Barwy szczęścia

Barwy szczęścia, odcinek 2782: Basia popełni samobójstwo?! Pożegna się z Arturem i skoczy z mostu?

2023-03-15 12:26

W 2782 odcinku serialu "Barwy szczęścia" Basia (Sławomira Łozińska) będzie chciała się zabić? Samotność stanie się dla Grzelakowej nie do zniesienia. Po śmierci Zenka (śp. Jan Pęczek), wyjeździe syna Adama (Bartosz Porczyk) została sama i nawet przyjaciele nie wypełnią ogromnej pustki w jej sercu i życiu. Dlatego Basia w 2782 odcinku "Barw szczęścia" zdecyduje się na dramatyczny krok. Pożegna się z Arturem Chowańskim (Jacek Rozenek), Różą (Anna Gornostaj) i Jolą (Małgorzata Potocka), spakuje jedną torbę i postanowi zniknąć. A kiedy Chowański zaniepokojony zachowaniem Basi zadzwoni do niej, Grzelakowa będzie już stała na moście nad rzeką! Czy Basia popełni samobójstwo?

"Barwy szczęścia" odcinek 2782 - środa, 22.03.2023, o godz. 20.55 w TVP2

Zniknięcie Basi w 2782 odcinku "Barw szczęścia", które będzie wyglądało jakby chciała odejść na zawsze, jakby żegnała się nie tylko z przyjaciółmi, ale i z własnym życiem, poprzedzi niepokojące zachowanie wdowy po Zenku. Przygnębienie, samotność, uczucie pustki nie opuszczą Basi, która wyzna Chowańskiemu, że ostatnio jest jej ciężej niż zwykle. Nie przestanie myśleć o tym, że została sama, że nie ma już nie tylko Zenka, ale i syna oraz wnuka Jasia.  Nieoczekiwanie poprosi Artura, by podczas odwiedzin na grobie Marty (Katarzyna Zielińska), zaglądał czasami do jej zmarłego męża.

Zaraz potem w 2782 odcinku "Barw szczęścia" Basia przekaże Urszuli (Bożena Stachura) dokumentację klientów biura księgowego, uporządkuje swoje sprawy, tak aby nic już nie zostało. W dniu, w którym Basia zniknie spotka się też z przyjaciółkami, Różą i Jolą w "Feel Good". Będzie się przy nich zachowywać jakby to miały być ich ostatnie chwile razem. Gdy Jola zażartuje, że powinny zgłosić się na casting do programu telewizyjnego dla ludzi po 50-stce, Basię najdą czarne myśli. - Wy mogłybyście iść ze swoimi facetami, bo mój Janek to jeszcze przed pięćdziesiątką. Sama pójdę i zaszaleję - wypali Jola, na co Grzelakowa przypomni, że jej mąż nie żyje.

- Przepraszam, myślałam o Arturze - wyjaśni Jola, lecz Basia w 2782 odcinku "Barw szczęścia" nie będzie w nastroju na takie żarty. Chowański to jej przyjaciel i nic więcej. Żadna z przyjaciółek nie domyśli się, że to ostatnie spotkanie w takim gronie. Tak naprawdę tylko Chowański, który kilka godzin wcześniej porozmawia z Basią na cmentarzu zauważy, że dzieje się z nią coś złego.

Kierowany tym przeczuciem Chowański w 2782 odcinku "Barw szczęścia" zapuka do domu Grzelakowej, ale okaże się, że nikogo w nim nie ma. Zadzwoni do Basi, nie mając pojęcia, że ta stoi właśnie na moście nad rwącą rzeką i zastanawia się, czy skoczyć. Wcześniej zabierze z domu tylko jedną torbę. - Poszłam się przejść. Musiałam trochę przewietrzyć głowę - wyjaśni Arturowi przez telefon. - Jakoś dziwnie brzmisz. Martwię się...

- Zobaczymy się kiedy indziej - powie Basia na pożegnanie. Czy skoczy z mostu i popełni samobójstwo? Przez długi czasach w "Barwach szczęścia" nie będzie wiadomo gdzie jest Basia, co się z nią stało i dlaczego nie ma z nią żadnego kontaktu.

Dopiero w 2785 odcinku "Barw szczęścia" Borys (Jakub Wieczorek), Aldona (Elżbieta Romanowska) zgłoszą na policji zaginięcie Basi. Nie wróci do domu, wszystko tam będzie wyglądało tak, jakby zapadła się pod ziemię. Kilka godzin później Grzelakowa zadzwoni do bliskich. Uspokoi ich, że pojechała do Adama, że jest z synem i wnukiem, bezpieczna i nareszcie nie tak samotna jak dotychczas.

Barwy szczęścia. Basia dzięki Chowańskiemu po śmierci Zenka nigdy nie będzie sama
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze