Stulecie Winnych 4 sezon. Kolejna zmiana aktorek grających Anię i Manię? Z obsady odejdzie wielu bohaterów

i

Autor: Stulecie Winnych Facebook Stulecie Winnych 4 sezon. Kolejna zmiana aktorek grających Anię i Manię? Z obsady odejdzie wielu bohaterów

Stulecie Winnych 4 sezon. Kolejna zmiana aktorek grających Anię i Manię? Z obsady odejdzie wielu bohaterów

2021-05-18 10:41

Kolejny 4 sezon "Stulecia Winnych" w TVP1 dopiero w 2022 roku, ale już latem ruszą zdjęcia do nowych odcinków, których akcja rozpocznie się w 1976 roku, tuż po aresztowaniu męża Mani (Magdalena Walach), Ryszarda (Piotr Rogucki) i po śmierci Pawła (Jacek Beler)! Ale fani "Stulecia Winnych" muszą się przygotować na to, że w 4 serii zajdą duże zmiany w obsadzie. W rodzinie Winnych zabraknie wielu ważnych postaci, umrą lubiani bohaterowie, a Mania i Ania (Urszula Grabowska) znów będą przeżywać żałobę. Już wiadomo czy będzie zmiana aktorek grających siostry Winne! W 4 sezonie "Stulecia Winnych" Grabowska i Walach odejdą z obsady?

"Stulecie Winnych" 4 sezon nowe odcinki w 2022 roku w TVP1

Po dramatycznym zakończeniu 39 odcinka "Stulecia Winnych" widzowie w napięciu czekają aż ciąg dalszy nastąpi i ruszy 4 sezon. Finałowa scena 3 sezonu "Stulecia Winnych", w czasie której Mania zjawiła się u Ani, by powiedzieć jej o aresztowaniu Ryszarda podczas brutalnego tłumienia strajków robotników w Ursusie pozostawiła wiele pytań bez odpowiedzi. Choć wydaje się, że śmierć Pawła i tajemnica Ani, która wyszła na jaw po latach, nie zdołały zniszczyć szczególnej więzi łączącej siostry bliźniaczki, to dopiero w nowych odcinkach "Stulecia Winnych" okaże się jak te wydarzenia wpłyną na życie Ani i Mani! A emisja 4 sezonu najwcześniej wiosną 2022 roku!

Nie przegap: Koniec Stulecia Winnych 3. Oto syn Ewy i Benka! Ania i Andzia dostaną poruszający list od Ewy w ostatnim 39 odcinku

Co się wydarzy w 4 sezonie "Stulecia Winnych"?

Twórcy "Stulecia Winnych" już pracują nad scenariuszem nowy 13 odcinków, które mają być adaptacją trzeciej części książki Ałbeny Grabowskiej, "Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli"! Ale różnic między serialem a powieścią może być jeszcze więcej niż w 3 sezonie, który w zasadzie w nim nie przypominał książki. Losy bohaterów "Stulecia Winnych" potoczyły się zupełnie inaczej. Zasadnicza różnica dotyczy wątku Ewy (Sonia Mietielica) i jej męża Benka (Bartłomiej Kotschedoff). Na ekranie Benio zginął w Izraelu, a w trzeciej części powieści wraca do Polski z Ewą i ich córką Anną Marią! Wcale nie mają syna, tak jak w finale 3 sezonu.

Wątek Pawła w "Stuleciu Winnych" też został inaczej przedstawiony. W książce ukochany Ani i Mani wraca dopiero w 1990 roku, jest śmiertelnie chory na raka skóry i umiera, ale przed śmiercią nie spotyka się z Manią. Nie ma też aresztowania Ryszarda. W ogóle początek trzeciej części sagi "Stulecie Winnych" dotyczy dalszy losów córek Basi (Kamila Bujalska), Julii i Urszuli. Jak będzie w serialu? To się okaże w 4 sezonie.

Stulecie Winnych 3 odcinek 39 ZWIASTUN. Powrót Pawła po latach! Ania powie Mani, że Paweł żyje. Siostra nigdy jej nie wybaczy kłamstwa

Sprawdź też: Koniec Stulecia Winnych 3. Śmierć Pawła w ostatnim 39 odcinku i tajny pogrzeb. Ania i Mania razem pożegnają ukochanego - ZWIASTUN

Jak się zmieni obsada "Stulecia Winnych" w 4 sezonie?

Akcja 4 sezonu "Stulecia Winnych" ruszy w 1976 roku, więc na pewno nie zabraknie Ani i Mani. Wszystko wskazuje na to, widzowie w roli sióstr Winnych ponownie zobaczą Urszulę Grabowską i Magdalenę Walach. Nie będzie kolejnej zmiany aktorek, a bohaterki będą postarzane. Ale z serialem "Stulecie Winnych" na pewno pożegnają się Jan Wieczorkowski i Barbara Wypych, czyli Stanisław i Andzia Winni. W książce oboje umierają mniej więcej w tym samym czasie, w 1981 roku, zaraz po wprowadzeniu stanu wojennego. Na pogrzeb Andzi niestety nie przyjeżdżają Ewa i Benek, ale już później wracają z Izraela. Większa część  trzeciego tomu "Stulecia Winnych" skupia się na losach Małgosi, córki Kasi Winnej i bliźniaczek Julii i Urszuli. Wnuczki Mani dorastają, więc na pewno w serialu pojawia się nowe, młode aktorki wcielające się w ich role.

Nie wiadomo czy Mania będzie do końca 4 sezonu "Stulecia Winnych", bo w książce umiera na guza mózgu w 2000 roku. Możliwie, że twórcy serialu zawężą fabułę od 1976 roku do początku lat 90. Tak, by mieć materiał także na 5 sezon "Stulecia Winnych".

Eurowizja 2021. Tak Rafał Brzozowski przygotowywał się na Eurowizję 2021
Stulecie Winnych 3 odc. 39. Ania (Urszula Grabowska), Michał junior (Marcin Franc), Mania (Magdalena Walach), Andzia (Barbara Wypych)

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 39. Ania (Urszula Grabowska), Michał junior (Marcin Franc), Mania (Magdalena Walach), Andzia (Barbara Wypych)
Stulecie Winnych sezon 3, odc. 39: Andzia (Barbara Wypych), Ania (Urszula Grabowska)

i

Autor: TVP
Stulecie Winnych 3 odc. 38. Michelle (Maria Pawłowska), Stanisław (Jan Wieczorkowski), Andzia (Barbara Wypych)

i

Autor: materiały prasowe TVP Stulecie Winnych 3 odc. 38. Michelle (Maria Pawłowska), Stanisław (Jan Wieczorkowski), Andzia (Barbara Wypych)
Najnowsze