Dom pod Dwoma Orłami

Dom pod Dwoma Orłami, odcinek 9: Straszliwa trauma Heleny wyjdzie na jaw! Dlatego nienawidzi Niemców? - ZDJĘCIA, ZWIASTUN

W finale 9 odcinka "Domu pod Dwoma Orłami" poznamy mroczną tajemnicę Heleny (Agnieszka Mandat)! Na jaw wyjdzie cała prawda o tym, jak mała Helenka dostała się do rodziny Szablewskich. Wyjaśni się też jej niechęć do wszystkiego, co niemieckie, z językiem na czele. Kim tak naprawdę jest Helena? Sprawdź, co już wiemy i zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z 9 odcinka "Domu pod Dwoma Orłami"!

"Dom pod Dwoma Orłami" odcinek 9 - niedziela, 5.03.2023, o godz. 20.15 w TVP1

W 9 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" poznamy największą tajemnicę Heleny! Wyjaśni się, dlaczego matka Marianny (Sonia Mietielica) i córka Zosi (Karolina Gruszka/Małgorzata Zajączkowska) nie chce "rozgrzebywać" rodzinnych sekretów. Jednak upór jej córki naprowadzi wszystkich na ślad tego, kim tak naprawdę jest Helena...

W niezwykle dramatycznych scenach 9 odcinka "Domu pod Dwoma Orłami" zobaczymy, jak mała Helenka w ułamku sekundy zostaje sierotą. Jej prawdziwa matka, Lisa Weber (Karolina Rzepa)zostaje zgwałcona i brutalnie zamordowana we własnym domu przez radzieckich żołdaków. Sąsiadka, uciekając z Wrocławia zostawi dziewczynkę w domu samą! Jakim cudem mała Helenka zostanie więc córką Zosi?

W 9 odcinku "Domu pod Dwoma Orłami" kompletnie zniszczona i upokorzona Zosia przybłąka się do tytułowego domu z prośbą o kąt do spania. Tam przyjmie ją pod dach nowy lokator, Jan Liski (Andrzej Konopka). Pewnej nocy Zosia zastanie w swoim łóżku przerażoną małą dziewczynkę, która powtarzać będzie po niemiecku "mama": "mutti, mutti".

To właśnie ona, jako małe dziecko wykonała napisy i rysunki w schowku "Domu pod Dwoma Orłami" pod chodami. Czy Helena zmierzy się z prawdą o swoim pochodzeniu? 

Nie przegap: QUIZ. Jak nazywają się te postacie z kultowych seriali? Tylko prawdziwy fan odpowie na wszystkie pytania!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze