Koniec Stulecia Winnych 4. Jerzyk miał być gejem! Największe tajemnice, które nie znalazły się w serialu

i

Autor: TVP Koniec Stulecia Winnych 4. Jerzyk miał być gejem! Największe tajemnice, które nie znalazły się w serialu

Koniec Stulecia Winnych 4. Jerzyk miał być gejem! Największe tajemnice, które nie znalazły się w serialu

Za nami koniec "Stulecia Winnych ". Ujawniamy największe tajemnice serialu! Jak przyznała Ałbena Grabowska, autorka powieści "Stulecie Winnych" w programie "Alarm" TVP1, w ostatnim sezonie serii wprowadzono duże zmiany wobec literackiego pierwowzoru. Niektóre są szokujące! Jerzyk (Andrzej Andrzejewski) zgodnie z literą powieści był gejem i do tego aktywnym opozycjonistą, który w ubeckim więzieniu stracił zdrowie! A to dopiero początek. Sprawdź, jak naprawdę potoczyły się losy Winnych!

Zdradzamy największe tajemnice "Stulecia Winnych"! 

W finale 4 sezonu "Stulecia Winnych" zobaczyliśmy wszystkie ważne postaci serialu. Z okazji 100. urodzin Władka rodzina zebrała się w ogrodzie w Brwinowie i obejrzała rodzinne ZDJĘCIA z młodości. Wówczas po raz kolejny widzieliśmy Bronię, Kazię, Antoniego, Benka... Wzruszeniom nie było końca, a teraz możemy ujawnić, jak naprawdę potoczyłyby się ich losy, gdyby serial był stworzony zgodnie z tym, jak napisała go Ałbena Grabowska. 

- W czwartym sezonie serialu jest już dosyć duże odejście od pierwowzoru literackiego - przyznaje Ałbena Grabowska w programie "Alarm". - Natomiast pewne punkty są wspólne: pierwsze wolne wybory, wybór papieża, tragedia księdza Popiełuszki.

Benek (Bartłomiej Kotschedoff), ukochany syn Andzi (Barbara Wypych) w "Stuleciu Winnych" wyjechał do Izraela z Ewą (Sonia Mietielica), ale nie zginął! Para doczekała się córeczki - w serialu jest to syn Staś - i i ponieważ nikomu nie spodobało się życie na obczyźnie, wrócili w trójkę do Brwinowa! Duża zmiana dotyczy też brata Benka, Jerzyka, który na kartach powieści jest dokładnym przeciwieństwem serialowego kombinatora i donosiciela!

Zobacz koniecznie: Stulecie Winnych 5 sezon. Kiedy nowe odcinki w TVP1? Premiera już ogłoszona

Jerzyk w "Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli" jest intelektualistą, aktywnym działaczem podziemia, który za swoją walkę o ojczyznę mamy, odpokutował w więzieniu. Tam stracił zdrowie i umarł samotnie, bo nigdy nie związał się oficjalnie z żadną kobietą. Tajemnica Jerzyka wyszła na jaw na jego pogrzebie. Ania (Urszula Grabowska) zrozumiała, że Jerzyk był gejem, kiedy nad jego grobem płakał pewien tajemniczy mężczyzna. Dlaczego zmieniono Jerzyka w konfidenta i handlarza plastiku? Można się domyślać, że twórcy "Stulecia Winnych 4" chcieli pokazać widzom, że rodziny w PRL doświadczały i takiej traumy i wybór padł na jerzyka.

Z kolei Damian (Paweł Okraska) w  powieści "Stulecie Winnych" gejem nie był! Winny miał syna i nigdy nie przejawiał homoseksualnych skłonności. Ciekawostką jest postać Łucji (Sandra Drzymalska), która na ekranie popełniła samobójstwo w finale 2 sezonu "Stulecia Winnych". W powieści jednak żyje jeszcze bardzo długo, emigruje do USA, gdzie podąża za nią Jasiek (Patryk Szwichtenberg). Łucja po wielu latach umiera w amerykańskim więzieniu, oskarżona o morderstwo, a Jasiek jest ostatnią osobą, którą prosi tam o pomoc. Gdyby twórcy serialu trzymali się litery powieści, część akcji toczyłaby się w Ameryce, albo Jaśka nie byłoby na ekranie! 

Potwierdzono już, że 5 sezon "Stulecia Winnych" powstanie i będzie dotyczył dalszego życia Winnych po 1989 roku. Akcja ma się skupić na życiu najmłodszego pokolenia. Czy w kolejnej odsłonie serialu zobaczymy to, co czytamy w książce Ałbeny Grabowskiej przekonamy się już w 2023 roku, a my będziemy informować na bieżąco o przeciekach z planu. 

Nie przegap: Koniec Stulecia Winnych 4. Mroczna tajemnica Ewy wyjdzie na jaw. W 52 odcinku syn Staś odkryje jej sekret – ZDJĘCIA

Koniec Stulecia Winnych 4 ZWIASTUN. Nieproszeni goście na 100. urodzinach Władka Winnego
Najnowsze