Koniec Stulecia Winnych. Kolejna śmierć w ostatnim 39 odcinku i tajny pogrzeb. Ania i Mania razem pożegnają ukochanego Pawła - ZWIASTUN

i

Autor: vod.tvp.pl Koniec Stulecia Winnych. Kolejna śmierć w ostatnim 39 odcinku i tajny pogrzeb. Ania i Mania razem pożegnają ukochanego Pawła - ZWIASTUN

Koniec Stulecia Winnych 3. Kolejna śmierć w ostatnim 39 odcinku i tajny pogrzeb. Ania i Mania razem pożegnają ukochanego Pawła - ZWIASTUN

2021-05-16 22:44

W 39 odcinku "Stulecia Winnych", który będzie ostatnim 3 sezonu umrze jeden z głównych bohaterów! A to oznacza tylko jedno koniec "Stulecia Winnych" doprowadzi wielu do łez, a wydarzenia, które się rozegrają w 1976 roku wstrząsną rodziną Winnych. Do Polski wróci po latach Paweł Bartosiewicz (w tej roli Jacek Beler), ale jego przyjazd będzie związany ze śmiertelną chorobą i potrzebą pożegnania się z bliskimi. Ania (Urszula Grabowska) i Mania (Magdalena Walach) spotkają się z umierającym Pawłem w ostatniej chwili... Z ust całej trójki padną poruszające słowa. Zobaczcie ZWIASTUN 39 odcinka "Stulecia Winnych".

"Stulecie Winnych" 3 sezon ostatni odcinek 39 (odc. 13) - niedziela, 16.05.2021, o godz. 20.15 w TVP1

Takiego finału "Stulecia Winnych" nikt się nie spodziewał. Powrót Pawła Bartosiewicza w 39 odcinku "Stulecia Winnych" to będzie jedno z tych wstrząsających zdarzeń, które może zniszczyć rodzinę Winnych. Bo kiedy po 25. latach Paweł wróci do Polski i do Brwinowa, Ania będzie musiała wyznać tajemnice z przeszłości, przyznać się Mani, że okłamywała ją, że ich ukochany nie żyje, że został zastrzelony. A prawda jest taka, że Paweł w 2 sezonie "Stulecia Winnych" uciekł z kraju i przeżył tylko dzięki Ani. To ona uratowała go przed karą śmierci!

Patrz też: Koniec Stulecia Winnych 3. Powrót Pawła i wzruszające spotkanie z Anią w ostatnim 39 odcinku. Powie jej, że umiera - ZWIASTUN

W 39 odcinku "Stulecia Winnych" zaraz po spotkaniu Ani i Pawła dla jednej z bliźniaczek stanie się jasne, że nie może dłużej milczeć. Zwłaszcza, że usłyszy od ukochanego, że śmierć jest blisko. W tej trudnej chwili wsparcia poszuka u księdza Ignacego (Lesław Żurek), którego na koniec "Stulecia Winnych" poprosi, żeby pomógł jej wypełnić ostatnią wolę Pawła. Mimo, że w 1951 roku Bartosiewicz został symbolicznie pochowany na cmentarzu w Brwinowie w grobie rodziców, to teraz będzie chciał spocząć właśnie tam.

To Ania w 39 odcinku "Stulecia Winnych" będzie załatwiała pogrzeb Pawła, zanim ukochany umrze. - Aniu, czy ty wiesz o co mnie prosisz? Dlaczego? Zlituj się! Ja już raz w ten sposób ojca pochowałem - Ignacy nie zgodzi się spełnić prośby kuzynki. Jednak Ania nie podda się tak łatwo. - Wiem, ja nie proszę, ale błagam...

- Przecież uznano go za zmarłego!

- Dlatego musimy to zrobić w tajemnicy. Nikt nie może się dowiedzieć...

Ksiądz, a zarazem powiernik sekretów Ani w 39 odcinku "Stulecia Winnych" nie zdoła pojąć czemu znów wciąga go w sprawy, które nie mogą ujrzeć światła dziennego. - Tajemnice? Mam już dosyć tych tajemnic. Ukrywania ich przed wszystkimi! Dlaczego ciągle sterujesz życiem innych?! Dlaczego to robisz?- Bo się boję! Boję się, że ich to zrani, że nie będą szczęśliwi. Chciałam im tego oszczędzić!

