Belfer

"Belfer 3" - kiedy premiera? Kultowy serial wraca z nowymi odcinkami. O czym będzie "Belfer - Ostatnia lekcja"?

Tęskniliście za "Belfrem"? Kultowy serial Canal+ z Maciejem Stuhrem w roli głównej wkrótce powróci. Co wiadomo na temat kontynuacji zatytułowanej "Belfer - Ostatnia lekcja"? Czy data premiery jest już znana? Oto, co wiemy o 3. sezonie serialu "Belfer".

Spis treści

 1. "Belfer" - polski serial, który stał się wielkim hitem
 2. Będzie 3. sezon "Belfra"! Twórcy wyciągnęli wnioski?
 3. O czym będzie "Belfer 3"?
 4. "Belfer 3" - obsada, aktorzy
 5. "Belfer - Ostatnia lekcja" - kiedy premiera?

"Belfer" - polski serial, który stał się wielkim hitem

W 2016 roku - pod względem serialowym w Polsce - nie było chyba ciekawszego tematu do rozważań i dyskusji. Widzowie na Zachodzie zachwycali się pierwszymi sezonami "Stranger Things" i "Westworld", ale na rodzimym podwórku mówiło się przede wszystkim o historii serialowego Pawła Zawadzkiego (w tej roli Maciej Stuhr).

Co tydzień, setki tysięcy osób zasiadało przed ekranami telewizorów, aby obejrzeć nowy odcinek "Belfra" i dowiedzieć się, kto stoi za morderstwem nastolatki z Dobrowic - Asi Walewskiej (Katarzyna Sawczuk).

Czytaj też: Belfer. Wiemy, kto zabił Asię Walewską! Zabójcą jest...

Co tu dużo pisać - "Belfer" był jednym z pierwszych polskich seriali z wyższej półki, który rozbudził wyobraźnię masowej publiczności i przetarł szlaki w tv takim późniejszym produkcjom jak: "Kruk", "Ślepnąc od świateł" czy "Skazana". Oczywiście nie możemy zapominać o serialowych klasykach - "Glina" Władysława Pasikowskiego czy "Pitbull" Patryka Vegi nie miały sobie równych w latach 2004-2005. Jednak to "Wataha" HBO, a następnie "Belfer" Canal + pokazały nową jakość polskich seriali.

Twórcy "Belfra" poszli za ciosem i po ogromnym sukcesie 1. sezonu, zdecydowali się zrobić kontynuację. Niestety, 2. sezon "Belfra" zostawił widzów z rozczarowaniem.

Będzie 3. sezon "Belfra"! Twórcy wyciągnęli wnioski?

Po prawie sześciu latach przerwy, Maciej Stuhr powróci jako Paweł Zawadzki w 3. sezonie, który zatytułowano "Belfer - Ostatnia lekcja". Co wiadomo o nowych odcinkach?

Wracając po tak długim czasie do pomysłu kontynuacji jednego z naszych flagowych seriali, musieliśmy zastanowić się nad wszystkimi elementami, które zdecydowały o sukcesie "Belfra". Zależało nam, żeby przy kontynuacji widz czuł, że wraca do świata, który pokochał, ale jednocześnie był zaskoczony tym, jak skrojona jest tu wielowątkowa fabuła i jak wiele "twistów" scenarzyści zawarli w intrydze. Zdajemy sobie sprawę, że ostatnia lekcja z Zawadzkim wiąże się z dużymi oczekiwania fanów. Tym bardziej że na ostatnią lekcję każdy, kto chodził do szkoły, czekał najbardziej. W przypadku "Belfra" to będzie lekcja, której na pewno nikt nie zapomni – mówi Beata Ryczkowska, dyrektorka produkcji oryginalnych i koprodukcji Canal+ Polska.

Reżyserem pierwszej serii był Łukasz Palkowski.Tym razem będzie jednak inaczej. 3. sezon "Belfra" wyreżyserował Łukasz Grzegorzek ("Moje wspaniałe życie"). Nad scenariuszem pracowali autorka poprzednich sezonów, Monika Powalisz i Przemysław Nowakowski ("Bez tajemnic", "Pakt") oraz Liliana Pomykalska i Kacper Wysocki ("Klangor"). Producentem wykonawczym z ramienia Opus TV są Piotr Dzięcioł i Mariusz Włodarski, natomiast producentkami ze strony Canal+ są Beata Ryczkowska i Agnieszka Nejman.

O czym będzie "Belfer 3"?

Oto opis nowego sezonu kultowej produkcji Canal+ z Maciejem Stuhrem w roli głównej:

Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr) po wyjściu z więzienia wraca do rodzinnego, malowniczego Małomorza, gdzie mieszka jego ojciec, były oficer marynarki Bogdan Zawadzki, zwany Kapitanem (Jacek Koman). Zaczyna pracę w lokalnym liceum, dostając pod opiekę klasę maturzystów. Kiedy podczas rejsu, w który obaj zabierają grupę nastolatków, z pokładu znika jeden z uczniów – buntownik i outsider Kacper Krynicki (Michael Zieliński) – lokalna policja rozpoczyna najtrudniejsze w historii miasteczka śledztwo. Podkomisarz Ewa Krawiec (Roma Gąsiorowska) szybko orientuje się, że nie może być tu mowy o samobójczym utonięciu, a ze sprawą może być związany właściwie każdy z otoczenia chłopaka i to zarówno klasowych kumpli, jak i kręgu dorosłych.

"Belfer 3" - obsada, aktorzy

Obok Macieja Stuhra, Jacka Komana, Romy Gąsiorowskiej i wschodzącej gwiazdy młodego pokolenia, magnetycznego Michaela Zielińskiego, na ekranie pojawią się również:

 • Agata Kulesza,
 • Mirosław Baka,
 • Katarzyna Herman,
 • Jan Jankowski,
 • Marek Kalita,
 • Roman Garncarczyk,
 • Wiktoria Kruszczyńska,
 • Hubert Miłkowski,
 • Kamil Pudlik,
 • Karolina Kowalska.

"Belfer - Ostatnia lekcja" - kiedy premiera?

"Belfer - Ostatnia lekcja" będzie można oglądać już jesienią w Canal+ online i na Canal+ Premium.

W galerii prezentujemy pierwsze fotosy z planu 3. sezonu "Belfra".

Najnowsze