Stulecie Winnych 4 sezon. Straszna śmierć Andzi i Stanisława tego samego dnia. Umrze i nie zdąży uratować żony

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 4 sezon. Straszna śmierć Andzi i Stanisława tego samego dnia. Umrze i nie zdąży uratować żony

Stulecie Winnych 4 sezon. Straszna śmierć Andzi i Stanisława tego samego dnia. Umrze i nie zdąży uratować żony

2021-05-24 8:30

"Stulecie Winnych" 4 sezon powstanie dopiero latem tego roku, a premiera w TVP1 najwcześniej wiosną 2022 roku. I choć na razie fabuła nowych odcinków "Stulecia Winnych" jest owiana tajemnicą, to na pewno widzowie zobaczą śmierć Andzi (Barbara Wypych) i Stanisława (Jan Wieczorkowski). Akcja nowego 4 sezonu rozpocznie się w 1976 roku, kiedy Winni będą już sędziwymi staruszkami, coraz bardziej zmęczonymi życiem. Jeśli w serialu wszystko będzie tak jak w książce Ałbeny Grabowskiej, "Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli", to Andzia i Stanisław umrą tego samego dnia, 13 grudnia 1981 roku, podczas wprowadzenia stanu wojennego. Ich śmierć będzie miała dramatyczny przebieg.

"Stulecie Winnych" 4 sezon premiera w 2022 roku w TVP1

Na 4 sezon "Stulecia Winnych" trzeba będzie czekać prawie rok, bo choć zdjęcia na planie ruszą już latem, to premierowe odcinki będą emitowane w TVP1 w 2022 roku - najwcześniej wiosną lub dopiero jesienią. Widzowie muszą uzbroić się w cierpliwość, bo dokładnie nie wiadomo jak potoczą się losy rodziny Winnych w 4 sezonie "Stulecia Winnych". Już 3 seria bardzo odbiegała od książki Ałbeny Grabowskiej, "Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli". Było więcej rozbieżności niż wydarzeń opisanych w trzecim tomie rodzinnej sagi, który rozpoczyna się w 1971 roku, a kończy w 2014 roku, kiedy Ania (Urszula Grabowska) świętuje 100 lat.

Nie przegap: Stulecie Winnych 4 sezon. Duże zmiany u Winnych. Ania znów zostanie babcią. Michał i Agnieszka będą mieli dziecko?

Zmiany w obsadzie "Stulecia Winnych" w 4 sezonie

Ponieważ akcja 3 sezonu skończyła się w 1976 roku, gdy wybuchły strajki robotników w Ursusie, nowe odcinki będą kontynuacją tych zdarzeń. Nie wiadomo jednak czy finał sięgnie aż tak daleko jak zakończenie książki. Być może scenarzyści rozbiją jeszcze losy rodziny Winnych na 5 sezon serialu. Jedno jest pewne - obsada "Stulecia Winnych" zmieni się, bo wielu bohaterów umrze, a inni dorosną. Tak będzie w przypadku córek Basi (Kamila Bujalska) i Tomka (Filip Gurłacz) - Julii i Urszuli oraz Małgosi, córki Kasi (Weronika Humaj).

Stulecie Winnych 3 odcinek 39 ZWIASTUN. Powrót Pawła po latach! Ania powie Mani, że Paweł żyje. Siostra nigdy jej nie wybaczy kłamstwa

Sprawdź też: Stulecie Winnych 4 sezon. Kolejna zmiana aktorek grających Anię i Manię? Z obsady odejdzie wielu bohaterów

Kto umrze w 4 sezonie "Stulecia Winnych"?

Śmierć w 4 sezonie "Stulecia Winnych" zapewne spotka Andzię i Stanisława, którzy będą mieli już ponad 90 lat. W powieści "Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli" Ałbena Grabowska pięknie, ale zarazem poruszająco opisała chwilę odejścia Winnych. Zaraz po wprowadzeniu stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku w mroźną, śnieżną noc w domu seniorów rozgrywa się dramat. Andzia jest świadkiem aresztowania syna Jerzyka przez milicję! Pod wpływem tych zdarzeń mdleje i upada na podłogę. Z jej warg spływa ślina, a kącik ust wykrzywia się w dziwnym grymasie.

95-letni Stanisław w książce "Stulecie Winnych" próbuje ratować żonę, ale nie ma siły, by ją podnieść. Zostawia umierającą Andzię, a sam nadludzkim wysiłkiem wychodzi z domu po pomoc - do mieszkających w sąsiedzie Ani i Michała. Dociera do nich zziębnięty, przemoczony i na skraju wyczerpania. Ania od razu zauważa, że ojciec jest chory, dlatego Michał zawozi go do szpitala. Wojsko i milicja na ulicach Brwinowa i w drodze do Pruszkowa uniemożliwiają im dotarcie na miejsce. Coraz słabszy Stanisław z pomocą Michała idzie pieszo do szpitala. W końcu dostają się na izbę przyjęć, ale lekarz stwierdza u Stanisława zawał serca. Ojciec Ani i Mani umiera w nocy 13 grudnia 1981 roku. Z dala od Andzi, którą śmierć zabiera w domu.

W 4 sezonie "Stulecia Winnych" śmierć Andzi i Stanisława może być przedstawiona inaczej. Ale niemal pewne jest, że ci bohaterowie pożegnają się z życiem. W książce Andzia nie doczekuje już powrotu Ewy (Sonia Mietielica) i Benka (Bartłomiej Kotschedoff) z Izraela. Ale w serialu jej syn Benio zginął w 1973 roku, a w ostatnim 39 odcinku 3 sezonu "Stulecia Winnych" czekała już tylko na powrót Ewy i wnuka Stasia.

Stulecie Winnych 3 odc. 39. Andzia (Barbara Wypych), Stanisław (Jan Wieczorkowski), Michał (Stefan Pawłowski)

i

Autor: Stulecie Winnych Facebook Stulecie Winnych 3 odc. 39. Andzia (Barbara Wypych), Stanisław (Jan Wieczorkowski), Michał (Stefan Pawłowski)
Stulecie Winnych 3 odc. 36. Andzia (Barbara Wypych), Stanisław (Jan Wieczorkowski)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 36. Andzia (Barbara Wypych), Stanisław (Jan Wieczorkowski)
Stulecie Winnych 3 odc. 39. Andzia (Barbara Wypych), Ania (Urszula Grabowska)

i

Autor: Stulecie Winnych Facebook Stulecie Winnych 3 odc. 39. Andzia (Barbara Wypych), Ania (Urszula Grabowska)
Najnowsze