Stranger Things 5. Szokująca decyzja Netflixa! Fabuła się zmieni, a odcinki będą dużo krótsze?

i

Autor: Netflix Stranger Things 5. Szokująca decyzja Netflixa! Fabuła się zmieni, a odcinki będą dużo krótsze?

Stranger Things

Stranger Things 5. Szokująca decyzja Netflixa! Fabuła się zmieni, a odcinki będą dużo krótsze?

2022-08-17 16:06

"Stranger Things 5" będzie krótsze niż planowano? Widzowie liczą na mocne uderzenie w ostatniej części przygód przyjaciół z Hawkins. 4 sezon zakończył się wielką niewiadomą, a apokalipsa rozprzestrzeniła się daleko poza teren z pozoru spokojnego miasta. Poprzednia część "Stranger Things" wyróżniała się wyjątkowo długimi odcinkami, które przypominały czasem film, a nie pojedynczy odcinek. "Stranger Things 5" ma być krótsze, ale fabuła, efekty specjalne i bohaterowie, powinni dostarczyć niezapomnianych wrażeń.

"Stranger Things 5". Będą krótsze odcinki?

"Stranger Things 5" ma być krótsze niż sezon 4, który wyróżniał się naprawdę długimi odcinkami, które trzymały widza w napięciu do ostatniego momentu. Wiadomo już,  że 5 sezon ma być tym ostatnim, który zakończy losy paczki przyjaciół z Hawkins, miasteczka, w którym na dobre zagościło zło. 

Tak długi czas trwania był dla nas czymś zaskakującym. Ross i ja próbowaliśmy przeanalizować, jak to się stało, że [odcinki] są tak długie, bo przecież scenariusze takie nie były. Zdaliśmy sobie sprawę, że nasz styl pisania nieco się zmienił, jeśli chodzi o sposób rozmieszczenia opisów. Myślę, że to dodało trochę długości. Ponadto, mieliśmy dodatkowy wątek z Hopperem w Rosji. To dość gęsty sezon. Nie byliśmy pewni, czy [odcinki] są aż tak długie, dopóki nie zaczęliśmy ich montować - brzmią słowa Matt Duffer, twórcy serialu, które podaje serwis Serialowa.

Przeczytaj: Grał Łukasza w M jak miłość i zniknął! Franciszek Przybylski zmienił się nie do poznania, ale nie zapomniał o Mostowiakach – ZDJĘCIA

"Stranger Things 5" powróci do korzeni

"Stranger Things 5" ma z powrotem wykorzystać pomysł i świeżość pierwszej części. Finał będzie się różnił jednak rozmachem i śmiałością pomysłów. – Nie sądzę, że długość odcinków będzie tak ekstremalna w 5. sezonie. Próbujemy wrócić do prostoty struktury z 1. sezonu, z większą skalą i możliwościami. Z wyjątkiem finału, który spodziewam się, że będzie dość ogromny – powiedział Matt Duffer.

Można się więc spodziewać ogromnego zaskoczenia i wielu zwrotów akcji. Sukces poprzednich części serialu Netflixa dowodzi jednak, że ekipa ma jednak głowę pełną pomysłu na to, jak zaskoczyć widzów. Obecnie trwają prace nad ostatnią odsłoną "Stranger Things".

Przeczytaj: Grał Kubę w M jak miłość, a po latach Przemysław Cypryański będzie walczył o Adrianę Kalską w zupełnie nowej roli - ZDJĘCIA, WIDEO

Najnowsze