinowie Antoni zakocha w Broni, najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich i wezmą ślub. W sezon 5 "Stulecia Winnych" czeka na nas także zmieniona obsada.

O czym będzie 5 sezon "Stulecia Winnych"?

Nowy 5 sezon "Stulecia Winnych" nie będzie ciągiem dalszym wydarzeń, które rozgrywały się w czerwcu 1989 roku w rodzinie Winnych w ostatnim 52 odcinku, kończącym poprzednią 4 serię. A to oznacza, że obsada "Stulecia Winnych" w 5 sezonie zmieni się do tego stopnia, że pojawią się bohaterowie, których zapewne wielu pamięta jeszcze z początków serialu. Chodzi oczywiście o nieżyjących synów Broni i Antoniego Winnych, w których wcielali się Kinga Preis i Roman Gancarczyk. Ale zanim w nowych odcinkach "Stulecia Winnych" synowie seniorów rodu przyjdą na świat, widzowie poznają początki miłości głównych bohaterów.

Nie przegap: Wojtuś z M jak miłość po raz pierwszy po odejściu z serialu wyznał całą prawdę! Fani wyłapali ważny szczegół. Feliks Matecki pokonał Mateusza i Antka jednym ruchem - ZDJĘCIA

Koniec Stulecia Winnych 4 ZWIASTUN. Powrót Damiana Winnego, zaręczyny Ani i Michała w ostatnim 52 odcinku

Początki rodu Winnych w 5 sezonie "Stulecia Winnych"

Scenariusz 5 sezonu "Stulecia Winnych" jest adaptacją czwartego tomu cyklu powieści Ałbeny Grabowskiej "Stulecie Winnych. Początek", który powstał jako ostatni. Właśnie dlatego akcja cofnie się w czasie aż do 1874 roku, do czasów młodości Broni i Antoniego. Tym samym zobaczymy pierwsze dekady wspólnego życia Winnych, narodziny ich miłości, ślub, kolejne ciąże i narodziny synów oraz całą historię powstania rodu z Brwinowa.

Nowy 5 sezon "Stulecia Winnych" rozpocznie się gdy zdun Antoni Winny osiedli się w Brwinowie, zakocha ze wzajemnością w najmłodszej córce Jadwigi i Mariana Wielichnowskich i dość szybko ożeni się z Bronią. Na pewno nie zabraknie sceny ślubu Winnych w 1874 roku w brwinowskim kościele pod wezwaniem świętego Floriana.

Główni bohaterowie "Stulecia Winnych" 5 będą przekonani, że czeka ich dostatnia, spokojna przyszłość, bo wśród mieszkańców Brwinowa będą się cieszyli szacunkiem i uznaniem. Ale życie Broni i Antoniego pod rosyjskim zaborem, tak jak w książce Ałbeny Grabowskiej, będzie pełne trosk, nie tylko tych związanych z represjami ze strony Rosjan. Najpewniej w serialu nie zabraknie scen tragedii, jakie spadną na Winnych. Najpierw umrze jedna, potem druga siostra Broni, śmierć odbierze jej także rodziców, a szwagier Tadeusz wyjedzie z synami do Ameryki.

Sprawdź też: Stulecie Winnych 5. Arkadiusz Janiczek zdradził o czym będzie nowy sezon! Tylko u nas: kto zagra młodą Bronię?

"Stulecia Winnych" sezon 5 - obsada. Czekają nas duże zmiany?

Bronia i Antoni w 5 sezonie "Stulecia Winnych" zostaną sami w rodzinnym gospodarstwie, gdy na świat będą przychodzili kolejni synowie – Roman, Władysław, Kajetan i Stanisław. Dzieciństwo, młodość, pierwsze miłosne rozterki synów Winnych, narodziny pierwszych wnuków będą mocno wpisane w historię Polski, tuż przed wybuchem wojny. Przypomnijmy, że w pierwszym sezonie "Stulecia Winnych", który rozpoczął się w czerwcu 1914 roku, Roman, Władysław i Stanisław mieli już żony, tylko Kajetan nie założył rodziny, został przy rodzicach.

Ponieważ bohaterowie 5 sezonu "Stulecia Winnych" będą dużo młodsi niż pamiętamy ich z poprzednich serii, to w obsadzie serialu w nowych odcinkach najpewniej zabraknie Kingi Preis, Romana Gancarczyka oraz ich ekranowych synów, których grali: Sebastian Łach (Roman), Arkadiusz Janiczek (Władysław), Krzysztof Kwiatkowski (Kajetan) i Jan Wieczorkowski (Stanisław).

Kiedy "Stulecie Winnych" sezon 5? Czy będzie sezon 6?

Scenariusz nowych odcinków 5 sezonu "Stulecia Winnych" jest już gotowy, ale produkcja nie zaczęła jeszcze zdjęć do serialu. Premiera przewidziana jest jednak na 2023 roku, być może już wiosną albo dopiero jesienią. Powstanie też kolejny 6 sezon "Stulecia Winnych", który będzie kontynuacją wydarzeń z 1989 roku.

Najnowsze