Peaky Blinders 7 sezon. Reżyser hitu Netflixa zdradza, jak miałaby wyglądać kolejna seria

i

Autor: Netflix Peaky Blinders 7 sezon. Reżyser hitu Netflixa zdradza, jak miałaby wyglądać kolejna seria

Peaky Blinders 7 sezon. Reżyser hitu Netflixa zdradza, jak miałaby wyglądać kolejna seria

2022-06-14 14:30

"Peaky Blinders" doczekało się aż 6 sezonów, a Tommy Shelby (Cillian Murphy) podbił serca widzów na całym świecie. Niedawno odbyła się premiera ostatniej odsłony przygód gangsterskich porachunków, ale czy na pewno to koniec tej historii? Mówi się o 7 sezonie hitu Netflix oraz o pełnometrażowym filmie, który miałby być kontynuacją zaczętych w serialu wątków. Reżyser "Peaky Blinders", Steven Knight wypowiedział się na temat tego, jak mogłaby wyglądać 7 już odsłona niezwykle popularnej opowieści na platformie Netflix.

"Peaky Blinders" 7. Kiedy kontynuacja i co się wydarzy

"Peaky Blinders" bije rekordy oglądalności, a wierni fani nie mogli doczekać się 6 sezonu serialu. Zapowiadano, że jest to już ostatnia odsłona przygód Tommy'ego. Wciąż pojawiają się jednak spekulacje na temat następnej części hitu Netflixa, a także wiadomo już, że ma powstać pełnometrażowy film o przygodach mężczyzn lubiących bawić się w gangsterkę w swojej dzielnicy w Birmingham. Reżyser "Peaky Blinders" ustosunkował się do pytania, ile wątków, które mają znaleźć się w filmie, mogłoby przenieść się do 7 części serialu, jeśli taka w ogóle by powstała. 

Rzecz w tym, że kiedy piszę cokolwiek, a szczególnie "Peaky", nie mam planu, poza czymś bardzo, bardzo szerokim. Akcja filmu rozgrywa się więc w czasie II wojny światowej, czego prawdopodobnie nie zrobiłbym w 7. sezonie. Pewnie doprowadziłbym to do czasów wojny, ale ponieważ to film, to myślę, że potrzebujemy swego rodzaju zmiany biegów - tłumaczy Steven Knight w rozmowie z serwisem Deadline. 

Sprawdź: Squid Game 2 sezon na Netflix wcześniej, niż ktokolwiek się spodziewał! Wrócą ważni bohaterowie

6 sezon "Peaky Blinders" kończy się obrazkiem Tommy'ego, który dosiada białego konia i pozoruje swoją śmierć. Bezpiecznie, z daleka obserwuje podpaloną karawanę, w której opuścił Birmingham. Symboliczna scena daje do myślenia i rozbudza chęć na "coś więcej". Steven Knight tak wypowiada się o głównym bohaterze "Peaky Blinders": (...) Lubię myśleć o tym w ten sposób, że zaczynał serial jako martwy w środku, tak jak wielu ludzi po I wojnie światowej, a potem powoli się rozmrażał. Ale jest to bolesny proces, bo gdy powraca czucie, jest to bolesne. Tego byliśmy świadkami i dlatego chciałem, aby serial zakończył się za pięć dwunasta i żeby zapanował spokój. Innymi słowy, jego I wojna światowa zakończyła się, kiedy oddał ten strzał i nie zabił lekarza - podsumowuje. 

Przeczytaj: Na dobre i na złe po wakacjach 2022. To ona zastąpi Michałowi Hanię. Nowa lekarka w Leśnej Górze podbije serce Wilczewskiego? – ZDJĘCIA

Najnowsze