- Ale na tym polega życie! Nie ochronić wszystkich przed cierpieniem, ono jest częścią naszego losu... Wątpisz, że potrafią być silni? - zapyta Ignacy, lecz Ania w 39 odcinku "Stulecia Winnych" nie odpowie.

Stulecie Winnych 3 odcinek 39 ZWIASTUN. Powrót Pawła po latach! Ania powie Mani, że Paweł żyje. Siostra nigdy jej nie wybaczy kłamstwa

Nie przegap: Koniec Stulecie Winnych 3. Ania zniszczy rodzinę Winnych w ostatnim 39 odcinku. Spełnią się jej najgorsze wizje - ZWIASTUN

Zaraz potem w 39 odcinku "Stulecia Winnych" cała prawdę o Pawle pozna Mania. Śmierć będzie się zbliżała wielkimi krokami, a Bartosiewicz będzie chciał zobaczyć się jeszcze z żoną, którą porzucił zaraz po urodzeniu ich córek bliźniaczek, Kasi (Weronika Humaj) i Basi (Kamila Bujalska) w 1939 roku.

W finale "Stulecia Winnych" 3 Ania wreszcie wyjawi siostrze swoją tajemnicę sprzed lat. - Paweł żyje, jest w Warszawie, umiera... Rak płuc...- Ale co ty mówisz? Przecież zabili go podczas ucieczki. Przecież był pogrzeb... Wiedziałaś o tym? - Mania spojrzy z wyrzutem i ogromnym bólem na siostrę.

- Przepraszam... Musiałam tak zrobić, to był warunek, żeby go uratować...

- I to ty musiałaś go ratować?! Ty, nie żona?!

- Maniu, to jest skomplikowane...

- On nigdy nie przestał cię kochać, prawda? Kłamałaś, oszukiwałaś mnie od samego początku! - w oczach Mani pojawią się łzy. Nie będzie mogła zrozumieć dlaczego Ania tak bardzo ją zraniła. - Tu jest jego pamiętnik, tu jest wszystko. Może mi wtedy wybaczysz. On chciałby cię zobaczyć - doda Ania, a Mania w 39 odcinku "Stulecia Winnych" zatrzaśnie jej drzwi. 

Stan umierającego Pawła na koniec "Stulecia Winnych" 3 będzie się pogarszał bardzo szybko. Wreszcie Ani uda się przekonać Manię, żeby się z nim pożegnała. Razem pojadą do Warszawy do mieszkania przyjaciela Bartosiewicza, u którego się zatrzymał po powrocie ze Szwajcarii.

Widok konającego Pawła w ostatnim 39 odcinku "Stulecia Winnych" zupełnie załamie obie siostry. - Mania... Jakby czas się zatrzymał...Wybaczysz mi? - powie Paweł do żony. - Wybaczam... Nie przestałam cię kochać nigdy... - wyzna Mania, lecz mąż odwdzięczy się tym samym. 

- Nasze dziewczynki... Cały czas o nich myślałem... - szepnie z trudem Paweł i chwilę potem jego serce przestanie bić. Pogrzeb Pawła odbędzie się na cmentarzu w Brwinowie, pod osłoną nocy. Ignacy wypełni ostatnią wolę zmarłego. 

Powrót i śmierć Pawła w 39 odcinku "Stulecia Winnych", tajemnica Ani, która wreszcie wyszła na jaw wpłyną na dalsze losy całej rodziny i jej relacje z siostrą. Ale to wszystko widzowie zobaczą dopiero w kolejnym 4 sezonie "Stulecia Winnych", którego premiera dopiero w 2022 roku.

Stulecie Winnych 3 odc. 39. Mania (Magdalena Walach), Ania (Urszula Grabowska), Paweł (Jacek Beler)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 39. Mania (Magdalena Walach), Ania (Urszula Grabowska), Paweł (Jacek Beler)
Stulecie Winnych 3 odc. 39. Paweł (Jacek Beler)

i

Autor: vod.tvp.pl Stulecie Winnych 3 odc. 39. Paweł (Jacek Beler)

Zobaczcie WIĘCEJ ZDJĘĆ w naszej GALERII z 39 odcinka "Stulecia Winnych" >>>

Najnowsze